Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tamponu Kaldırıma Taktım

Kerem Bozdoğan

Soru

İyi akşamlar abilerim ve arkadaşlarım,

dün Çorum dönüşü Ankara’da bir tanıdığa uğrayalım dedik, inşaatların arasında bir apartman. Her yer demir, tahta ve atık malzeme dolu. Onlara dikkat ederek park manevrası yaparken kaldırım taşı ile yapılmış düzenlemeyi fark edemedim. Direksiyonu sola çevirip geri çıkarken ön tamponun sağ kısmını teker ile arasındaki boşluk kısmından kaldırım taşının köşesine taktım ve bir süre çatırtılarla hareket etmiş bulundum.

bugün yıkamada bir vide kaydetmeye çalıştım ama kırık çok mu, deflektör denen malzeme de kırık mı, sadece tampon alt eki mi kırıl, ya da bu ikisi zaten tek malzeme mi anlayamadım.

video çok iyi değil ama göründüğü kadarıyla yorumlarınız olursa fikrinizi merak ediyorum. 

Kaskodan mı yaptırmalı? Alt ek ve deflektör kırık ise pahalı parçalar mı? Ya da tamponu komple değişmeye varacak bir durum olur mu parçalar değiştirilebilir değil ise?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Tampon değiştirilecek veya kaskoya başvuralacak bir durum değil.

Video ters olduğu için görebildiğim alt ek değişecek sadece. Davlumbazda yırtık göremedim keskinleşmiş kenarları elle düzeltilecek durumda sanki. Düzelmezse birde davlumbaz alırsın olur biter geçmiş olsun.

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun Kerem, en büyük kazan bu olsun inşallah. Videoda görünenin dışında bir sıkıntısı yoksa bence de kasko vs. ile uğraşma. Sanayide bir kaportacıya götürüp "100 yılın icadı olan akıllı vidalardan" birkaç tane takarak bu sorunu çözebilirsin gibi.:)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Hiç bir şey yok orda, rahat ol...

Servis-kasko falan deme başına iş alırsın ?

Abi senin bu sorunlara rahat yaklaşma tarzın beni çok rahatlatıyor, teşekkür ederim :)

12 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Geçmiş olsun Kerem, en büyük kazan bu olsun inşallah. Videoda görünenin dışında bir sıkıntısı yoksa bence de kasko vs. ile uğraşma. Sanayide bir kaportacıya götürüp "100 yılın icadı olan akıllı vidalardan" birkaç tane takarak bu sorunu çözebilirsin gibi.:)

Teşekkür ederim, lifte aldırıp bi bakayım, akıllı vida çözecek gibiyse dediğin gibi 100 yılın icadıyla çözmek mantıklı.

40 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Tampon değiştirilecek veya kaskoya başvuralacak bir durum değil.

Video ters olduğu için görebildiğim alt ek değişecek sadece. Davlumbazda yırtık göremedim keskinleşmiş kenarları elle düzeltilecek durumda sanki. Düzelmezse birde davlumbaz alırsın olur biter geçmiş olsun.

Teşekkür ederim, akıllı vidayla olacak gibi değilse parçaların fiyatını araştıracağım, plastik aksam çok pahalı olmasa gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Teşekkür ederim, akıllı vidayla olacak gibi değilse parçaların fiyatını araştıracağım, plastik aksam çok pahalı olmasa gerek.

Bence becerikli eller halleder, değişmek gerekirse plastikler maalesef gereksiz pahalı lakin eş değerleri de mevcut

Geçmiş olsun :( 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Akıllı vidamı? Araba bu sandal değil :) 

Aynen plastik aksam pahalı değil, araştırmayla gayet ekonomik halledebilirsin.

Boşver vidayı midayı cırt kelepçeyi vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bence becerikli eller halleder, değişmek gerekirse plastikler maalesef gereksiz pahalı lakin eş değerleri de mevcut

Geçmiş olsun :( 

Teşekkür ederim Yakup.

4 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Akıllı vidamı? Araba bu sandal değil :) 

Aynen plastik aksam pahalı değil, araştırmayla gayet ekonomik halledebilirsin.

Boşver vidayı midayı cırt kelepçeyi vs.

:D siz de haklısınız ama 2 vidayla çözülecek ve görsel/fonksiyonel sorun olmayacaksa da şimdilik masrafa girmemek mantıklı olur gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Sende iş aldın başına, Gürkan Abi benim direksiyonumu buldunmu ? :smiley2k:

Zafer, Kuga aldım bir tane, direksiyon senin, navi modül Murat'ın, ekran vs Serkan 'ın...

Bir kaç alınacak parçası daha var onları da alıp arabayı hurdaya veriyorum...

• Beğen 1
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Zafer, Kuga aldım bir tane, direksiyon senin, navi modül Murat'ın, ekran vs Serkan 'ın...

Hayırlı olsun Gürkan abi :P

Kuganın direksiyonu işime yaramaz neyse fazla mal göz çıkarmazya getir teşekkürlerrr :D:P 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Koltukları da bana ver evde balkona koyarım.Yada jantları ver 17 " seninkiler nasıl olsa .Hayırlı olsun bu arada kamyonun hiç haberimiz olmadı. Titanyum alda cam suyunun az olduğunu haber versin.

Osman Türkol tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Geniş ekran göstergeye de ben talip olurum abi, yazıktır kalmasın ortalıkta :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.