Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

64 Gb Micro Sd Kart

Önerilen Mesajlar

Bir türlü Samsung Evo Plus 64 GB U3 kartı bulamadım, aldıklarımın formatı exFat çıkıyor. Oda benim işime yaramıyor. Bazı programla Fat32 oluyor ama eğer biçimlendirirsem yine exFat a dönüyor. Enteresandır satıcıya mesaj attım: tamam sorun değil geri yollayın dedi. PAket yırtık dedim sorun yok dedi. Böyle olunca insan daha çok şüpheye düşüyor sahte olduğunu bilerekmi satıyorlar diye. Paket açılmadan yada uygun ve güvenilir biyer bulabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sahte olduğunu nasıl anladın abi? Bilindik sitelerden alacaksın da sonucun değişeceğini sanmıyorum.

http://www.hepsiburada.com/samsung-evo-plus-64gb-100-mb-s-microsdxc-kart-sd-adaptor-mb-mc64ga-tr-p-HBV000005DA3I?magaza=Hepsiburada

Burada yazılana göre sıkıntı yok.

https://www.tweaktown.com/reviews/7211/samsung-evo-64gb-microsdxc-memory-card-review/index.html

Samsung EVO+ memory card is factory formatted with the exFAT file system. 

Başka markayı denemek daha mantıklı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bazı programlar sayesinde yazma / okuma hızına baktım 1/5 i buluyor.  Orjinal çıkış exFat olabilir ama benim onu biçimlendirken NTFS Fat32 seçeneklerden olması gerek. Mesela elimde Sandisk var onu biçimlendirmek istediğimde 3 seçeneğide veriyor. Ama bunda Fat32 yok. Sende elinde varsa deneyebilirsin. Neden Fat32 olmasını istediğimi sorarsan hem Aksiyon kameramda hemde araç kamerasında kullanmak için. Araçta 32 var yetiyor. Ben bu 64 ü aksiyon kamerası için istedim. Yoksa hem döngüsel kayıtta hemde çekimde sorun oluyor.

Teoman S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Teoman S. yazdı:

Fat32 ye çeviremiyorum ve bu nedenden dolayı aksiyon kamerasında daha doğrusu 4K hareketli kayıt çekerken format bu olması gerekiyor. Ayrıca neden sadece 2 formata izin veriyor ve fat32 olmuyor?

Çünkü Fat32 nin teknolojisi buna izin vermiyor. 

32Gb dan fazlasını adresleyemediği için destek vermiyor. 32gb veya daha küçük partitionlar açarsan formatlayabilirsin.

https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc938432.aspx

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Aksiyon kamera kaydında bu geriye kalan nfts ve exfat formatlarından hangisinden en iyi randıman sağlarım ya da bu formatlar bişey farkeder mi?

Hissedemeyeceğin bir farkla ntfs daha hızlı çalışır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Aksiyon kamera kaydında bu geriye kalan nfts ve exfat formatlarından hangisinden en iyi randıman sağlarım ya da bu formatlar bişey farkeder mi?

fark etmez, kamera NTFS okumuyor olabilir. exfat kalmasının zararı yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de ön kamera için aldığım 16 GB Sandisk Ultra hafıza kartı ile kullandığım ön kamera çalışmadı. Kameranın sitesinde muhakkak format atın diyor. Ben de kartı taktığımda android partisyonlu olduğunu gördüm. FAT32 formatlamaya çalıştım format korumalı dedi. Hızlı formatı kaldırınca yarım saatte formatladı. Kamera gene çalışmadı o ayrı :( 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu konuda şunuda unutma @Teoman S. abi viafo bölümlemeyi 32kb olarak istiyor.

image.png.80d516d99ad9ac90d5bcfa6ce1e94f54.png

eğer karttan şüphen varsa 

https://www.heise.de/download/product/h2testw-50539

bununla bi test et. samsung'un verdiği değerleri yakalıyormu. 

bu arada @Gürkan Çakıroğlu cebimde sd kart ile geziyorum sana vereceğim :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

48 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

bu konuda şunuda unutma @Teoman S. abi viafo bölümlemeyi 32kb olarak istiyor.

image.png.80d516d99ad9ac90d5bcfa6ce1e94f54.png

eğer karttan şüphen varsa 

https://www.heise.de/download/product/h2testw-50539

bununla bi test et. samsung'un verdiği değerleri yakalıyormu. 

bu arada @Gürkan Çakıroğlu cebimde sd kart ile geziyorum sana vereceğim :D 

Gelip alacağım ?

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Teoman S. yazdı:

Şimdi Araç kamerasında 32 yi kullanacağım. Aksiyonda 64 ü. Kayıtta 4K da sorun olmaması için uğraştım. :) bakalım görecez...

Ne gerek var 4K'ya canım 1080 60 fps varsa onu seç daha iyi yakalarsın kareleri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 gb de Deneme çekimi ve hızlı çekim (kameratı hızlı hareket) yaptım. Kamera tepkimesi çok iyi takılma yapmıyor görüntülerde. Bende 64 olsun 2-3 saat (yedek bataryayla) çekim yapayım dedim. Uzun lafın kısası anladığım kadarıyla sd kartın formatı çok bi değişiklik yapmıyor. Sadece kartın özelliklerinden U1 ila U3 fark ettiriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.