Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

e-Devlet Uygulamaları

Adem Kazıl

Önerilen Mesajlar

Benim ilk kayıt 1820..Annemin babası Trabzon Çaykara bildiğin lazdır, annemin annesi Kırım göçmeni eskişehir bildiğin tatardır. Baba tarafım Sivas Kayseriye yakın aynı köyden. Ben lazlarda Rumluk, babamlar tarafında ermenilik çıkar diye tahmin ediyordum ama çıkmadı. En eski kaydın adı Mehmet onun da baba adı Ahmetmiş..Ya rumluk ermenilik bunları sansürlediler, ya öyle bir şey yok ya da asimilasyon daha eskiye dayanıyor..

Bu arada sizde ilginç isimler çıktı mı.

Babam tarafı ile annemin babası tarafında enteresan isim yok (temel ve idris yok mesela :) ) ama tatarlarda epey enteresan isimler çıktı. Gazitemur , Gaybullah, Emritotay gibi erkek isimleri İncihan gibi kadın isimleri çıktı. En bombası da annemin çenesinde kocaman siyah bir ben vardır. Annemin büyük büyük annesinin adı Benligül imiş :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bunlar zaten nüfus müdürlüğünde olan veriler. 

ilk başta misal işte en üstteki mehmet.. mehmetın babası ahmet ama ahmetın bılgısı yok. ya kayıt ahmette başlıyo yada bi yere kadar veriyorlar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, okan ali yazdı:

ilk başta misal işte en üstteki mehmet.. mehmetın babası ahmet ama ahmetın bılgısı yok. ya kayıt ahmette başlıyo yada bi yere kadar veriyorlar..

Anlamadım lakin nüfus müdürlüğünde hepsi var, bizzat lazım oldu baktık biz hepsi vardı. Başka nereden veri gelecek hocam dijital bir şey yok ki ortada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Anlamadım lakin nüfus müdürlüğünde hepsi var, bizzat lazım oldu baktık biz hepsi vardı. Başka nereden veri gelecek hocam dijital bir şey yok ki ortada.

Belirtilen tarihten önce kayıtlar mevcut fakat onlar Osmanlıca olduğu için tercümeleri ve dijital ortama girmeleri uzun sürdüğü için bilgi vermiyorlar.

Bizde enteresan durum çıkmadı bildiğiim Batum ve Bulgaristan...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Teoman S. yazdı:

Belirtilen tarihten önce kayıtlar mevcut fakat onlar Osmanlıca olduğu için tercümeleri ve dijital ortama girmeleri uzun sürdüğü için bilgi vermiyorlar.

Bizde enteresan durum çıkmadı bildiğiim Batum ve Bulgaristan...

Bende bunu demek istemiştim @Yakup Çağatay en baştaki adam ın babasının bilgileri yok bi yerden sonrası var bence'de.. hoş gerçi osmanlıdan ne kayıt kaldı meçhul belkide yok..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Osmanlıca olduğu için tercümeleri ve dijital ortama girmeleri uzun sürdüğü için bilgi vermiyorlar.

Bununla ilgili bir tv programında “ bir tren dolusu evrak geri dönüşüm için bulgaristandaki bir firmaya satıldı” şeklinde duymuştum. Nekadar doğru bilemiyorum araştırmak lazım.

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Bununla ilgili bir tv programında “ bir tren dolusu evrak geri dönüşüm için bulgaristandaki bir firmaya satıldı” şeklinde duymuştum. Nekadar doğru bilemiyorum araştırmak lazım.

Şaşırmam...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, H. Cenk yazdı:

Benim ilk kayıt 1820..Annemin babası Trabzon Çaykara bildiğin lazdır, annemin annesi Kırım göçmeni eskişehir bildiğin tatardır. Baba tarafım Sivas Kayseriye yakın aynı köyden. Ben lazlarda Rumluk, babamlar tarafında ermenilik çıkar diye tahmin ediyordum ama çıkmadı. En eski kaydın adı Mehmet onun da baba adı Ahmetmiş..Ya rumluk ermenilik bunları sansürlediler, ya öyle bir şey yok ya da asimilasyon daha eskiye dayanıyor..

Bu arada sizde ilginç isimler çıktı mı.

Babam tarafı ile annemin babası tarafında enteresan isim yok (temel ve idris yok mesela :) ) ama tatarlarda epey enteresan isimler çıktı. Gazitemur , Gaybullah, Emritotay gibi erkek isimleri İncihan gibi kadın isimleri çıktı. En bombası da annemin çenesinde kocaman siyah bir ben vardır. Annemin büyük büyük annesinin adı Benligül imiş :)

Biz de dedemin anneannesinin rum olduğunu biliyoruz ama soyağacında dedenin anneanne görünmüyor. Onlar kayıtlara girmemiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Babaannemin anneannesinin babası Karolanbo annesi Sofiya 1838 doğumlu.

Annesinin Sofya olduğunu biliyordum ama babasını bilmiyordum...

20180217_145410.jpg

--1 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Onu bende duydum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.