Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dilin Kemiği : Kalemler

Alperen G.

Önerilen Mesajlar

Kalem buluşması yapın da belki o zaman gelir Alperen abi Ozan :kop:

Bana bunun daha küçüğü kalemlik lazım, 0.3 mekanik kurşun kalemlerimin ceketimin cebini delmemesi ve de gidip gelirken elimin de hala boş kalması için.

Reddit'te kurşun kalem başlığı buldum Pentel Graph Gear 1000 Pg1013 önermişler, bir ara test edecek ya da 3 boyutlu görebileceğim bir kırtasiyeye zaman ayırabilirsem alayım diyorum, hatta direkt körlemesine de alasım var da önce kalemlik işini halletmem lazım, 0.3'lerin uçları hassas biraz.

Niye Caran D'ache almıyorsun derseniz de dikkatsiz bir kullanıcı olarak gömleklerimi mürekkebe boyamaktan tırsıyorum :aman:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Ozan Kar yazdı:

bu kalemler mürekkep olmadan bi şekilde denenebilir mi? şu aliexpressteki kalem geldi ama evde mürekkep yok, merak içersindeyim :) 

İlahi Ozanım yahu.. :) bak @Mert Yürüyen gibi dalga geçmeden normal cevap vericem; mürekkepsiz olmuyor o işler..

ayrıca nasıl o kadar hızlı geldi o ya?

kalem kartuşlu mu yoksa haznesi kendi içinde mi?

10 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

@Alperen G. bu ozanin yazdiklarini okurken gozlerim kaniyor... sen bizzat ilgilensen olmaz mi, hic mi sorumluluk hissetmiyorsun be adam? ???

İlgilenezeyim vire ilgilenezeyim, merak etmeyiniz... yeni görmüşüm yazdığını. Ah deli çozuk, gençzlik işte.. 

--2 dakika sonra eklendi--
10 saat önce, Ozan Kar yazdı:

kan doldurayım mı? :D:D:D 

Aha Red John..

(bknz. The Mentalist)

--5 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Kalem buluşması yapın da belki o zaman gelir Alperen abi Ozan :kop:

Bana bunun daha küçüğü kalemlik lazım, 0.3 mekanik kurşun kalemlerimin ceketimin cebini delmemesi ve de gidip gelirken elimin de hala boş kalması için.

Reddit'te kurşun kalem başlığı buldum Pentel Graph Gear 1000 Pg1013 önermişler, bir ara test edecek ya da 3 boyutlu görebileceğim bir kırtasiyeye zaman ayırabilirsem alayım diyorum, hatta direkt körlemesine de alasım var da önce kalemlik işini halletmem lazım, 0.3'lerin uçları hassas biraz.

Niye Caran D'ache almıyorsun derseniz de dikkatsiz bir kullanıcı olarak gömleklerimi mürekkebe boyamaktan tırsıyorum :aman:

He anca buluşma mevzuundan yürü :)

Pentel’in fiystı iyiymiş.. biraz para vereyim dersen Rotring 800 tavsiye edeyim.. O pahalı dersen Rotring 500 var.. 600 de var ama üretim kalktı diye birşey duydum. Yalnız 800’ün ucu gizlenebiliyor, öyle bir avantajı var. Ve tüm mekanizma metal. Plastik parça yok..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

haha, olur bir denemek lazım :) illa ki doldurmak zorunda değilsin... Uç ve damak kısmını mürekkepe daldır, bir sayfa rahat yazar.

mürekkep yok işte sorun orda :D 

3 saat önce, Alperen G. yazdı:

İlahi Ozanım yahu.. :) bak @Mert Yürüyen gibi dalga geçmeden normal cevap vericem; mürekkepsiz olmuyor o işler..

ayrıca nasıl o kadar hızlı geldi o ya?

kalem kartuşlu mu yoksa haznesi kendi içinde mi?

İlgilenezeyim vire ilgilenezeyim, merak etmeyiniz... yeni görmüşüm yazdığını. Ah deli çozuk, gençzlik işte.. 

--2 dakika sonra eklendi--

Aha Red John..

(bknz. The Mentalist)

Pentel’in fiystı iyiymiş.. biraz para vereyim dersen Rotring 800 tavsiye edeyim.. O pahalı dersen Rotring 500 var.. 600 de var ama üretim kalktı diye birşey duydum. Yalnız 800’ün ucu gizlenebiliyor, öyle bir avantajı var. Ve tüm mekanizma metal. Plastik parça yok..

ben yazdığımda çoktan alınmıştı ne zaman almış bakıyorum bi sn.

.....

.....

19 ocakta almış. belli olmuyo tabi aynı gün yada 1 gün öncesinde alınıp gelmemiş olanlar var daha.

çevirerek doldurulan bir haznesi var, o çıkartılıp kartuş takılabiliyor anladığım kadarıyla.

Jane gelecekse hemen bi bıçak bulayım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

mürekkep yok işte sorun orda :D 

ben yazdığımda çoktan alınmıştı ne zaman almış bakıyorum bi sn.

.....

.....

19 ocakta almış. belli olmuyo tabi aynı gün yada 1 gün öncesinde alınıp gelmemiş olanlar var daha.

çevirerek doldurulan bir haznesi var, o çıkartılıp kartuş takılabiliyor anladığım kadarıyla.

Jane gelecekse hemen bi bıçak bulayım :D

Şimdi o çevirmeli hazne çıkıyor  da olabilir olmayabilir de.. Jane evlendi barklandı daha gelmez :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Alperen G. yazdı:

Şimdi o çevirmeli hazne çıkıyor  da olabilir olmayabilir de.. Jane evlendi barklandı daha gelmez :)

çıkıyor. hatta burada bir soru sorayım, doldurduk, bir miktar kullandık o zımbırtıyı aşağı doğru çevirmek gerekiyor mu? Hoca yapmıştı geçenlerde ama garip gelmişti.

Lisbonda gelsin :D gelmeyeceklerse kan işinden vazgeçelim :P 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Ozan Kar Lisbon gelmez mi ya? Rigsby, Van Pelt, Cho hepsi gelecek.. :)

ben çevirmiyorum aşağıya doğru. Çünkü o boşlukta hava birikiyor. Piston aşağı inince ( :) ) hava ile birlikte mürekkep de akar. Mürekkep bitene kadar pistona dokunmuyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Alperen G. yazdı:

buluşmadan yürüsek ne artık, "gelecektim ama sen istanbuldaymışsın" diye trollesen bir şey mi diyebilcem sanki  abi  :kıhkıh:

kalemlere dönelim:

hs kırtasiye'de 90 filandı pentel, gittigidiyor'dan aldım, fena fiyata gelmedi bence de. Yurtdışında da 10-11 dolar civarıymış. Reddit'te mechanical pencils diye bir kanal var oradan okudum biraz almadan aklıma da yattı. 

Rotring 800'e de baktım, hatta retractable'mış gizlenebilenin gavurca tabiri ki 800'de içeri gizlenince dokunmatik ekran kalemi oluyor. Bu pentel'inki de gizlenebiliyormuş, hatta şöyle bir minik detayı var, yine adını bulamadığım, kalemin cebinde durmasını sağlayan, klipsli kısmı var ya, içeri gizleyen mekanizma oradan açılıp kilitleniyor, cebine koyarken otomatikman ucunu gizliyor zaten. Hiç kullanmayacağım minik bir detayı sevdim yine ne hikmetse.

Bir de şimdi 800'ün fiyatlarına baktım 2 katı bunun, ben bunu seversem bir tane daha 0.3 iki tane de 0.5'ini alır bir daha da ömür boyu kurşun kaleme para vermemeyi umarım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Faber Vario'yu iyi zannediyordum da Graph Gear harbiden iyi. Almadan önce izlediğim incelemede de belirtikleri gibi retractable olan kısım biraz sert kapanıyor ama kalem pek hoşuma gitti. Gidip bir 0.5 ve bir tane daha 0.3 sipariş ettim, kaybetmeyip uzun vadeli kullanmayı umuyorum :) 

20180217_063221.jpg

20180217_063234.jpg

20180217_063211.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.