Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dilin Kemiği : Kalemler

Alperen G.

Önerilen Mesajlar

1 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Arkadaş almış, benim hevesim var pek kalem kullanmadığım için almayı düşünmüyorum :)

Bu arada antika pazarında baya kalem vardı abi bilgin olsun.

Yani 2 dolarak 14K altın uçlu kalem.. bilemiyorum Altan :)

--2 dakika sonra eklendi--
52 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Of allahim geldi bebislerim...

sol: parker duofold international big red fine nib

sag: pelikan m200 classic coffee creme fine nib

6EB56A85-FCD1-4353-B536-B1B1BDFE9396.jpeg

--1 dakika sonra eklendi--

Detayli incelemeler sonra...

--28 dakika sonra eklendi--

boşa sövdürtme diyorsun yani :) 

Hayırlı olsun.. o soldakine montblanc corn poppy red süper gider..

ahahahaha, yok la söveceğimden değil de alacaksan engelleyeyim diye şiittim.. gerçi 2 dolar alınıp denenebilir neymiş ne değilmiş diye. Yorumlarda great pen fln yazmışlar ama bilemedim. Yorum yazanlar en son çivi ile yazmışlarsa great demiş olabilirler :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Alperen G. yazdı:

Yani 2 dolarak 14K altın uçlu kalem.. bilemiyorum Altan

Kaleme binlerce TL harcamışken farklı bir yorum da beklememek lazım.

Biz zır cahiller içinse ikisinin de ortak noktası mürekkeple yazması.

Biri daha güzel ve uzun ömürlü yazıyor olabilir, ama hangisi pek emin olamadım. 

Ya bu arada hayatımda dolma kalem kullanma ile ilgili tüm denemelerim hüsranla sonuçlanmıştır.

Zaman zaman heveslendirseniz de n'ayır bu kervana katılmayacağım.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Kaleme binlerce TL harcamışken farklı bir yorum da beklememek lazım.

Biz zır cahiller içinse ikisinin de ortak noktası mürekkeple yazması.

Biri daha güzel ve uzun ömürlü yazıyor olabilir, ama hangisi pek emin olamadım. 

Ya bu arada hayatımda dolma kalem kullanma ile ilgili tüm denemelerim hüsranla sonuçlanmıştır.

Zaman zaman heveslendirseniz de n'ayır bu kervana katılmayacağım.  

Abi binlerce lira harcamakla bir alakası yok ki. 10 dolara mekanik saat olur mu mesela? Olursa nasıl olur? İşte bu da böyle..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Alperen G. yazdı:

Yani 2 dolarak 14K altın uçlu kalem.. bilemiyorum Altan :)

merak içersindeyim açıkçası, yorumlara baktım biraz. çoğunluk zaten 5 yıldız. diğerleride mürekkebi beğenmemiş :D 

beklenti düşük tabi ama benim anladığım işini yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Anlamadığım için soruyorum, dolma kalem bir saat kadar karmaşık bir yapıda mı?

Boyle bir kiyaslayarak urunler arasindaki kalite farkini cok basite indirgemis oldunuz.

saat ile kalem, elma ile armut olur. Tissot (ki cok severim) guzel otomatik mekanizmalar kullanir ve fiyati ulasilabilir; constantin vacheron mukemmel bir marka ve ulasilamaz derecece pahali neredeyse benim icin...

sonucunda ikisi de otomatik ikisi de ayni zamani gosteriyor, degil mi? Ama birisinin malzeme kalitesi digerinden daha yuksek olmali ki fiyatta tirmansin...

ayni kiyaslamayi araba yada telefon icinde yapabiliriz.

kalemin muhendislik kismini pek bilemiyorum ama iki temeli olduguna inaniyorum; birincisi uclarin kalitesi ve akiskanligi (o kadar para veriyorsan o kalem yazacak hocam canavar gibi ve iyi kalemlerin hepsinin uclari altin ve el yapimidir), ikincisi ise kalemin balansi. Agirlik noktasinin cok iyi bir noktaya oturtulmasi... 

gibi gibi... sevgiler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçası ben yaratılan bu marka ve ürün fetişizminin insanların zaafından faydalanıp parasını ele geçirmek için bilinçli yaratıldığını düşünüyorum.

Uçuk fiyatları asla işlevsellik ile izah etmek mümkün değil, bir imaj, prestij, sahip olma, değerli ve önemli hissetme silsilesinin aracı olduğu görüşündeyim.

Güzel yazan bir kaleme 300-500 TL'ye pek ala sahip olabilecekken 3.000 - 13.000 TL bandına çıkmanın pek mantıklı izahı yok.

Ya da 800 TL'ye alınmış bir Bulova dururken (yıllık sapması ±1 saniye ve 300 m su geçirmez), 30.000 TL'yi Rolex'e gömmenin bir anlamı da yok.

Tabii bu bence ve benim ekonomik koşullarımda. İnancım o ki maddi sıkıntım olmasa da bu "sahip olma" odaklı anlayışa pek prim vermezdim gibime geliyor. 

Eleştiri olarak algılamayın lütfen, hobilere saygım var, sadece düşüncemi yansıttım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Açıkçası ben yaratılan bu marka ve ürün fetişizminin insanların zaafından faydalanıp parasını ele geçirmek için bilinçli yaratıldığını düşünüyorum.

Uçuk fiyatları asla işlevsellik ile izah etmek mümkün değil, bir imaj, prestij, sahip olma, değerli ve önemli hissetme silsilesinin aracı olduğu görüşündeyim.

Güzel yazan bir kaleme 300-500 TL'ye pek ala sahip olabilecekken 3.000 - 13.000 TL bandına çıkmanın pek mantıklı izahı yok.

Ya da 800 TL'ye alınmış bir Bulova dururken (yıllık sapması ±1 saniye ve 300 m su geçirmez), 30.000 TL'yi Rolex'e gömmenin bir anlamı da yok.

Tabii bu bence ve benim ekonomik koşullarımda. İnancım o ki maddi sıkıntım olmasa da bu "sahip olma" odaklı anlayışa pek prim vermezdim gibime geliyor. 

Eleştiri olarak algılamayın lütfen, hobilere saygım var, sadece düşüncemi yansıttım.

Kesinlikle hocam, katiliyorum tabi ki... malesef her tuketimin altinda kendini simartma ve farkli/degerli hissetme calismasi soz konusu ??

28 dakika önce, Ahmet A. yazdı:

Bullet journal konusu nedense ilgimi çekti, sanırım hayatımdaki bir eksiği buldum,@Alperen G. Tecrübelerini bekliyorum ?

Bu olayi bende merak ediyorum... ben duz kagida yazan bir adamim, neymis bu is @Alperen G. baskan bizi aydinlatsin ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ahmet A. yazdı:

Bullet journal konusu nedense ilgimi çekti, sanırım hayatımdaki bir eksiği buldum,@Alperen G. Tecrübelerini bekliyorum ?

1 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

Kesinlikle hocam, katiliyorum tabi ki... malesef her tuketimin altinda kendini simartma ve farkli/degerli hissetme calismasi soz konusu ??

Bu olayi bende merak ediyorum... ben duz kagida yazan bir adamim, neymis bu is @Alperen G. baskan bizi aydinlatsin ?

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Kalemi dikkate almayın :) 

Tam da Cem hocamın paylaşacağı videoyu paylaşacaktım. 

BulletJournal, 6 aylık, aylık, ve günlük planlama çizelgesi oluşturma, bu çizelge doğrultusunda bu zaman dilimlerine program ve hedef belirleme, bu hedeflerin gerçekleşme oranını takip etme ve zaman yönetimini planlama üzerine kurulu bir sistem.

ben açıkçası çok faydasını gördüm. Ertelemecilik benim karakterim haline gelmişti, şuan makine gibiyim maşallah..

Cem abinin paylaştığı videodaki Leuchttrum1917 BulletJournal defterini kullanıyorum 2 seferdir. Ama başka herhangi bir defteri de kullanabilirsiniz.

kaleme verilen para konusunda Cem abiye kosmen katılıyor kosmen katılmıyorum. Evet bazı nesneler statü meselesine dönüşüyor doğru. Bazı aşırı pahalı ürünlerin fiystını hakedip haketmediği de tartışılır. Ancak burada sadece işlevini yerine getirip getirmemesi tek kostas olmamalı. Misal 1950lerda üretilmiş ve rutin bakımı yapılmış bir Omega saat (bakın Patek fln demiyorum) hiçbir sorunu olmaksızın çalışabiliyor. Kalite kendisini burada gösteriyor. Yoksa saat yapımında asgari standartları tutturan tüm saatler işlevini layıkıyla yerine getirebiliyor.

kalemde de iç yapının sağlamlığı, mürekkep asiditesine dayanımı, uç kalitesi, yazım rahatlığı belli kriterler. Lamy benim çok sevdiğim bir markadır lakin aynı özenle bakımı yapılmış bir Lamy ile mesela bir Pelikan’ın dayanım ömrünün bir olması mümkün değil. Pelikan gibi bir marka ömür boyu sizinle yazabilir. Ama Lamy ile 5-6 sene sonra yolları ayırmanız gerekebilir. Tabii ki pahalı firmalar size sadece ürün satmıyor. O ürünün argesini, fikirsel yatırımını ve prestijini satıyor. 

Son olarak @Mert Yürüyen kardeşim meşazını aldım. Güçlü ve büyük bir Türkiye için Allah affetsin diyorum.. :) F8D75F7E-187C-4649-A039-8AAECD368147.jpeg.cff62b275e2975ea55f6fb3d2cbf6620.jpeg

39552CF7-B98E-4260-B7B5-897AADE12A2F.jpeg.e3a7aa52ebfcfbede030ec1762ca035d.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

55 dakika önce, Onur Sezgin yazdı:

batacak bunlar yakında...

gel üzerimize beton dök... İşler b.ka sardı, öyle böyle değil...

--0 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Alperen G. yazdı:

Son olarak @Mert Yürüyen kardeşim meşazını aldım. Güçlü ve büyük bir Türkiye için Allah affetsin diyorum

Babuş bende gördüm ve artırdım, Conklin Duragraph ve Conklin All American serilerinden nacizane bir sepet oluşturdum... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

gel üzerimize beton dök... İşler b.ka sardı, öyle böyle değil...

--0 dakika sonra eklendi--

Babuş bende gördüm ve artırdım, Conklin Duragraph ve Conklin All American serilerinden nacizane bir sepet oluşturdum... 

Arttırdın mı? Sabah stokta yok yazıyordu onlara. Aslında yeni gelmişti o ürünler. Satışa açmış mı?

bak birbirimizi gaza getirip duruyoruz, ben bu kalemle işi bitirdim. Limitli bir kalemle noktayı koydum. :)

--2 dakika sonra eklendi--

@Mert Yürüyen bu arada kalem Aurora Demonstrator Black Nera Limited Edition.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.