Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Powershift Motor Devirlenirken Gelen Şıkırtı Sesi

BurakHAN

Soru

Merhabalar. Aracımdaki bu ses rahatsız etmeye başladı. Kalkışlarda motor devirlenirken içeriye ince ince şıkırtı sesi geliyor motordan mı artık şanzumandan mı bilemiyorum. 70km hızdan sonra bu ses gelmiyor. Ayrıca da rolantide iken de gelmiyor bu ses. Nedir sizce bu ses ? Servise gidecek zamanım olmuyor hafta içi mağlesef. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, BurakHAN yazdı:

Dava açarsam rezil olduğumla kalırım bence :(

Burak bence rezil bir durum yok. kardeşim hakkını savunmak bence rezil olma gibi bir durumun yok hatta aldığın adamla konuş bence. ama ilk Zafer abinin dediğini yapmalısın

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kaskodan değişmez mi şanzıman ? İlerde yolda falan kalırmıyım off ne yapacağımı bilmiyorum :(  Bir de aracın şanzımanında delik var. Bunu da görmüş oldum :( Çok sevmiştim aracımı gözüm gibi bakıyorum ama bu sorunlar kahretti beni şimdi :( Satacak olsam hangi vicdanla satarım

--9 dakika sonra eklendi--

http://www.haberturk.com/ekonomi/otomobil/haber/1109825-hasarli-arac-satan-kisiye-actigi-davayi-kazandi

Şu haber biraz kafama yattı ama bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, BurakHAN yazdı:

Kaskodan değişmez mi şanzıman ?

Kasko kaza sonucu oluşabilecek hasar risklerinizi kapsayan bir sigorta türüdür. Araç arızalarıyla ilgisi yoktur.

Bu arada çok geçmiş olsun, çok keyifsiz bir durum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2015 model araç garantisi yok mu? İyi bir avukat bul. Savaşmadan teslim olma hemen. Bildiğim kadar forumda avukat olan arkadaşlar vardı. Onlar bu duruma bir yorum yapsalar fena olmaz!!! Anladığım kadar bu ford da aynı Türkiye gibi olmuş. Adamın olmadan garantin bile bir işe yaramıyor. Vay be... 

--10 dakika sonra eklendi--

Makyajsız kasa araçların bile iyi niyet garantisi ile şanzıman değiştirenler vardı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun Burak.

Aracı alırken ekspertiz yaptırdıysan onların hukukî bir sorumluluğu olacaktır.

Aksi takdirde sana bu şekilde satılması hiç etik olmamış ama bahsettiğin kusurlu araç satışı ile ilgili düzenleme henüz yasalaşmadı sanırım. Ford ile direk temasa geçerek bu bedelin bir bölümünden kurtulmaya çalışmak en mantıklısı gibi sanki. Yasal olarak en küçük bir hakkın bile varsa mahkemeye gitmekten de çekinme bence. Rezil olacak hiçbir şey yok ortada. Biraz sancılı bir süreç olur hepsi o.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Değerli yorumlarınız ve destekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Aracımın alımından önce yaptırdığım eksper raporu elimde. Onaylı mühürlü imzalı. Tüm parçalar orijinal değişen yok boya yok. Aracın hasar kayıtlı olduğu biliniyor ki bilerek aldım.(Sağ alttan kaldırıma çıkma-Yolcu airbag açılımı ve serviste komple ön göğüs değişimi olmuş) Aracın motor gücü %88 Motor aksamında problem gözükmemektedir. Fren sistemi kusursuz, gezme ve çekme problemi yoktur. Gibisinden ibareler var. Ancak aracın şanzımanıyla ilgili problemlerinde eksperin sorumlu olacağını sanmıyorum. Burada bence satıcı ile mahkeme yoluna gitmem gerek. Neticede aracı bana satmadan 1 hafta önce yolda kaldığı ve serviste şanzıman değişimi için bilgi verildiği servis kayıtlarında görünüyor. Satarken bana bilgisini vermedi. Ayrıca yağ kaçakları için 2017 Haziranda garanti kapsamında bir takım parça değişimleri olmuş. Aracın benden önceki geçmişi böyleydi.

Aracımda gözüken şu anki problemler:

-Su eksiltme(15 günde komple bitiyor)

-Şanzımandan gelen şıkırtı ve garip sesler

-1,2 vites geçişlerinde sarsıntı,titreme

-Şanzımanın sol alt tarafında baş parmak girecek büyüklükte delik var. (Sebebi bilinmiyor)

Şanzıman ve karter koruma bloğu olduğu için o delikten bir şey olmaz dediler. Ama yine de şanzıman değişimini istediler.

Bunların dışında hiç bir problem yok. Performans sorunu yok, istop etme ve elektriksel sıkıntılar gibi hiç bir problemi yok.

Bu problemlere karşı Ford ile şanzıman değişiminin doğru olup olmadığıyla alakalı mı uğraşayım, yoksa şanzıman değişimini göze alıp satıcıyla mahkeme yoluna mı gideyim ?. Gerçekten burada kararsızım. Ve son olarak da otokoç dışında Gizerler de var. 

Bir de oraya mı gitsem. Belki başka onarım yolları vardır. Değerli yorumlarınızı bekliyorum :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracın şanzımanı sıkıntı ve değişmesi gerekiyorsa aracın hareket etmemesi veya ara sıra da olsa yürümeme gibi sıkıntı yapması gerekmez mi? 

Bence farklı bir servise uğrayınız.  

Ayrıca servis kayıtlarında "şanzıman değişmesi gerekiyor" diye kayıt açılması sizin için değerli bence. Satan kişiye her türlü dava açmanızı ve zararınızın giderilmesini sağlar ve üste tazminat davası konusu yapılabilir diye düşünüyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Erhan Erten yazdı:

Aracın şanzımanı sıkıntı ve değişmesi gerekiyorsa aracın hareket etmemesi veya ara sıra da olsa yürümeme gibi sıkıntı yapması gerekmez mi? 

Bence farklı bir servise uğrayınız.  

Ayrıca servis kayıtlarında "şanzıman değişmesi gerekiyor" diye kayıt açılması sizin için değerli bence. Satan kişiye her türlü dava açmanızı ve zararınızın giderilmesini sağlar ve üste tazminat davası konusu yapılabilir diye düşünüyorum.

Mantıken öyle evet. Önce aracın başka tamir yöntemi var mı ona bakacağım eğer kaçış yoksa satıcıyla görüşeceğim. Bugün akşam üzeri saat 5 gibi işten çıkıp depoyu doldurdum. Adana - Mersin turu yaptım. Az önce geldim eve. İnanın bana aracımın şanzımanının değişeceğine aklım almıyor. 1,2.vitesde gelen şıkırtı sesi haricinde pamuk gibi araba. Harika süspansiyonlar, ne rahatsız edici  motor sesi var, ne de yol rüzgar sesi.

Sanki D segment bir araç kullanıyor gibiyim.Aracımı sürdükçe seviyorum. Ama şu servisin söylediklerini hayal edince moralim çok düşüyor. Bu hafta içerisinde şansımı FORD Gizerler'de deneyeceğim. Gelişmeleri buradan yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
01.04.2018 - 12:58 tarihinde, M.Kayabaşı yazdı:

Ben o sesi 15.000 km'den beri duyuyorum. Kışlık 205 lastikten pek duymadım. Bir hafta önce 215 kimleri taktım ve duymaya başladım ilginçtir. Aracim 52 binde. 18 binden itibaren LPG'li. 

Aracımı alalı 4 ay oldu. Hala biniyorum. Su eksiltme olayı vardı onu radyatör genleşme kabı kapağını akıl edip değiştirdim eksiltme bitti. O ses hala var ama aracım hala kendini sevdiriyor. İş için 7 günlüğüne İstanbul'a gitmiştim. Hava limanında 1.5 Dci EDC Megane sedan kiraladım. Focusumun değerini anladım. Şanzumandan takur tukur ses geliyor. Konfor yok. Kütük gibi. Aracımın şu anda ses haricinde problemi yok şükür. Ford gizerlere hala gitmedim. Zamanım olursa uğrayacağım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.