Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

1.5 Powershift Tdci Nasıl Kullanilir?

Özkan Çakır

Soru

Arkadaşlar 2017 model1.5 tdci powershift aracın var. Sizler aracı nasıl kaldırıyorsunuz ve durduruyorsunuz. Ozellikle araci durduracagimizda fren e basılıyken start stop devreye giriyor ve tekrar park a aldigimizda tekrar motor calisiyor.Siz start stopu kapatiyor musunuz daha onceden park etme durumunda nasıl kullaniyorsunuz, ince ayrintilariyla bilgi verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 1

Fordun yaptığında ben garip bir şey göremedim. Yüksek sesle ikaz da iyi olabilir fakat motor çalışması da yeterince uyarıcı. 

Golf'te P konumuna almazsan anahtarı da yuvasından çıkaramıyorsun zaten ama anahtarsız giriş çalıştırmada ki mantık nedir bilemiyorum. Var ince detayları bunda da ama şimdi konu focus siz konuşun ben salça olmayayım.

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gaza basıp gidin. Frene basıp durun. Gerçekten bu kadar pratik ve problemsiz bir motor şanzıman ikilisine sahipsiniz. Sıkışık trafikte ve park ederken gereksiz durdurmaların önüne geçmek için S&S kapatılabilir. Bir de park ederken önce N'ye alıp sonra el frenini çekip ardından P'ye alınırsa şanzımana yük binmemiş olur ve bir dahaki  ilk hareketinizde P'den D'ye geçerken vuruntu hissetmezsiniz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Özkan Çakır yazdı:

Arkadaşlar 2017 model1.5 tdci powershift aracın var. Sizler aracı nasıl kaldırıyorsunuz ve durduruyorsunuz. Ozellikle araci durduracagimizda fren e basılıyken start stop devreye giriyor ve tekrar park a aldigimizda tekrar motor calisiyor.Siz start stopu kapatiyor musunuz daha onceden park etme durumunda nasıl kullaniyorsunuz, ince ayrintilariyla bilgi verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

P ye alınca değil yol üstünde Rden geçerken Rye alınmış zannedip tekrar çalıştırıyor. Motor stop etse bile Dden Pye alırken azıcık hızlıca olmak lazım ki Rye alınmış zannetmesin.. Ben genelde öyle yapıp anahtarı kapıyorum (anahtarlı sistem :( )   

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

4 sene garantisi var, 1 sene de ben alırım belki. Çalıştırıp yürüyorum. Start-stop çevremiz için yararlı, ben sadece bazen akıcılığı belli olmayan yolda can sıkmaya başlarsa kapatıyorum. Onun dışında ellemiyorum. Gerisi kolay zati. P-R ve D. Stop etmeden önce P'ye alıyorum, el frenini çekiyorum o kadar.

@H. Cenk sorunu anlamadım, ya da ben o şekilde bir durum gözlemlemedim :) 

Murat Kav. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
59 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

4 sene garantisi var, 1 sene de ben alırım belki. Çalıştırıp yürüyorum. Start-stop çevremiz için yararlı, ben sadece bazen akıcılığı belli olmayan yolda can sıkmaya başlarsa kapatıyorum. Onun dışında ellemiyorum. Gerisi kolay zati. P-R ve D. Stop etmeden önce P'ye alıyorum, el frenini çekiyorum o kadar.

@H. Cenk sorunu anlamadım, ya da ben o şekilde bir durum gözlemlemedim :) 

D desin parketmek için durdun, ayağın frende . Stop start devreye girdi motoru kapattı. Arabayı Pye alıp kontağı kapatacaksın .. İşte bu sırada Dden Pye alırken biraz yavaş itersen vitesi,  Nde birşey olmuyor ama Rden geçerken motor çalışıyor. Sen devam edip Pye geçmiş oluyorsun ama motor çalışıyor. Başlığı açan da bundan şikayet etmiş. Ben biraz hızlıca alıyorum Pye, o zaman çalışmıyor ama yavaş alırsam bende de çalışıyor.  

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, H. Cenk yazdı:

D desin parketmek için durdun, ayağın frende . Stop start devreye girdi motoru kapattı. Arabayı Pye alıp kontağı kapatacaksın .. İşte bu sırada Dden Pye alırken biraz yavaş itersen vitesi,  Nde birşey olmuyor ama Rden geçerken motor çalışıyor. Sen devam edip Pye geçmiş oluyorsun ama motor çalışıyor. Başlığı açan da bundan şikayet etmiş. Ben biraz hızlıca alıyorum Pye, o zaman çalışmıyor ama yavaş alırsam bende de çalışıyor.  

Hmm, o bende de oluyor. Sorun olarak görmemiştim. O zaman olmazsa kapıyı açınca oluyor. Sonra diyorsunuz ki ben kontağı kapatmadım :PYakup bununla ilgili bir güncellemeden bahsetmişti. Yeni fiestalarda olmuyormuş mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Murat Kav. yazdı:

Hmm, o bende de oluyor. Sorun olarak görmemiştim. O zaman olmazsa kapıyı açınca oluyor. Sonra diyorsunuz ki ben kontağı kapatmadım :PYakup bununla ilgili bir güncellemeden bahsetmişti. Yeni fiestalarda olmuyormuş mesela.

Kapıyı açınca çalışması zaten efsane..Ben yazmıştım hatta Kaan benle dalga geçmişti. Hiç biriniz de ses çıkarmamaıştınız :D:D

Halbuki kapıyı açınca çalıştırmadan yüksek sesle uyarı verse daha iyi olur. Golfte öyledir. Hatta artık manüel kontak yapman lazım kapıyı açtın yazar.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 dakika önce, Erkan C yazdı:

P'ye aldıktan sonra kapıyı açınca çalışması gibi anlam veremediğim bir huyu var. Bu durumla ilk karşılaştığımda araba hareket edecek sanıp panikle içeri girip kapıyı kapatmıştım :wacko:

Gayet calismasi gerektigi gibi calismis. Sen arabayi start&stop nedeniyle kapaliyken kontak kapali sanip cikip gidersen ve arabayi kumandadan kilitleme tusuna basip kilitlenmedigini farketmeden yoluna devam etme diye yapmislar. Kisaca bu sofor beni birakip gidecek, kapilari da kilitleyemeyecek, baskasi beni alip goturecek korkusuyla, sss hop ben burdayim diyor. Sasilacak bi durum degil yani.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Servet Ö. yazdı:

Gayet calismasi gerektigi gibi calismis. Sen arabayi start&stop nedeniyle kapaliyken kontak kapali sanip cikip gidersen ve arabayi kumandadan kilitleme tusuna basip kilitlenmedigini farketmeden yoluna devam etme diye yapmislar. Kisaca bu sofor beni birakip gidecek, kapilari da kilitleyemeyecek, baskasi beni alip goturecek korkusuyla, sss hop ben burdayim diyor. Sasilacak bi durum degil yani.

Uyarı için motor çalıştırması tuhaf yine de. Daha önce start-stop kullanmamış birinin de böyle bir durumda afallaması normal :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Erkan C yazdı:

Uyarı için motor çalıştırması tuhaf yine de. Daha önce start-stop kullanmamış birinin de böyle bir durumda afallaması normal :)

En guzel durumu belli etme yontemi. Sayet uyari sesi duyulmayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.