Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ön Tampon Kazası Sonrası Parça Temini

Önerilen Mesajlar

Merhaba, akşam park halinde duran aracıma öndeki araba geri gelerek çarptı. Aracımın kasgo+sigortası mevcut. Karşı tarafta tanıdık. Şimdi ben bu parçaları nasıl temin edebilirim. Yada şöyle sorayım, bu arızaları nerde yaptırayım. Servise mi götürmem daha iyi olur yoksa özel de mi yaptırmam iyi olur. Görüşlerinizi alabilir miyim acaba. Teşekkürler şimdiden

48DB8ECE-49E0-4C6F-B0D6-1E49A025BAEC.jpeg

C77C0E05-F376-4A06-BF49-3A3D2B1E2F42.jpeg

0C70D0B6-DA32-40BA-84A0-6559328C29C4.jpeg

BA96710A-E0E0-4542-96C7-62CC9F2C3B02.jpeg

B275AB57-EB61-47D7-A767-0EF8C97E17B6.jpeg

D4F8E333-33EB-4A6E-86FE-1E7DB4208C44.jpeg

8ABA7F05-D777-4E39-8E78-BFE525795A7E.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ön Tampon Kazası Sonrası Parça Temini olarak değiştirdi

Karşı taraf tamam diyorsa tutanak, servise gidersen onun sigortası bunların hepsinin değiştirilmesini karşılayacak. Kendin servise gidersen kaskon bozulacak ya da siz parça temin edeceksiniz piyasadan veya servisten kendiniz değiştireceksiniz böylelikle hasar kaydı çıkmayacak. 

Burada karar sizin özetle :) 

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim, tutanağı tuttuğumuzda servisten yaptırırsam hasar kaydı çıkar mı? Yani daha sonra bana bi sıkıntı çıkarır mı? Birde kendim temin edecek olsam bana masrafı ne kadar olur acaba? Ön tamponu komple mi değiştirmem gerekiyor acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kırılan krom ızgara, tek başına değişiyor olması lazım. Tamponun boyalı kısmı -sanırım boya çatlamış- tekrar boyanması lazım diye biliyorum böyle vakaların ama tecrübem yok. 

Krom panjur orjinali 400+ TL, eş değeri 120+ TL civarında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigorta yada kasko üzerinden; servis yada özel servis te yaptırdığınız takdirde tramer e işlenir ve hasar kaydı görünür.

Hasar kaydı görünmesini istemiyor iseniz servis yada özel serviste kendi cebinizden parasını ödeyerek yaptırmanız gerekli...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Minikte olsa sonuçta hasar var..Zira değişim olacak..Hiç düşünmeyin serviste orijinal, ücretsiz şekilde yaptırın(sigorta, kasko vs.) kayıt gözüksün..yalan bir şey değil..resimleriniz mevcut..Olası satış durumunda hasar gözükmesin diye kaygılanıyorsunuz..bence şeffaf olun ve görünsün..kayıtları var..kimse sorun yapmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Halit AYDIN yazdı:

kimse sorun yapmaz.

Öyle düşünmeyin, çoğu alıcı para kırabilmek için sorun yapıyor.

Servise gitse ve servis bonkör davransa  4000 TL civarı masraf çıkartırlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ön panjura servisi aradım 1000 lira tutar dediler doğru mudur acaba? Özelden orijinal panjur sordum 400 tl dediler servis 1000 tl dedi hani servis pahalı olurda bu kadar mı olur ki? Standart değil mi bu parçaların fiyatları acaba. Bide kaportanın içindeki kırılan parçanın adı ne acaba. Servise kalsak herhalde bi 5000 tl yi geçecek fiyat. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Metin Şahin yazdı:

Ön panjura servisi aradım 1000 lira tutar dediler doğru mudur acaba? Özelden orijinal panjur sordum 400 tl dediler servis 1000 tl dedi hani servis pahalı olurda bu kadar mı olur ki? Standart değil mi bu parçaların fiyatları acaba. Bide kaportanın içindeki kırılan parçanın adı ne acaba. Servise kalsak herhalde bi 5000 tl yi geçecek fiyat. 

Bende zamaninda servisin gazabina geldim..

Panjur içten bi tirnak kirik diye degiştiler dişardan bi kirik yoktu

Fiyatta 750 tl + kdv di gecen sene. Şuan 1000 tl normal..

Yan sanayi 250 tl civari sanayide.. ama zamanla renk atmasi yapiyor yaramaz..

Sana tavsiyem 2.el çikma temiz bulup taktirman sanayide, ucuz yada 2eli bulunmayan parçalari orjinal en makul fiyata temin et sanayide toplat.

Bu şekilde karşi taraf kabul ederse.yokaa deldircen karşi tarafin sigortasini özel serviste.. bu halde hasar kaydi cikar ama rakam cikarmi bilmiyorum orasi mualla emin degilim gecmis olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tanıdıksa yetkili servise değil de beraber özel bir servise yada sanayiye gidin , dosya açmadan orjinal parçalarla yaptırın masrafı karşı taraf ödesin tabi kabul ederse karşı taraf . Yetkili serviste biraz şişkin çıkar rakam.

Bunu kabul etmezse tutanak tutup yetkili servise gidip yaptırın , onarım ücretini sizin kaskonuz karşının sigortasından alır. Bu durumda araçta hasar kaydı görünür, karşının sigortası yenilenirken şişkin bir sigorta parası öder. sizin kaskonuzun hasarsızlık indirimi bozulmaz (suçlu karşı taraf olunca).

Serviste parçalar pahalı , pahalı demek de doğru değil aslında fahiş. hadi yüzde 10 farkı anlarım da 100de100 hatta daha fazla fark oluyor. Geçen stop lambası için gittim sağ taraf için 470 birine 580 birine dedi. sadece sağ taraf için. aynı parça (orjinal) dışarda 200 biri 220 biri.

Kendiniz cebinizden yaptıracaksanızda, parçaları değiştirmeden güzelce yapıştırın gitsin, yarın da bir başka bir şey olur masraf etmeye gerek yok bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.