Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç Bakımı Gecikmesi Durumunda Garanti

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar. Forumda yeniyim. İlk defa konu açıyorum, bu nedenle hatam olursa affola. 

Bende 2015 Ford focus mca 1.5 tdci powershift var. Araç 2016 çıkışlı. 30.000 km bakımı geldi aracın 2 ocakta bakıma girmesi gerekiyordu.(yıldan dolayı) (Zamanım olmadığı için yaptıramadım. Ama bu süre içinde araba Garajda yattı)  kilometre 24.000 de. Aracın bakımı bugün yarın yaptıracağım. Bu arada geçen sürede garanti vs. Sıkıntı olur mu?  Yorumlarınızı bekliyorum

Teşekkürler... 

Mustafa Islamcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Avukatmışsınız, isterlerse sorun yaparlar tahmin edebileceğiniz üzere.  Size en iyi cevabı sizin servisiniz verir mutlaka görüşmeyi ihmal etmeyin. Bana sorarsanız 15-20 gün dert edilecek bir süre değil.

Not: Fazla aşmaması şartıyla bu tür şeylerin çok dikkate alınmadığını gösteren örnekler mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de bakıma gitmeden önce aradım servisi. Mersin "Bir ay süreniz var." dedi.

Tarsus Otokoç ise "Çok vakit geçirmeden gelirseniz iyi olur, daha çok dikkat ettiğimiz km olarak aşılıp aşılmadığı." dedi. Ancak bir problem durumunda işi yokuşa sürmek isteseler bal gibi de yaparlar. Çünkü bu konuda kriterler belli ve tanınmış bir ek süre veya km de yok. Ben de işi sağlama almak için yıl dolmadan 1 gün önce gittim. 

Serkan Z. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Özer Aksu yazdı:

+ 1000 kmye kadar sıkıntı yok

Bana da +-2000 km opsiyonu var demişlerdi.:D

Ford iyi hoş da ne bayi ağını, ne de servis ağını bir standarta oturtamadı malesef. 

Şimdi arasam 10 farklı servisten 5 farklı fiyat alırım diye düşünüyorum. 

Zira trigier değişimi için 2700 TL de, 1350 TL de fiyat almışlığım oldu. 

Mustafa beyin sorusuna gelecek olursak; 24 bin km de bir otomobilden bahsediyoruz ve 2. yıl bakımının 20-30 gün kadar gecikmesinin problem olup olmayacağı konusunda müşterilerinde tereddüt oluşturan bir servis sistemiyle karşı karşıyayız. Bir başka markaya bakıyoruz, garantisi bitmiş bir otomobile bile müşterisini mağdur etmemek adına iyi niyet garantisi adı altında çözüm üretmeye çalışıyor. 

Tamam fordun direksiyon sistemi, sürüş dinamikleri şusu busu, falanı filanı iyi de, müşterisine güven vermeyen bir servis ağı var. Arabada problem var, ses geliyor, şu oluyor bu oluyor servise gidiyorsun "Bunlar böyle abi..." cevabıyla karşılaşıyorsun. 

Bunlar olmamalı artık Ford'da.

Gerçi şükür bu güne kadar (25/10/2011 den bu zamana kadar) neredeyse hiç büyük problem yaşatmadı bana. Hatta bazen söylerim stop lambası bile patlamadı henüz derim. Ama ufak tefek tıkırtı, patırtı, gacırtı gucurtu olabiliyor haliyle. Az değil, 128 bin km yol yapmışız. Olsun o da yavv diyip o ufak tefek sorunları görmezden geliveriyoruz işte. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence servisten servise fark var.

Servisteyken yan masamda geçen diyalog..

araç Ford Tourneo Courier. Sıfır alınmış 24000 bin km  gelmiş araç,hiç bakımama girmemiş. Servis danişmani bayan. Yan masadaki arkadaşa soruyor..

'' Bu araçı 30 mu 15 bın mı bakımına sokalım '' :) aracı 30 bin bakıma sokun dediler ve tahminimce yaptılar. sorun olmadan ve garanti devam etti diye düşünüyorum..

yani istedikten sonra kitabına uyduruyorlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.