Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dilin Kemiği : Kalemler

Alperen G.

Önerilen Mesajlar

10 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

@Alperen G. sana pahali bir haber ? instagramda hs_kirtasiye diye bir hesap var, Yeliz Çelik isimli aileden kirtasiyeci bir hanim yonetiyor. Avrupa yakasinda buyuk bir kirtasiye dukkani da var... Neyse onun postlarini takip ediyordum, bir post altindan yazistik; pazartesi gunu ocean swirl M805 satisa girecekmis sitelerinde! Fiyatini bilmiyorum ama bir takip edelim bakalim ?

Dün ufak ama içi dolmakalem dolu bir kırtasiyeye gidip Pelikanlara baktım. M600 boyut olarak harika ama M800 biraz irice. O yüzden ocean swirl konusunda kararsız kaldım. Ama takip edelim tabi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Alperen G. yazdı:

Dün ufak ama içi dolmakalem dolu bir kırtasiyeye gidip Pelikanlara baktım. M600 boyut olarak harika ama M800 biraz irice. O yüzden ocean swirl konusunda kararsız kaldım. Ama takip edelim tabi

600 serisinde de cok guzel urunler var... ben henuz 600-800 kiyaslamasini yapamadim. Bakmadan almamak lazim ama... bide bunlarin 1000’i var kocaman, dev eller icin :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

600 serisinde de cok guzel urunler var... ben henuz 600-800 kiyaslamasini yapamadim. Bakmadan almamak lazim ama... bide bunlarin 1000’i var kocaman, dev eller icin :) 

800 çok aşırı değil ama bir miktar iri.. ama 1000 gerçekten iri.. ben almazdım.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Alperen G. yazdı:

800 çok aşırı değil ama bir miktar iri.. ama 1000 gerçekten iri.. ben almazdım.. 

Kesinlikle katiliyorum... Zaten 1000’i alanlarin oturup yazi yazdigini sanmiyorum abi, imza kalemi icin kullaniyorlar geneldez 3B uc var secenek olarak, tahta kalemi gibi yemin ederim ???

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

O değil de şimdi ben "Caran d'Ache 849 Fountain Pen, Matte Sapphire Blue with Aluminum Body" almak istesem gidip görüp koklamak için nereye gitmeliyim, o konuya da biraz daha girseniz mi acep?

İstanbul Anadolu

COLORBOX

SAHRAYICEDİD MAH. İNÖNÜ CADDESİ NO:9/B KADIKÖY / 0216 467 60 44

PANEL KIRTASİYE

SAHRAYICEDİD MAH. İNÖNÜ CADDESİ NO:15 KADIKÖY / 0216 467 60 44

ANKA KIRTASİYE

CAFER AĞA MAH. SARRAF ALİ SOK. YENİ KONAK APT. NO:22/A KADIKÖY / 0216 330 19 13

ARTSANATSAL MAĞAZACILIK

CAFER AĞA MAH. NAİL BEY SOK. M.ALİ BEY APT. NO:48/2 KADIKÖY / 0216 346 46 95

GALERIES LAFAYETTE

ÜNALAN MAH. AYAZMA CAD. NO:109 ÜSKÜDAR / 444 89 94

İstanbul Avrupa

COLORBOX

AHMET FETGARİ SOK NO:13/B TEŞVİKİYE / 0212 236 16 71

YENİ ZAMAN KIRTASİYE

ANKARA CAD. NO:155 SİRKECİ / 0212 527 33 10

KARUM KIRTASİYE

AKKAVAK SOK. 17/A NİŞANTAŞI / 0212 231 82 12

MEKTUP KIRTASİYE

YENİ ÇARŞI CAD. NO:10/A GALATASARAY / 0212 244 18 13

PLUMON

TEŞVİKİYE MAH. TEŞVİKİYE CAD. NO:22/B DÜKKAN 32 NİŞANTAŞI / 0212 296 19 15

NOTEBOOK KIRTASİYE CEVAHİR

BÜYÜK DERE CAD. NO:22 KAT.1 NO:148 ŞİŞLİ / 0212 380 15 00

NOTEBOOK KIRTASİYE KANYON

BÜYÜKDERE CAD. NO:185 P1 / 0212 353 54 29

NOTEBOOK KIRTSAİYE İSTİNYE PARK

KATAR CAD. NO:73 KAT:-2 NO: 56 SARIYER / 0212 345 55 41

NOTEBOOK KIRTASİYE AQUAFLORYA

ŞENLİKKÖY MAH.YEŞİLKÖY HALKALI CAD. NO:93 / 0212 573 57 37

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Duofold gelmis gecmis en prestijli dolma kalem serilerinden biridir. Parker markasinin urunudur. Parker’da İngiliz markasi olup kraliceninde bizzat kullandigi markalardan biridir.

bu kalemin bu kadar pahali olmasinin sebebi yaninda gelen oyuncaklari ve sinirli sayida uretmesi, baska bir olayi yok. 

Duofold denilince benim aklima big red centennial duofold gelir ha o kalin mi geldi (size biraz irice) international big red duofold da olur.

turkiye de international var, hatta dun gittim kurcaladim panel kirtasiyede ama malesef centennial ithal edilmiyor.

sevgiler ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Duofold gelmis gecmis en prestijli dolma kalem serilerinden biridir. Parker markasinin urunudur. Parker’da İngiliz markasi olup kraliceninde bizzat kullandigi markalardan biridir.

bu kalemin bu kadar pahali olmasinin sebebi yaninda gelen oyuncaklari ve sinirli sayida uretmesi, baska bir olayi yok. 

Duofold denilince benim aklima big red centennial duofold gelir ha o kalin mi geldi (size biraz irice) international big red duofold da olur.

turkiye de international var, hatta dun gittim kurcaladim panel kirtasiyede ama malesef centennial ithal edilmiyor.

sevgiler ?

gerçekten güzel duruyor. Sonra birde hepsiburadada 22000 küsür olan bir şey gördüm ama onu beğenmedim :) 

kaynak ekşi bu arada, görünce buraya da atayım dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karşınızda İtalyan Visconti markasinin bu defa ünlü ressam Van Gogh ve eserleri anisina ürettiği seriden en güzel parça (bence) ? POLLARD WILLOWS ?? 

Bu seri 12 kalemden oluşuyor ve her biri Van Gogh un resim eserlerinin desenlerine benzer renkleri tasiyor. Öyle bir gövde renklendirmesi var ki hiç bir kalem diğeri ile ayni degil. Yani ben gidip bir pollard willows daha alsam onun deseni ile benim suanki kalemimin deseni ayni olamaz. Bu sebeple bu seriden kalem alirken internetten almak yerine dükkandan inceleyerek en güzel tonlari yakalayarak almak cok onemli, ben bunu dikkate almadan internetten aldim ama cok şansliydim en guzel renk kombinasyonlarindan biri denk gelmiş ??

Bu kalem çelik uca sahip orta ust sinif bir kalem. Yazimi gayet akici, tutuşu çok rahat, son derece güzel görünümlü fistik gibi bir kalem yani anlayacaginiz :) 

Ben şuan medium size nib ile kullaniyorum fakat az once distributorden siparis verdim yarin Fine nib elime ulasmis olacak, bir de onu deneyelim. Çünkü bu seriden Starry Night modeli kalemim de var onun medium ucu bu pollard willows un medium ucundan daha iyi geldi bana, dolayisiyla birini fine birini medium yapmak istedim.

visconti’nin cok musteri sever bir distributoru var, alican bey, sagolsun en ufak bir ihtiyacta hemen cozum buluyor. Bu da bu markanin tercih edilme sebeplerini artiran bir ozellik oluyor. 

Simdi fotograflar, kutulu olanlar alintidir ben kutulari kenara koseye attigim icin cekmedim fotosunu. Her kalem icinde adini aldigi tablonun kucuk bir replikasi ile geliyor. 

Bayiliyorum bu seriye...

475A8CAB-785E-4444-8046-0170923D4CF0.jpeg

42BB989F-7E11-4D61-8700-B6DAB3DB57AF.jpeg

4D1190BE-AF89-46A4-99C7-2A1300727686.jpeg

D1AFD7FB-E374-40E4-8497-582204CF27FF.jpeg

5B86F7C5-4CAB-462B-95AB-6022AFF4AD88.jpeg

1773800B-309D-468F-A487-9BAA25A22C4A.jpeg

--44 dakika sonra eklendi--

pollard_willows-4.jpg

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mert Yürüyen bro, bu seri benim de çok hoşuma gidiyor. Ama dolmakalem konusunda biraz hızlı gittiğimi düşündüğümden şimdilik sadece verdiğim siparişlerin gelmesini bekliyorum. Mevcutta M nib olduğundan ve ben EF istediğimden tedarik biraz uzadı. EF geleceği de kesin değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

52 dakika önce, Alperen G. yazdı:

@Mert Yürüyen bro, bu seri benim de çok hoşuma gidiyor. Ama dolmakalem konusunda biraz hızlı gittiğimi düşündüğümden şimdilik sadece verdiğim siparişlerin gelmesini bekliyorum. Mevcutta M nib olduğundan ve ben EF istediğimden tedarik biraz uzadı. EF geleceği de kesin değil.

Gosterdin elletmedin... ne siparisi verdin? Bi de hele :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.