Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboost Focus Kullanan Var Mı?

Erdinç IL

Önerilen Mesajlar

Bir kaç noktaya değineyim

• Benzinli küçük hacimli motorlar ister istemez tüm üreticilerin ürün gamında önemli bir yer tutacak, nedenleri çok yönlü
    • Vergi avantajı
    • Emisyon kriterlerine uyum
    • Hibrid teknolojisine uygunluk
  • Üreticiler artık yaklaşık 10 seneden fazla dayanacak evladiyelik motor üretme derdinde değiller, zaten araçların ortalama kullanım süresi bu düzeylere indi, yükselen tüketim alışkanlıkları bunda bir etken, bizdeki duruma bakmayın, fakir milletiz. Düşük maliyetli, verimli, bir tür kullan at teknolojiye dönüyoruz, bu da küçük hacimlilerle temsil ediliyor
  • Bu sınıftaki motorların hepsi düşük tüketim için disiplinli bir gaz ayağı gerektirir. Performanslı kullanımda beklenenin çok üstüne kolaylıkla çıkılır. 
  • Ford'un özeline gelirsek EB motorlar yüksek ısıya dayanıklı değiller, bu nedenle basit su kaçaklarında dahi ciddi maliyetli hasar oluşma riski var. Su düzeyini takip eden bir uyarı sistemi kullanılması zorunlu olmalı. Yani hortumla ilgili sorunun giderilmiş olması bence tek başına hala yeterli değil. 
--3 dakika sonra eklendi--
17 dakika önce, Erdinç IL yazdı:

oyle bir konusuluyorki 1.6 atmosferik satiyorum desen 3 gunde gelip aliniyor... ford 1.0ecoboostu artik kemik kadrosuna aldi rahat olun saygilar.

1. Her malın bir alıcısı vardır, doğru ama eksik, tamamlayalım: eğer fiyatı uygunsa. Satamamaktan değil, beklenen değerin altında satılmasından muzdarip insanlar. 
  2. Rahatız, baştan beri de rahattık. Konuya yeterince hakim olduğumuzu düşünüyorum.
  3. VW'i bu mantık dışı ilgiye neyin taşıdığını hala net anlayabilmiş değilim. 
Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Yasin Tansu Dinler yazdı:

Motor yanmayaydı iyiydi, daha da çok severdim :) 

Abi siz talihsiz bir olay yasamissiiniz cok uzuldum ama sorunlar cozuldu.. yeni nesll hortum ve kabi degisen kimse motor yakmadi :((  ama

cok keyifli bir motor insan kullanirken haz aliyor ? eurro 6 motorlarda zaten oyle bir sorun yasayan 1 kisi bile kalmadi focus 3.5 kasa 1.0 ecoboost kafadan sorunsuz o konuda...

Erdinç IL tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.