Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dilin Kemiği : Kalemler

Alperen G.

Önerilen Mesajlar

1 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Benim kalemin aynısı :smiley2k:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Semih O. yazdı:

Doğum günün bitti biliyorsun... :smiley2k: Adresi yolluyorum.

Adresi önce ben yollayayım; iki kasa weiss lütfen :) 

--53 dakika sonra eklendi--

Hepsini bir seferde fotograflayip koyacak vakit yok, o sebeple peyder pey elimdekileri paylasicam :) hem boyle daha heyecanli olur belki ?

Altta bir kac fotografini goreceginiz arkadas, Floransa merkezli 1988 yilinda kurulmus olan Visconti markasinin Hollandali unlu ressam Rembrandt’in anisina cikardigi orta ust sinif bir dolma kalem serisine aittir. Tam adi Visconti Rembrandt Khaki Green ?? 

@Alperen G. abide de farkli bir rengi mevcut. Siyah uclu dolma kalem bulmak cok kolay olmadigi icin, rengini de begendigimden gorur gormez almistim.

Bu kalem medium uç ile geliyor standart olarak. İsterseniz Fine (ince) yada Broad (kalin) uç satin alip damak kismini degistirerek kullanabilirsiniz. Ama bu tur markalarin uclari da kalem fiyatlarina paralel olarak artiyor... kapak yapisi miknatisli oldugundan kullanmasi pratik. Viscont genelde bu ve benzer fiyat araliginda manyetik kapak kullaniyor ama genel olarak vida sistemine sahip kapaklarin prestiji bir baska! Bende her zaman vidali mekanizmalari tercih ederim ??

Uç steel nib dedigimiz celik yapiya sahip. Celik uc maliyeti dusurur, ama asla altin uc kadar akici  yazim kalitesini veremez, verir diyene inanmayin kendini kandirir.

bu kalem genel olarak guzel, puruzsuz ve murekkep akisi saglikli bir yazima sahip. Her turku kagida sorunsuz yazabilir. Hem pompa hem de kartus ile kullanabilirsiniz. Ben suan montblanc midnight blue kartus kullaniyorum.

genel olarak premium bir kalem degil ama kirtasiye kalemi de degil. Orta-ust sinif gunluk rahatca kullanilabilecek, isi bilenlerin iyi tercih diyecegi, hic fikri olmayanlarin cok havaliymis yaa diyecegi bir kalemdir kendisi bana gore :)

bir sonraki kalemde gorusmek uzere, esen kalin sevgili seyirciler ???

29AFB56E-D585-4E5C-BB37-A06BFDB8D3E4.jpeg

3BE218C8-4D07-4C8C-8179-1A2AD19A9174.jpeg

6F1F0FF0-D977-4520-A92D-02882511F92B.jpeg

B0462A57-42B3-4E05-9A90-312F37FD3DFB.jpeg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mert Yürüyen ben de benimki antrasit uç diye sipariş etmiştim gümüş rengiymiş meğer. Koyu renk uç güzel duruyor hakikaten. 

Kimisi kalemlerini rengarenk alıp, kalem ne renkse ona uygun mürekkep kullanıyor, o da güzel oluyor.

Bu arada siyasetçilerden Nabi Avcı hastalık derecesinde dolmakalem koleksiyoncusu. Binlerce kalemi varmış. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Alperen G. yazdı:

@Mert Yürüyen ben de benimki antrasit uç diye sipariş etmiştim gümüş rengiymiş meğer. Koyu renk uç güzel duruyor hakikaten. 

Kimisi kalemlerini rengarenk alıp, kalem ne renkse ona uygun mürekkep kullanıyor, o da güzel oluyor.

Bu arada siyasetçilerden Nabi Avcı hastalık derecesinde dolmakalem koleksiyoncusu. Binlerce kalemi varmış. 

Ben bunun yeşil rengine ve içindeki harelerine vuruldum, uç da siyah çıkınca ortadan ikiye ayrıldım zaten :) 

Evet abi renk kombini yapıyor insanlar ama çok renkli mürekkep kullanmak pek sağlıklı değil tam açıklamasını bilmiyorum ama pek önermiyorlar. Yada bir pompa/kartuş yedikten sonra mekanizmayı soğuk su ile temizlemek lazım iyice... Zaten bu arkadaşların temizliklerini de pek aksatmamak lazım. 

Bu iş hastalık gerçekten, beni de iyice sarıp sarmalamaya başladı. Ben de çok seviyorum. Küçüklükten beri kalemlere ilgiliyim ama allaha şükür alım gücüm arttıkça dikkatimi çeken parçaların kalitesi ve fiyatı da yükseliyor. Ama akmaz kokmaz eskimez, eskidikçe değerlenir bunlar. O sebeple tüketmekte şu anda sakınca görmüyorum :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Alperen G. bu arada benim bu rembrandt geldiğinde kapağındaki siyah kısımda soyulma gibi izler vardı. Normalde parlak ve simsiyah olması gerekiyor tabi. Neyse ben bunun TR distribütörünü direkt buldum instagramdan sağolsunlar hemen kalemi gönderin dediler. Gönderdim, yeni kapağıyla beraber anında geri yolladılar bana. Tertemiz oldu. Instagramdan bu işleri kovaladıkça aslında TR'de de bir comunity oluşmaya başlamış onu da farkediyorum... Fountain Pen Geeks diye bir kulüp kuralım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim zaten yazım okunmadığı için yazmayı pek tercih etmiyorum :D ilaç firması eşantiyonu tükenmez kalem var bi kutu onu kullanıyorum :D

Hoca seviyor ama masasında var bir kaç tane hepsinin amacı farklıymış, geçenlerde bir tanesi düzgün yazmadı sonra haa bu paper review etmek için dedi onu kapadı başkasını açtı o yazdı. Sonra anlattı bir şeyler ama anlamadım :D

Küçükken babamın ve dedemin dolma kalemleri ile oynardım, o zamanlar ilginç gelirdi. Bazılarına çökmüştüm ama hevesim kaçtı nerede olduklarını bile bilmiyorum :)

Ama başlığı ilgi ile izlemeye devam, keyifli yazmalar :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

@Alperen G. bu arada benim bu rembrandt geldiğinde kapağındaki siyah kısımda soyulma gibi izler vardı. Normalde parlak ve simsiyah olması gerekiyor tabi. Neyse ben bunun TR distribütörünü direkt buldum instagramdan sağolsunlar hemen kalemi gönderin dediler. Gönderdim, yeni kapağıyla beraber anında geri yolladılar bana. Tertemiz oldu. Instagramdan bu işleri kovaladıkça aslında TR'de de bir comunity oluşmaya başlamış onu da farkediyorum... Fountain Pen Geeks diye bir kulüp kuralım :) 

Böyle firmaları seviyorum. Malının koşulsuz arkasında. 

Kulüp bana uyar. PenClupTR :) ahahahha

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

@Alperen G. genclerin selami var ? 

44262F42-ABCA-428C-B55C-EA6C9041236C.jpeg

Ve aleyküm selam... gençlerin yıldızları pek yakışıklı maşallah.. böyle bir kılıf/kalemlik alacağım yakın zamanda... hatta el işçiliği yapnlt var, görüşüyorum..

--1 dakika sonra eklendi--
17 saat önce, Ahmet A. yazdı:

hayatım bunlarla geçiyor :kıhkıh:

Konuyu ilgiyle takipteyim ama kapılmaktan korkmuyor değilim.... :aman:

Gel gel gel güzelim, gel hiç acımayacak :muha:

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Alperen G. yazdı:

böyle bir kılıf/kalemlik

scrickss'in kalemliği bu, ikili penvelope şeklinde. Biri starwalker fp, diğeri legrand meisterstuck rb... Muhafaza etmesi ve taşıması çok rahat oluyor. Mıknatıslı birde, oldukça pratik... Ama kalemlik meselesini benimle de paylaş, bana da lazım hepsini bir araya alacak birşeyler. Yurtdışında çok güzel aston leather ürünleri buldum ama kendim mıncıklamadan almak istemedim :) ama el yapımı bir şeye isim tarih vs. de yazdırılır, ego patlaması yaşatırsın bize :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.