Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ledli Bagaj ve Ayak Aydınlatması.. Focus

Önerilen Mesajlar

Selam Herkese..

Bugün ilk etapta 2 metrelik kestirdiğim Şerit ledi aldım denemek için,Önce bagajı ledleyim dedim ve kolları sıvadım..(2 Metresini 14 TL ye aldım,Beyaz Led)..Bagaj lambasını iptal ettim kablosunu kestim ve yerine led lerin kablosunu taktım güzelcede yapıştırıp gizledim.

Yarım metreden az kullandım yettide arttı bile,Sırada eşik aydınlatması var onun içinde uygun bir zaman lazım :P

Buyrun Fotolar ;

929e7cd0.jpg

1758e9f6.jpg

7df12272.jpg

Resimler İçin Alternatif Linkler;

http://pic1.resimupload.com/r1/resim_109034945.jpg

http://pic1.resimupload.com/r3/resim_268149139.jpg

http://pic1.resimupload.com/r4/resim_590193210.jpg

Buda Ayak aydınlatması ;

39deaecd.jpg

Elektiriği tavan lambasının duyundan aldım,Sadece kapılar açılınca yanıyor,kapılar kapanınca sönüyo.

Benden bukadar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Elinize sağlık aynı uygulamayı ben aracımı ilk aldığımız gün yapmıştım(bagaj led 30cm)

iç paspas ve tavan lambasınıda beyaz yapmaşı düşündüm fakat gerek de yok sarı da gayet hoş duruyor B)

Hazır Beyaz led almak için yaklaşık 20-30TL ye mâl oluyor , yapmak isteyen arkadaşlara bilgi olabilir B)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

1- Ayak aydınlatması sadece kapılar açılınca yansın istiyorum ama bağlantı şemasını küçük bir çizimle anlatabilecek biri var mı?

2- Tavan lambasından elektrik alınca kabloyu nereden aşağı geçiriyoruz?

Not: Şu işin mantığını bir anlasam aklımda çok projeler var ama tavan lambasından, kapı swichinden, sigortadan, aküden nasıl elektrik alınır bilmiyorum. Nette öğrenebileceğim bir yer var mıdır?

Bir yardım eden olursa çok memnun kalacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uygulmayı yapan arkadaşımızın son cümlesi size az çok fikir verecektir.

Elektiriği tavan lambasının duyundan aldım,Sadece kapılar açılınca yanıyor,kapılar kapanınca sönüyo.

Kenarlardan geçirebilirsiniz sonra direkten felan..Kablolara başlayınca yer bulursunuz.. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Led'in hangi ucuna taktığınız fark etmez. siz ne tarafına takarsanız o taraf + diğer taraf - olur.

Yani elinize bir led alın rastgele + - bağlayın yanar, sonra uçları çıkarıp ters takın yine yanar.

Devreyi tamamlaması yeterli olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Selam

+ - yi anlamanız biraz zor.

Birbirine değdirip sigortayı attırmayın yeter,Atarsada (Bu işlerle uğraştığınız müddetce mutlaka atıcaktır ) 10 amperlik araba sigortalarından alıp takabilirsiniz (Koçtaşta var)

YUkarıdaki şekilde bağladığınız taktirde yolcu tarafına bağladığınız Ledin aydınlatması düşük olucaktır.

Seri Bağlamanızı tavsiye ederim. Yaparkende işi orjinaline uygun şekilde yapmanız (Mavi,Kırmızı vb. değilde Gün ışığı Led kullanarak) ilerde sıkılmamanız için daha iyi olucaktır.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 yıl sonra...

Arabalarda kullanılacak şerit ledler hangi tip olmalı?

Yani otomobilller için volt ve watt değerleri özel olması gerekmiyormu ?

Evlerde kullanılan standart şerit led olurmu ?

Yada bir watt sınırı varmı acaba ?

Örneğin bagaj ampülünün watt ını geçebilirmi, yerine takacağımız şerit led ?

1m şerit led kaç watt acaba ?

ayser baysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, ayser baysal said:

Arabalarda kullanılacak şerit ledler hangi tip olmalı?

Yani otomobilller için volt ve watt değerleri özel olması gerekmiyormu ?

Evlerde kullanılan standart şerit led olurmu ?

Yada bir watt sınırı varmı acaba ?

Örneğin bagaj ampülünün watt ını geçebilirmi, yerine takacağımız şerit led ?

1m şerit led kaç watt acaba ?

12V olmalı.

220V ise olmaz, adaptörlü ise yani 12V ise olur.

Geçmemeniz iyi olur, zaten bagaj lambası örneği için 5W halojen yerine takacağınız 5Wlık led fazla fazla yeter.

Ledine göre değişir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahu alın güzelce t10 yuvası her istediğiniz yere rahatca monte ettirin .Bagaja da ben kendi aracıma drl nin ledinden taktım 2 adet ve gayette memnunum. Bundan bagaja takıldı http://tr.aliexpress.com/item/New-2Pcs-lot-14cm-LED-COB-Car-Auto-DRL-Driving-Daytime-Running-Lamp-Fog-Light-White/1689801285.html

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.