Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dilin Kemiği : Kalemler

Alperen G.

Önerilen Mesajlar

4 dakika önce, Alperen G. yazdı:

Dur gelsin de ondan sonra.. geçen sefer de visconti wall street dedim durdum, tedarik edilemedi Montblanc oldu. Kesinleşsin bi :)

Peki peki, öyle olsun... Bakalım koca gagalıdan ne aldın acaba ^_^

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Alperen G. reis günaydın... :)

Dün pollard willows için sipariş ettiğim F uç geldi. Süper, aklımı seveyim iyi ki almışım. Bende van gogh serisinden iki tane kalem var. Biri geçenlerde fotolarını paylaştığım pollard willows diğeri ise starry night. İkisini de Medium uç almıştım aslında. Ama Starry Night'ın ucu Pollard Willows'a göre daha ince ve nasıl anlatayım bilemedim, daha bir keyifli yazıyor işte :)

Pollard Willows'da buna ek olarak bir miktar da baby bottom sorunu(*) vardı. Neyse bu F uç gelince bütün sıkıntı ortadan kalktı... Pek mesudum şu anda :) İki kutu da visconti kartuş aldım, oh mis kafa rahat...

(*) Baby Bottom: Dolma kalemlerin uçlarına yakından bakarsanız, mürekkebin kalemin ucuna geldiği nokta ve kağıda temas eden noktanın ufak bir kıça benzer çıkıntı olduğunu görürsünüz. İşte bu çıkıntıya ecnebi arkadaşlar baby bottom demişler. Olayı ise şu; eğer bir uç overpolished ise (yani fazla parlatılmış, fazla ışıl ışıl edilmiş) kağıda temas ettiği anda malesef mürekkebi hemen akıtamıyor. Buda dolma kalemin ilk hareketinde akış bozukluğu yaratıyor. Yukarıdan aşağı düz bir çizgi çizdiğinizde ilk temas ettiği noktayı pas geçecektir mürekkep, ama hemen hareketin devamında mürekkep akışı başlayacaktır. Bunun çeşitli çözümleri var, hatta zımpara kitleri bile var (gouletpens.com), biraz su ve zımpara ile fazla parlaklığı giderebiliyorsunuz. Biraz ehil bir el lazım sadece...

Sevgiler.

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mert Yürüyen valla Van Gogh serisi çok hoşuma gidiyor hatta gözüm de oynuyor ama dediğim gibi önce siparişlerim bir gelsin. Bir de Aurora Dante Alighieri var gözümün oynadığı ama bilemiyorum Altan :)

siparişlerimin bir kısmı bugün gelecek. Ama bugün birşey yazamayabilirim, yoğunluk var. İlk boş zamanda yazarım yorumları.

senin F uç da hayırlı olsun. Uçlar grip kısmı ile mi geliyor yoksa eskisi çıkarılabiliyor mu? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Alperen G. yazdı:

Uçlar grip kısmı ile mi geliyor yoksa eskisi çıkarılabiliyor mu?

Bu kalemden kaleme, modelden modele değişiyor abi... Mesela bu van gogh'ta damak sabit sadece üstteki uç yerinden çıktı. sanki kaplamasını almışsın yerine yenisini koymuşssun gibi. Biraz dandik gelmedi değil gözüme ama btünüyle çok iyi kalem :) ama pelikan, mb, mesela rembrandt'ta bile komple damak yani o alttaki tırtıklı ksıımda değişiyor...

Şu yeni siparişleri çok merak ediyorum, asıl beni gıcıklandıran -lar takısını kullanman! ne aldın be kardeşim bu kadar, gıcık oldum :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mert Yürüyen o zaman yazıyorum, lütfen kemerlerinizi bağlayınız, koltuğunuzu dik ve masanızı kapalı konuma getiriniz.. cabin crew, slides armed and cross check please... v1... v2... take off...

Varan 1- Sailor 1991 S Mosaic (F)

Varan 2- Pelikan M600 Vibrant Green(F)

Varan 3- Pelikan M805 Ocean Swirl (EF) :)

Varan 4- Conklin Mark Twain Crescent Limited Edition (F)

Varan 5- Pilot Iroshizuku Yu-Yake (şişe mürekkep)

Varan 6- Montblanc Mysterie Black (Kartuş)

Varan 7- Pelikan Edelstein Aquamarine (şişe mürekkep)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

piston boşaldı

--0 dakika sonra eklendi--
9 dakika önce, Alperen G. yazdı:

@Mert Yürüyen o zaman yazıyorum, lütfen kemerlerinizi bağlayınız, koltuğunuzu dik ve masanızı kapalı konuma getiriniz.. cabin crew, slides armed and cross check please... v1... v2... take off...

Varan 1- Sailor 1991 S Mosaic (F)

Varan 2- Pelikan M600 Vibrant Green(F)

Varan 3- Pelikan M805 Ocean Swirl (EF) :)

Varan 4- Conklin Mark Twain Crescent Limited Edition (F)

Varan 5- Pilot Iroshizuku Yu-Yake (şişe mürekkep)

Varan 6- Montblanc Mysterie Black (Kartuş)

Varan 7- Pelikan Edelstein Aquamarine (şişe mürekkep)

Allah daha çok versin, peki nereden sipariş ettin abi bunları? Özellikle 805'i?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

piston boşaldı

Allah daha çok versin, peki nereden sipariş ettin abi bunları? Özellikle 805'i?

Eyvallah bro... Senin verdiğin tüyo ile HS Kırtasiyeden aldım.. Yeliz hanım var orda, sağolsun çok ilgili birisi.. instoş’taki storylerde sesin sahibi :) eğer yakınsa sana gidip gez bence orayı..

--2 dakika sonra eklendi--

Ama tabi hepsini ordan değil. Bir kısmını da alwaysfashion.com’dan aldım. Iroshizuku’yu buradaki dolmakalem üzerine yoğunlaşan bir kırtasiyeden aldım. Yalnız iroshizuku fiytına 3 tane montblanc mürekkep alınıyor. :) özellikle bazı renkleri 4-5 montblanc ediyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Alperen G. yazdı:

Eyvallah bro... Senin verdiğin tüyo ile HS Kırtasiyeden aldım.. Yeliz hanım var orda, sağolsun çok ilgili birisi.. instoş’taki storylerde sesin sahibi :) eğer yakınsa sana gidip gez bence orayı..

--2 dakika sonra eklendi--

Ama tabi hepsini ordan değil. Bir kısmını da alwaysfashion.com’dan aldım. Iroshizuku’yu buradaki dolmakalem üzerine yoğunlaşan bir kırtasiyeden aldım. Yalnız iroshizuku fiytına 3 tane montblanc mürekkep alınıyor. :) özellikle bazı renkleri 4-5 montblanc ediyor :)

Oha diyorum yani... Yeliz Hanımla konuştum ben Franfurttayken yok pazartesi satışa giricek diyip geçiştirdi beni, bende kaç gündür siteden ocean swirl takip ediyorum! çok kızdım şimdi :mad: Yakın değil ama bir ara gidip bakmam lazım oraya, özellikle m600-m800 farkına bakmalıyım boyut açısından.

Ya iroshizuku iyi de çok pahalı be, ve bakıyorum yurtdışında gerçekten çok uygun. Nasıl öpüldüğümüzün hesabı yok. Şuan yelize çok doldum ya, olumsuz cümleler kuruyorum. defolup gideyim sakinleşnce gelirm :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

Oha diyorum yani... Yeliz Hanımla konuştum ben Franfurttayken yok pazartesi satışa giricek diyip geçiştirdi beni, bende kaç gündür siteden ocean swirl takip ediyorum! çok kızdım şimdi :mad: Yakın değil ama bir ara gidip bakmam lazım oraya, özellikle m600-m800 farkına bakmalıyım boyut açısından.

Ya iroshizuku iyi de çok pahalı be, ve bakıyorum yurtdışında gerçekten çok uygun. Nasıl öpüldüğümüzün hesabı yok. Şuan yelize çok doldum ya, olumsuz cümleler kuruyorum. defolup gideyim sakinleşnce gelirm :) 

Dur ya kızma... bana da çarşamba gelecek dedi, salı girmişti stoğa.. sitesinde var salıdan beri..

Benim ocean swirl de bugünkü kargoya yetişmedi misal.. storyde benden bahsediyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Bu kadar kalem, bu kadar mürekkep, neyin kitabını yazıyorsunuz kardeşler?

Mürekkep yalamış sıfatını almak kolay değil abi. Daha yalanacak çok mürekkep var :)

Ben tüm toplantı notlarımı, haftalık aylık planlarımı, bullet journal’ımı, dava notlarımı, proje hazırlıklarımı hep kağıt kalem kullanarak yapıyorum. Eskiden roller kullanıyordum, sonradan dolmakaleme geçtim.. 

ayrıca de/hb sebebiyle planlar ve günlükler tutuyorum. Bunun için de journal defterler kullanıyorum.

bir de ufaktan şiir çalışmalarım var ama paylaşılacak gibi değil şimdiden uyarayım. Aslında şiirden ziyade rap flowları yazıyorum kendi çapımda. Ama bu konuda çapım epey dar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Onur Sezgin yazdı:

İyi saklayın kalemlerinizi.. Torunlarınıza tarihi eser diye gösterirsiniz... :) 

Kalemleri bilmiyorum da saatleri torunlar da kullanır gibime geliyor :)

--49 dakika sonra eklendi--

@Mert Yürüyen bak ocean swirl çok kısıtlı gelmiş.. zaten limited edition..  seviyosan ara konuş bence :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Alperen G. yazdı:

Kalemleri bilmiyorum da saatleri torunlar da kullanır gibime geliyor :)

--49 dakika sonra eklendi--

@Mert Yürüyen bak ocean swirl çok kısıtlı gelmiş.. zaten limited edition..  seviyosan ara konuş bence :) 

Sana atarlandiktan sonra yeliz hanima atarlandim asil. La ankaraya ben haber verdim, ankaradaki bebe ocean swirl almis biz havaya bakiyoruz benim neden haberim yok bu isten dedim... kadincagiz pek uzuldu :) seninki de gec kalmis ama cins uc almissin sende arkadas, ef nedir yani pelikan icin cok ayip millet double broad aliyor o kalemi ??? fiyat iyi aslinda bakalim bana kalmayacak gibi kalmazsa da bir sekil getirtirim onu ben...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Sana atarlandiktan sonra yeliz hanima atarlandim asil. La ankaraya ben haber verdim, ankaradaki bebe ocean swirl almis biz havaya bakiyoruz benim neden haberim yok bu isten dedim... kadincagiz pek uzuldu :) seninki de gec kalmis ama cins uc almissin sende arkadas, ef nedir yani pelikan icin cok ayip millet double broad aliyor o kalemi ??? fiyat iyi aslinda bakalim bana kalmayacak gibi kalmazsa da bir sekil getirtirim onu ben...

Ya birader dikkat et Pelikan şöyle kalın böyle kalın diye gazladın beni sonra EF nedir diyosun :) ben kalın uç sevmiyorum. Yazım biraz ufak bı sefer iç içe giriyor harfler.

kadıncağız çok ilgili ve bilgili bu konuda. İşini severek yapan insanları taktir ediyorum. Çok üstüne varmasaydın. Ayrıca müşteri olarak sen de siteyi takip etseydin yani. :)

M uç var elinde sanırım. Ne dedi sana?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.