Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus MK2.5 2000-3000 Devir Arası Gelen Değişik Ses

MuratÖzçelik

Soru

Herkese Merhaba:

2010 model 1.6 tdci Focus'a sahibim.Aracın 2000-3000 devir arasında değişik bir ses geliyor.Sesin videosunu ek olarak ekledim.Bu ses hakkında bilgisi olan var mı?

Teşekkürler..

devir sesi 2.mp4

MuratÖzçelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bana sanki egzozdan gibi geldi yada bir yerlerde bir parça devir aldıkça diğer metal parçaya değiyor. Bence lifte alıp bir kontrol etmek lazım. Aynısı fluence te başıma geldi belirli devrin üstünde bu şekilde  ses yapıyordu. Servise götürdüm , egzozun üstündeki koruma sacı hafif bükülmüş  devir artınca egzoza temas ederek ses yapıyordu. Aracın altını farkında olmadan bir yerlere sürtmüş olabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Öztunç Ünal yazdı:

Bana sanki egzozdan gibi geldi yada bir yerlerde bir parça devir aldıkça diğer metal parçaya değiyor. Bence lifte alıp bir kontrol etmek lazım. Aynısı fluence te başıma geldi belirli devrin üstünde bu şekilde  ses yapıyordu. Servise götürdüm , egzozun üstündeki koruma sacı hafif bükülmüş  devir artınca egzoza temas ederek ses yapıyordu. Aracın altını farkında olmadan bir yerlere sürtmüş olabilirsiniz.

İlginiz için teşekkürler,bakıma gittiğimde sorayım en iyisi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bendede vardı kaç ustay gittiysem bulmadılar biara otokoça gitmiştim başka arızadan dolayı gitmişken motor kulagıda değişmesi gerektiğini söylediler değişti ve bu ses gitmişti motor kulağu takozu işlevselliğini yitirdiği için motor vibrasyonunu içeriye yansıtıyor bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11.07.2018 - 11:29 tarihinde, Tuğrul Toprak yazdı:

Aynı ses aynı devirlerde benim aracimda da var. Sebep bulundu mu hocam 

Sorunun çözümünü bulduk;

Aracın alt bölgesinde vitesin alt kısmında bir yer egzoz koruma saçına değiyormuş.Motor biraz devirlenince titreşim oluşturarak ses oluşturuyormuş.Temas eden yer ayrılınca ses kesildi ve problem kalktı.Yani egzoz koruma saçı bir yere değiyor mu kontrol ettirin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29.10.2018 - 22:51 tarihinde, AdemÖztürk yazdı:

bendede vardı kaç ustay gittiysem bulmadılar biara otokoça gitmiştim başka arızadan dolayı gitmişken motor kulagıda değişmesi gerektiğini söylediler değişti ve bu ses gitmişti motor kulağu takozu işlevselliğini yitirdiği için motor vibrasyonunu içeriye yansıtıyor bilginiz olsun.

Bende de aynı sorun var. Üstatlarıma şunu sormak istiyorum. Motor üst kulağı dizellerde daha ucuz benzinliye göre(orjinal) ikisi birbirine çok benziyor ve uyuyor sadece ayak eğim bölgeleri değişik. Acaba kullansam dizel kulağını sıkıntı olur mu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.