Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ecoboost Araba Gitmiyor

Aykut Kara

Soru

Sorun şu arkadaşlar

Arabayı çalıştırıyorum vitesi 1'e atıyorum ama hareket etmiyor bir ustaya durumu anlattım baskı balata sıyırmış değişecek dedi kesin problem bumudur bilemedim emin olamadım 

1.0 ECOBOOST masraf ne kadar tutar heryerde doğru düzgün parçasıda bulunmuyor 4yere sordu parçası yok 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu vakte kadar bitişini anlayamamak ilginç. Ford parçacılarına veya yetkili servislerine ulaşın fiyat/parça için. İşçilik fiyatı için de nereye götürecekseniz oraya. Arıza tespiti için de servise gidilebilir madem ustanıza güvenemediniz, size uzaksan reçete yazmak zor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Aykut Kara yazdı:

Sorun şu arkadaşlar

Arabayı çalıştırıyorum vitesi 1'e atıyorum ama hareket etmiyor bir ustaya durumu anlattım baskı balata sıyırmış değişecek dedi kesin problem bumudur bilemedim emin olamadım 

1.0 ECOBOOST masraf ne kadar tutar heryerde doğru düzgün parçasıda bulunmuyor 4yere sordu parçası yok 

Erol otoya sorabilirsiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Ozan Kar yazdı:

balata pat diye bitmez

Bende aynı düşüncedeydim 3-4 sene öncesine kadar fakat birden bire bittiğine birçok kez şahit oldum.

Tepede kavramamasına rağmen, hiç kaçırma-sıyırma olmamasına rağmen birden bire yolda bırakan durumlar oluyor baskı-balata kaynaklı.

Üretim hatası, malzeme hatası kaynaklı diyebiliriz, balata aniden dağılmaya,parçalanmaya başlıyor, balata kalınlığı olarak daha çeyrek ömründeyken bu parçalanmadan dolayı aniden yolda bırakabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

Bende aynı düşüncedeydim 3-4 sene öncesine kadar fakat birden bire bittiğine birçok kez şahit oldum.

"Bitmek" kismini detaylandirmak lazim. Alt veya ust merkez nallari dikiyor olmasin? Mekanik olarak birden bire islevsizlesmesi balatanin azalip tutmaz hale gelmesi cok manasiz ve imkansiza yakin bir durum, yanlis miyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Servet Ö. yazdı:

"Bitmek" kismini detaylandirmak lazim. Alt veya ust merkez nallari dikiyor olmasin? Mekanik olarak birden bire islevsizlesmesi balatanin azalip tutmaz hale gelmesi cok manasiz ve imkansiza yakin bir durum, yanlis miyim?

8 saat önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

Üretim hatası, malzeme hatası kaynaklı diyebiliriz, balata aniden dağılmaya,parçalanmaya başlıyor, balata kalınlığı olarak daha çeyrek ömründeyken bu parçalanmadan dolayı aniden yolda bırakabiliyor.

Yukarıdaki mesajda da yazdığım gibi, parçalanmadan kaynaklı arıza yaratabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araba şehir dışında bulunduğum bölgede oraya buraya şuraya parçacıya sorduk bulamadık 1.0 ECOBOOST motor olduğu için hiçbiryerde yok.. Usta başka biryere yakın şehire gitti parçayı almak için yarın yapacak uğraşacak bakalım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.