Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

e-Devlet Uygulamaları

Adem Kazıl

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

e-devlette yeni bir uygulama başlamış Nüfus işleri sayfasının içinde soy geçmişiniz bulabileceğiniz yeni bir sayfa açılmış 1800 lü yıllara kadar uzanıyormuş, denedim ama yoğunlukdan e devlete giremedim.

E-devlet kilitlenmiş diye haber geldi. Ben de merak ettim bir kaç gün sonra bakayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birisilink yollamış benim de yeni haberim oldu.. soy sop meraklısı bir millet olduğumuzdan e-devlet çökmüş. Forumda paşa dedesi olan bir tek @Cem Boneval abi var bildiğim. Başka saraylı varsa çıksın er meydanına..

(bknz. Humbaracı Ahmed Paşa)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Alperen G. yazdı:

Birisilink yollamış benim de yeni haberim oldu.. soy sop meraklısı bir millet olduğumuzdan e-devlet çökmüş. Forumda paşa dedesi olan bir tek @Cem Boneval abi var bildiğim. Başka saraylı varsa çıksın er meydanına..

(bknz. Humbaracı Ahmed Paşa)

Boneval Paşa mı? Aha hiç aklıma gelmedi? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence geçmişe çok takılmamak lazım.:P

Benim tek bildiğim şu. Babamın adı Mustafa, onun babasının adı da Mustafa, onun babasının adı da Mustafa. Küçük yaşta vefaat eden abimin adı da Mustafaymış. Ben direkten dönmüşüm. :)

Dedemin mezar taşında Mustafa oğlu Mustafa ismini görünce çok şaşırmıştım. Sonra mevzuya öğrendim .?

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün en azından yüklemeye çalışıyordu, şu an direkt "Yapılan teknik bir çalışma nedeniyle hizmet sunulamamaktadır." hatası veriyor.

Dün arkadaşlarla yaptığımız tahliller sonucunda yüzlerce binlerce insan bu yanlış ben şu değilim bu değilim diye dava açması, bazılarının damat/gelin adaylarından soy sop listesini istemesi, bu kaydın sildirilmesi için yapılan başvurular ve benzeri şeylerin haberlere çıkacağından pek şüphemiz kalmadı.

İşte konuşurken "değiştiremeyeceğim bir şeyi çok da merak etmemin anlamı yok" diyerek garip bakışları üzerime çekip, "üvey olduğunuzdan mı şüpheleniyorsunuz" diyerek dikkat dağıtmaya çalıştıysam da, gözlerden "ne biçim bir bakış açısı var bunun"u okudum sanki :kıhkıh::P 

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haberde 1800 lü yıllara kadar olduğu yazıyordu, soyadı kanunu 1934 de çıkmış, bu tarihden öncesi varsa atmasyon olabilir, sol elle yemek yemenin şeytananın işi olduğu açıklandığı günümüzde bu sistemin pekde sağlıklı çalışacağını sanmak akıl karı değil zaten vaybe nerden nereye bağladım.

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Haberde 1800 lü yıllara kadar olduğu yazıyordu, soyadı kanunu 1934 de çıkmış, bu tarihden öncesi varsa atmasyon olabilir, sol elle yemek yemenin şeytananın işi olduğu açıklandığı günümüzde bu sistemin pekde sağlıklı çalışacağını sanmak akıl karı değil zaten vaybe nerden nereye bağladım.

Uygulama askıya alınmış. Milletçe pek bi soy sop meraklısı olduğumuz için sistem aşırı yüklenmeden göçmüş. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

kendi adıma bilgiler doğru, soyadı kanunu çıktıktan sonra verilen soyadları geriye doğru verilmiş sanırım bir yere kadar. Bankalar dedeme anne kızlık soyadı sorunca başlıyor anlatmaya annem evlendiğinde soyadı kanunu yoktu diye ama heralde budur diye söylediği bir soyad vardı, tutuyor, yaşayan amcası filan vardıysa muhtemelen girmiş kayıtlara. Babasının soyadıda aynı şekilde görünüyor, ama bazılarında yok.- var soyadı kısmında.

Ekşide (hatırlamadığım bir tarihte) yapılan nüfus sayımında yaşayanların bilgisinin olduğu öncesinin olmadığı yazıyor. Ne kadar doğru bilmiyorum. Benim anne tarafı baba tarafına göre daha eskiye gidiyor, onlar daha uzun yaşadığı için sanırım :)

ben gece boyunca girmeye çalıştım, 5e doğru denk getirip girebildim, kısa bi süre sonra kapandı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.