Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

3000 Devir Civarında Gögüsten Gelen Zırıltı.

Sercan Yılmaz

Soru

Merhaba arkadaşlar. 2007 FOCUS benzinli aracımda 3000 devir civarında göğüsten zırıltı şeklinde ses geliyor. Teyp kısmı ve torpido gözünü söktüm o şekilde denedim zırıltı var ama sesin kaynağını bulamadım. Daha önce bu tür bir ses ile karşılaşan oldu mu. Şehir içinde bu sesi duymuyorum o devirlere çok çıkmadığım için ama! Uzun yolda 5. viteste 110-120 km hızla ilerlerken içeride bariz duyulan ve sinir bozucu bir ses. Araç hareket halinde değilken de 3000 devir civarında rahatlıkla duyuluyor bu ses. İyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 2 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sonunda buldum zırıltının sebebini!!

Yorum için teşekkürler. 

Zırıltının kaynağı sağ ön şase demiri bitim noktasında bulunan dikdörtgen parçaya, hidrolik direksiyon hortumunun alüminyum olan kısmı değiyormuş. onu şaseden ayırdık ve ses kesildi. alüminyum boru üzerinde hafif bi deformasyon (ezilme) gerçekleşmiş ama sorun teşkil etmiyor.

Usta gözüyle bakmak gerçekten farklı. o bölgeye defalarca baktım ama göremedim. Ustam 5 dakikada gördü ve sorunu çözdü. Saygılar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.