Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C Max Sübap Yanması

Alp Kaya

Soru

selam arkadaşlar.2012 model aracım sübap yaktı. konuyu birilerine yardımcı olabileceğini düşünerek açtım.aracım dün akşam otobanda lpg de teklemeye başladı.(öncesinde sabahları ilk marşta tekleme yapıyor sonra düzeliyordu).çekişten düştü.arıza lambası yanıp sönmeye başladı.eve geldim.sabah aracım zor çalıştı.çalışırken devir saatinde dalgalanma vardı.ayrıca tekliyordu.eksozdan bayagı duman çıktı.tekleye tekleye önce lpg bayisine gittim.lpg sinyalini iptal ettiler.arıza kaydına baktılar 4 silindirde tekleme gibi bişey yazıyordu.benzinde zor çalıştırdık benzinde araç hala tekliyordu.arıza lambası yanıp sönüyordu.sibop arızası olabilir deyip motor teste gönderdiler.bujileri söküldü. usta aracın silindirine cihaz bağladı.ben marşa bastım motor testte 4 silindir ölçümünde sıfıra yakın değer  çıktı.kompresyon testi. 3 nolu silindir 5,5 civarı çıktı.usta aracın 4 nolu sibobunun arızalı olduğunu (onların değimiyle yandığını) söyledi.sonuç üst kapak açılacak.bakılacak siboplar değişecek.diğer parçalara bakılacak.silindirde bişey yoksa 1500 2000 tl tutar dedi.cumartesi olduğu için iş pazartesiye kaldı.daha fazla zarar görmesin diye aracı sanayide bıraktım.aracı alalı 1,5 ay oldu.expertizde 4 silindirde tekleme çıkmıştı.hatalı akım yazıyordu.expertiz yapan firma lpgli araçlarda böyle arıza kodları verebiliyor demişti.ona güvendik sonuç bu.neyse aracımın sökümü 1 gün sürdü.sübap yanmış.işçilik+ kapakçı ücreti 1000tl civarı.parça 1150 tl.aracın yapıldığı yeri ve izlenimlerimi aracı test ettikten sonra  yazacağım.

IMG_2.jpg

IMG_20180122_114423.jpg

IMG_20180122_122557.jpg

IMG_20180122_132303.jpg

IMG_20180122_140440.jpg

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

sağolun bedirhan bey.buna şükür.öncesinde focus 2007 dizelim vardı.daha önce ford almamıştım.ankaradan almıştım.galerici expertiz firması ile sanırım anlaşmış.expertizin hiç bir şeyi yok dediği araç izmire gelince bayağı bir masraf çıkarmıştı bana.(başka bir deyişle alaşehir tımarı yapılmış)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun Alp Bey, LPG'li araç almanın riski var maalesef.

Fakat resimlere eklediğiniz fiyat listesindeki fiyatlar oldukça uygun, uygun paraya işlem yaptırmışsınız.

Expertiz firması doğru demiş, LPG'li araçlarda bu tür arıza kayıtları olabiliyor, arıza kaydına bakıp mekanik sorun var demek yanlış olurdu.

Sizde 1.5 ay süresinde normal şekilde kullanmışsınız zaten.

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sağolun çağlar bey.dediğiniz gibi parçaları uygun fiyata aldım.triger fomoco marka sübablar süpsan marka.v kayışı orjinal.birçok yerde 160-180 tl.uzun zaman aracıma binmeyi düşünüyorum.

--5 dakika sonra eklendi--

cem bey bundan sonra lpgli araç arayanlara tavsiyemiz olsun o zaman kompresyon testi.çağlar bey benim daha önce bir konu başlığım vardı.ilk marşta tekleme gibi.onun sebebini ararken bu arıza verdi.muhtemelen aynı arıza büyüdü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

servet bey subapları kapakçıya sorarak aldım. kapakçıya lpgli olduğunu söyledim.onun söylediği markayı aldım.kutusunda araca uygun yakıtla 2 yıl veya 100000 km garantilidir yazıyordu.ben benzin+lpg ile düzgün bir kullanımla 80000km gider diye düşünüyorum.

Alp Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar aracı teslim aldım.bilgi olsun diye yazayım. araç İzmir 3 sanayide berik motor test firmasında yapıldı.parçalar oto uz dan alındı.kapak işçiliği 2 sanayide 230 TL yapıldı.berik motor test 900 TL aldı.exradan sağ aks söküldü.kecesi değişti.şanzıman yağı eksilmiş alındı ve tamamlandı.parçacıya exradan100 TL verdim.kalibrasyonu yapıldı.şu an toplam 1150+100+900+230=2380 liraya maloldu.usta 500-1000 km benzinde kullan sonra LPG ye geç dedi.araçtaki ilk marşta olan tekleme şu an yok.1000 km sonra kontrole gideceğim.otobana çıktım denedim.şu an gideri iyi.umarim faydalı olmuştur.

IMG_20180125_132225.jpg

IMG_20180125_132357.jpg

IMG_20180122_123126.jpg

IMG_20180122_123122.jpg

IMG_20180125_132348.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.