Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Silecek İzi

uğur özsabır

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Normal şartlar altında her sene kışa girerken sileceklerinizi değiştirmeniz gerekmekte. Camda iz bırakmasına sebep olan toz ağaç yaprağı gibi parçalar sebep olabilir. Bu yüzden aracınıza binmeden önce sileceklerinizin kauçuk kısımlarını alkolsüz ıslak mendille silerseniz ve silecek kauçuklarının camla temeas ettiği bekleme bölgesini de gözle kontrol ederseniz, buna benzer sıkıntılar yaşamazsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, uğur özsabır yazdı:

arkadaslar videoda gorunen uzere silecek calistiginda biraktigi iz gorusu ciddi etkilemekte. silecekleri mi deismeli camda mi bisey var nasil giderilir simdiden tesekkurler
IMG_1792.MOV -  32.0 MB

Bir saat önce, Bülent Aydemir yazdı:

Normal şartlar altında her sene kışa girerken sileceklerinizi değiştirmeniz gerekmekte. Camda iz bırakmasına sebep olan toz ağaç yaprağı gibi parçalar sebep olabilir. Bu yüzden aracınıza binmeden önce sileceklerinizin kauçuk kısımlarını alkolsüz ıslak mendille silerseniz ve silecek kauçuklarının camla temeas ettiği bekleme bölgesini de gözle kontrol ederseniz, buna benzer sıkıntılar yaşamazsınız.

Sanırım Uğur Beyin sorunu buğu benzeri flu görüntüye sebep olan izi kastediyor. Eğer öyle ise onun nedeninin toz veya başka parçalardan olacağını düşünmüyorum. O tarz izler genelde kalem ucu gibi çizgisel oluyor. Burada ise sanki ya kauçuk özeliğini kaybetmiş yada camda kimyasal bir temizleyici ( buz çözücü, su kaydırıcı...)sonrası oluşan sorun gibi geldi bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 dakika önce, Aşkın K. yazdı:

Sanırım Uğur Beyin sorunu buğu benzeri flu görüntüye sebep olan izi kastediyor. Eğer öyle ise onun nedeninin toz veya başka parçalardan olacağını düşünmüyorum. O tarz izler genelde kalem ucu gibi çizgisel oluyor. Burada ise sanki ya kauçuk özeliğini kaybetmiş yada camda kimyasal bir temizleyici ( buz çözücü, su kaydırıcı...)sonrası oluşan sorun gibi geldi bana.

buz çozücü  kullanmıyorum silecek suyunda würt sabun var onun da yapacagını sanmıyorum. malum bölgeyi ipa (izopropil alkol) ile temizlememe rağmen yagmurlu havalarda malum iz oluşmakta ve görüsü etkilemekte. silecek değiştirip durumu gözlemleyeceğim bakalım sorun silecektemiymiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24 dakika önce, uğur özsabır yazdı:

buz çozücü  kullanmıyorum silecek suyunda würt sabun var onun da yapacagını sanmıyorum. malum bölgeyi ipa (izopropil alkol) ile temizlememe rağmen yagmurlu havalarda malum iz oluşmakta ve görüsü etkilemekte. silecek değiştirip durumu gözlemleyeceğim bakalım sorun silecektemiymiş

Takip ediyorum. sonuçları yazarsan sevinirim.

Aynı sorun bende de var (Astra) hiçbir katkı kullanmıyorum sadece su. Silince buhulu bir yüzey oluşuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Aydın Baran yazdı:

Takip ediyorum. sonuçları yazarsan sevinirim.

Aynı sorun bende de var (Astra) hiçbir katkı kullanmıyorum sadece su. Silince buhulu bir yüzey oluşuyor.

aklıma kireç lekesi geldi belki inceden bi katman yapmıştır kireç cozucu olmadı cam pastası deneyeceğim silecek işini erteledim şimdilik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
58 dakika önce, okan ali yazdı:

buna yakın sorun benım focusdada vardı. Az yagmurlu havalarda yapıyordu böyle.. ( ugur bide çok yagmurlu havada test et ) 

silecek değiştim orjinal serviste aynı :) çözemeden sattım araçı :D

https://boyakoruma.com/magaza/dis-detay-urunleri/soft99-glass-compound-z-cam-pastasi-100ml/

cam pastası sipariş geçtim sonucları yazarım.

uğur özsabır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 saat önce, Mehmet Marangoz yazdı:

Aynı durum benim araçta da var. herhangi bir şey kullanmıyorum. Sildiği sırada camda kısa süreli bir buğu oluşuyor.

cam pastası geldi müsait bir zaman bulup uygulayamadım muhtemelen hava iyi olursa hafta sonu  uygulayacağım sonucları paylasırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

uygulamayi yaptim su dokerek ve silecek suyu ile test etmem neticesinde sorun kalmamis gibi gozukmekte

cam iyi derecede parladi ve purussuzlesti

yikama ile cikmayan garajimda betondan suzulerek damlamis olan suyun beyaz lekesi vardi o bile cikti

urun guzel tavsiye edilir 

bu arada 10 uygulama rahat yeter urun gibi geliyor sadece on cama o bakimdan da uygun 35 tl ye almistim onuda not duselim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

?Arkadaşlar mrb,'15 CMax Tit.x aracım var.Sizlerden öğrenmek istediğim silecekler(orjinal) o kadar dikkat etmeme rağmen camlarda çizikler oluşturdu.Ayriyeten sileceklerin çalıştığı alanın izi bariz şekilde ,cam üzerinde belli oluyor.Daha önce 13 sene Focus Ghia kullandım ama hiçbir şekilde ne böyle bir çizikle ,ne de diğer söylediğim iz sorunu ile karşılaşmadım.Kılcal çizik ama insanı rahatsız ediyor.Gidermenin de bir yolu yokmuş.Böyle bir sorunu veya çözümü olan varmı.?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
02.02.2018 - 13:13 tarihinde, uğur özsabır yazdı:

uygulamayi yaptim su dokerek ve silecek suyu ile test etmem neticesinde sorun kalmamis gibi gozukmekte

cam iyi derecede parladi ve purussuzlesti

yikama ile cikmayan garajimda betondan suzulerek damlamis olan suyun beyaz lekesi vardi o bile cikti

urun guzel tavsiye edilir 

bu arada 10 uygulama rahat yeter urun gibi geliyor sadece on cama o bakimdan da uygun 35 tl ye almistim onuda not duselim :)

Hangi ürün bu? Marka?

Link var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1/19/2018 - 13:29 tarihinde, uğur özsabır yazdı:

5 dakika önce, Aydın Baran yazdı:

Hangi ürün bu? Marka?

Link var mı?

Günaydınlar :P 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Günaydınlar :P 

Günaydın Aydın :blink::blink:

--1 dakika sonra eklendi--

Açıklama da 10 numara ama

ince, sert ve yumuşak aşındırıcı partüküller:blink:

Glass Compound Z, yağ tabakasını ve kirleri cam yüzeyinden kolayca söken ince, sert ve yumuşak aşındırıcı partiküllerden yapılmıştır. Özel bir uygulama süngeri ürün yanında gelmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, İsmail.Can yazdı:

?Arkadaşlar mrb,'15 CMax Tit.x aracım var.Sizlerden öğrenmek istediğim silecekler(orjinal) o kadar dikkat etmeme rağmen camlarda çizikler oluşturdu.Ayriyeten sileceklerin çalıştığı alanın izi bariz şekilde ,cam üzerinde belli oluyor.Daha önce 13 sene Focus Ghia kullandım ama hiçbir şekilde ne böyle bir çizikle ,ne de diğer söylediğim iz sorunu ile karşılaşmadım.Kılcal çizik ama insanı rahatsız ediyor.Gidermenin de bir yolu yokmuş.Böyle bir sorunu veya çözümü olan varmı.?

https://www.hepsiburada.com/sonax-cizik-giderici-cam-cilasi-250-ml-p-OTSON273141?magaza=Hepsiburada

polisaj makinesi ile sorununuza çare olur kanaatindeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.