Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Modem Ekleme

Önerilen Mesajlar

iyi günler arkadaşlar.evde kullanmakta olduğum Telekom dan alınma zyxel zyxel vmg3312-b10b modem kullanmaktayım.ev iki katlı olduğu için alt katta sinyal sorunu yaşıyorum bunun için elimde bir adet TP-link TD-W8951 ND marka modem daha var kablosuz olarak bunu diğer modeme ekleyebilirmiiyim (modemlerin yeri değişebilir)acil yardımlrınızı bekliyorum.tşk.ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kablosuz olarak birbirine çok verimli olmuyor en güzeli birinden diğerine kablo çekip her iki ağında şifresini şifreleme sistemini ve wifi kanalını eşit yapmak

bu şekilde telefonunuzda kopukluk yaşamadan wifi kullanmaya devam edebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

kablosuz olarak birbirine çok verimli olmuyor en güzeli birinden diğerine kablo çekip her iki ağında şifresini şifreleme sistemini ve wifi kanalını eşit yapmak

bu şekilde telefonunuzda kopukluk yaşamadan wifi kullanmaya devam edebilirsiniz

3 duvar var arada, modemin anası ağlıyor oraya gidene kadar çekse bile net çok kötü. Bunlar arasına kablo da çekemiyoruz. Ne yapayım? 

Zyxel Wmg 3312 B10 modem var. Bir de uzatma için Access Point var ama bir türlü randıman alamıyorum :D Sanırım ayarını beceremedim. Şu an yanımda değiller memlekete geçince tekrar inceleme yapacağım olmazsa yeni bir şey alacağım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bunlar arasına kablo da çekemiyoruz. Ne yapayım? 

kablo çekilir. zemin parke ise kolay, seramik ise zaman alır kaldır yeniden yap işi. 

yada şöyle bişide olabilir yönlü outdoor ap alacaksın cpe210 gibi karşılıklı koyup seyre bakacaksın. açık alanda 5.5km için çalışmışlığı var 24mbit için

ikincinin maliyet biraz tuzlu gelirse ucuz üçünücüsü

2 oda varsa her odaya prizlere şundan takılıp gel bana git şuna yapılabilir.

hepsinden önce dağıtıcı modemi duvarı ortalar şekilde sabitleyip dene, wifi sinyalleri yumurta gibi dağılır

Olcay Sert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

kablo çekilir. zemin parke ise kolay, seramik ise zaman alır kaldır yeniden yap işi. 

yada şöyle bişide olabilir yönlü outdoor ap alacaksın cpe210 gibi karşılıklı koyup seyre bakacaksın. açık alanda 5.5km için çalışmışlığı var 24mbit için

hepsinden önce dağıtıcı modemi duvarı ortalar şekilde sabitleyip dene, wifi sinyalleri yumurta gibi dağılır

Komple laminant da ben yapamam sanırım onları sökmeyi ayrıca söktüm diyelim kablo altında ezilir veya üstten kabarır :/ Neyse şu cpe210 alınır gerçekten çözecekse. Eve gidince deneyeceğim biraz daha, ne yapabilirim diye. Olmazsa alırım bundan. Asıl modemi daha güçlü versiyonla değiştirmek işi çözmez değil mi? Bu var tam olarak, uyduruk biraz sanırım? http://www.zorluteknoloji.com/zyxel-wmg3312-b10b-modem-kurulumu/ Belki de iyi antenli modemi azcık daha iyi yere koyarsam çözerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evde arka odalara wi-fi sinyali ulaşmadığı için TP-Link’in elektrik hattı üzerinden internet iletimi sağlayan modemlerinden almıştım. Yaklaşık %20 civarında bir hız kaybı oluyor, ara sıra kısa süreli kesinti ama en azından artık arka odalarda da internet var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tplink kullanılır ama genelde int hızında biraz yavaslama oluyor ben alt kattan kabloyla ıkı modemı bırbırıne bağladım o sekılde kullanıyorum hızındada hıc azalma yok. cok ugrasmammak ıcın kabloyu kıyıdan koseden kacırarak ust kata tasıdım.goruntu bıraz ıyı olmuyor ama idare edıyorum.tplınk lerde ıyı olanlardan alırsan sıkıntı cekmessın ama onlarda birez tuzlu oluyo.hepten kotu demekte olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1/16/2018 - 19:08 tarihinde, Olcay Sert yazdı:

Eve geldim modemi odadan çıkarttım geçici olarak koridora astım. Kablolar havada falan :D 

Neyse açtım wifi şeysini;

(Eski yerinde)

Uzak - duvarsız yerde RSSI -50 civarındaydı.

Uzak - duvarlı yerde RSSI -70 civarına çıktı.

Daha uzak - duvarlı yerde RSSI -77 civarına geldi.

(Yeni yerinde)

Uzak - duvarsız yerde RSSI -48 civarındaydı.

Uzak - duvarlı yerde RSSI -62 civarına çıktı.

Daha uzak - duvarlı yerde RSSI -65 civarına geldi.

Telefonlardaki wi-fi tık'ı iki civarına iniyor en az, hız testleri de olumlu. Bu haliyle bence farklı bir çalışmaya gerek kalmadı. Uzun telefon kablosu alıp koridorun ortasına getireceğim bu sefer daha da iyi olacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Uzun telefon kablosu alıp koridorun ortasına getireceğim

130-180cm arasında bi yüksekliğe koyabilir (265cm diyorum sizin evin yüksekliğine).

bu şekilde dağılım daha iyi olur

koridor evin ortasındaysa bulunmaz nimet. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Olcay Sert yazdı:

130-180cm arasında bi yüksekliğe koyabilir (265cm diyorum sizin evin yüksekliğine).

bu şekilde dağılım daha iyi olur

koridor evin ortasındaysa bulunmaz nimet. 

Aynen, annem laf eder diye bu konuyu açmamıştım meğer kendi de getirin diyormuş :D Bi'de elektrik çekileceği için buata yakın yer tam koridor ortası evin her yerine hakim olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.