Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Çalışma Sesi ve Stop Etmesi

Aykut Bulut

Soru

Aracım 1.5 dizel powershift titanium 30 bin kilometrede. Yaklaşık 1 ay önce ikinci bakımı oldu ve ondan sonra araç ilk çalışmada sarsıntılı ve çok sesli çalışıyor. Bugün sabah hava sıcaklığı -3 derecede ilk çalışmada çalışıp devir bir anda düştü ve stop etti ikinci çalışmada çalıştı. Acaba sorun nedir servise gitmelimiyim teşekkürler  herkese.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aynı sorunu yaşadım. Yazılım attılar düzeldi ama hala soğuk havalarda motor çok sarsıntılı ve kararsız bir rolantide çalışıyor. 1100 ile 800 devir arasında gidip geliyor birkaç saniye. Sıcak havaları beklemek lazım :) Serviste muhtemelen normal olduğunu söyleyecekler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
31.01.2018 - 07:42 tarihinde, Aykut Bulut yazdı:

Aracım 1.5 dizel powershift titanium 30 bin kilometrede. Yaklaşık 1 ay önce ikinci bakımı oldu ve ondan sonra araç ilk çalışmada sarsıntılı ve çok sesli çalışıyor. Bugün sabah hava sıcaklığı -3 derecede ilk çalışmada çalışıp devir bir anda düştü ve stop etti ikinci çalışmada çalıştı. Acaba sorun nedir servise gitmelimiyim teşekkürler  herkese.

Bu soruna soğuk havalarda denk geliyorum. Denk geldiğimde videoya çektim. Servise götürdüm bugün aracımı. Servistekilere videoyu izlettim. Volant arızası dediler. Garantiden değişim talebinde bulundular. Otosan volantı söküp resminin yollanmasını istemiş. Aracımın 10 gün serviste kalabileceğini söylediler. Ellerinde ikame araç bulunmadığı için ikame araç da vermediler. Bakalım sonuç ne olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Soğuk havalarda sabah ilk çalışmada oluyor benimde. Sesli ve devirde dalgalı çalışmasına alışmıştım iki üç dakika sonra biraz normale dönüyor çalışması ama stop etmesi beni biraz şaşırttı sonraki iki gün gene aynı şartlarda stop etmeden çalıştı. Eğer tekrar öyle olursa servise gidicem şu an için gitmem biraz zor olacak çünkü. Cevaplarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Başlıktaki sorundan dolayı (servis yetkililerine göre normal bir durum) aracımın volantının değiştirilmesine garanti onay vermiş. Bugün teslim aldım aracımı. Titreşimde hiçbir değişiklik yok. Soğuk havada ilk çalıştırmada denemek lazım bir de. Kızdırma bujileri ya da enjektör problemi olabileceği vardı kafamda hep. Kilometresinden ve sürekli opetten yakıt alınmasından dolayı enjektör arızasını zayıf görüyordum. Serviste volant dediklerinde pek ihtimal vermemiştim. Gerçi arızalıymış demekki değiştirdiler. Yoksa değiştirmezlerdi heralde değil mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.