Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 1.0 Ecoboost Gaza Basınca Havalandırmadan Gelen Ses

Ali Ö.

Soru

Başlıkta belirttiğim ses için dün ford servise gittiğimde enjeksiyondan olabileceğini söylediler. Fakat sitelerde araştırdığımda turbonun hortumundan olabileceğini belirtmişler. Acaba sorun neden olabilir? Bir ustaya göstermedim ama turbonun hortumunu kendim kontrol etsem anlama imkanım var mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bugün aracımı 2 hafta serviste durduktan sonra teslim aldım sorun klima borusunun konsolun arkasına giren kısımdan gevşemiş olmasıymış. 2 Hafta süresince bana ikame 2017 dizel titanyum paket focus verdiler ve bu boru sıkıştırılması işleminden de herhangi bir ücret talep etmediler. Kısacası 2 hafta onların arabasını kullandım ve herhangi bir ücret vermemiş oldum. Tabi önemli olan bu sorunun giderilmesiydi ayrıca soğutma borularını ve motor takozunu da değiştirttim ileride sorun yaşamamak adına. Aydın Ford servisine ne kadar teşekkür etsem azdır ilgi ve alakaları için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Sesi dahi duymadan? Yetkili veya yetkin servise danışmanızı öneririm.

Yok üstadım serviste arka park sensörü taktırmıştım o zaman sordum çalıştırıp baktılar ve enjeksiyondan olabilir randevu alın dediler. Ama şöyle bir durum var bazen yapıyor bazen yapmıyor yani arabayı çalıştırdım yapmadı diyelim istop edene kadar o ses gelmiyor ama başta geldi mi devamlı sesi duyuyorum gaza basınca rölanti de o ses yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O sesin genel kaynagi turbo bypass valfinin bir miktar acilip egsoz gazi ile carpismasi sonucu ortaya cikiyor olabilir. 1.6eb lerde de var. Sesi daha net duymak isterseniz hava filtre kutusunu sokup arabayi 2. vites 2000 devir civari kullanin direk duyarsiniz, hatta biraz metalik bir ses gibi duyulur. 

Tabi bu bir tahmin, sesi duymadik bile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Servet Ö. yazdı:

O sesin genel kaynagi turbo bypass valfinin bir miktar acilip egsoz gazi ile carpismasi sonucu ortaya cikiyor olabilir. 1.6eb lerde de var. Sesi daha net duymak isterseniz hava filtre kutusunu sokup arabayi 2. vites 2000 devir civari kullanin direk duyarsiniz, hatta biraz metalik bir ses gibi duyulur. 

Tabi bu bir tahmin, sesi duymadik bile.

En güzeli telefondan sesi videoya alıp dinletmek olacak üstadım. Gerçekten de görmeden bilemem dedikleri olur ya buda duymadan nereden bilelim işine döndü :) Bu arada Weberin motor katkısı varmış yakıtın içerisine konularak temizlik yapan onların faydası oluyor mu bilgisi olan var mıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Ali Ö. yazdı:

En güzeli telefondan sesi videoya alıp dinletmek olacak üstadım. Gerçekten de görmeden bilemem dedikleri olur ya buda duymadan nereden bilelim işine döndü :) Bu arada Weberin motor katkısı varmış yakıtın içerisine konularak temizlik yapan onların faydası oluyor mu bilgisi olan var mıdır acaba?

Ben bir faydasını yada zararını görmedim.

önceki enjektörlerimi 40binde bir temizlettim, her seferinde kirli çıkardı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar sesi kaydettim ve konuya ekledim. Fark ettim ki motor ısınmadan bu ses olmuyor bir türlü çözümünü bulamıyorum bu sorunun, bir usta aracı kaldırdı altına üstüne baktı (sadece kontrol amaçlı) herhangi bir sorun bulamadı ama bir usta motor üzerinde yer alan alüminyum yerin titremesinden olacağını söyledi. Böyle bir sorun başına gelen yok mudur hiç?

Ses 006.m4a

Ali Ö. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar dün konu sahibi arkadaşla aydında buluşup tanıştık. benim aracın direksiyon kutusu tamiratı yapıldı. direksiyon kutusundaki sağ burç dağılmış. yerine tornada burç yapılıp takıldı. ön takımdan gelen sesler kısmen azaldı. sanırım rot kolları da değişecek gibi.

arkadaşın aracı sanayide birkaç ustaya gösterdik. 15 yıl fordda çalıştığını iddia eden usta bu yatak sesi motor sökülüp bakılacak dedi.

başka ustaya gittik o turbo valfi dedi. servis te sökmeden bilemeyiz demiş. yani herkes ayrı bir şey söylüyor. sonuç olarak sorun turbo valfinden olduğu anlaşıldı.fakat dikkatimi çeken aracın kaputunu açtık. su kabı da hortum da çatlaktı. hem hortumu güncellenen hortum. ford bu işi eline yüzüne bulaştırdı. iki hortumla bi su kabını yapmaktan aciz ne yazıkki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.