Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sync 3 Yazılım Güncellemeleri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

8 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Bu bilgi de dursun burada. Navisiz sync 3 modülündeki 16GB bellek. Navigasyonlu olanlarda 64GB olduğu söyleniyor.

Bellek kodlaması SDIN8DE2-16G (16GB versiyon). eMMC bellek gibi bir tanımı var. Bunun internette 8GB'dan 128GB'a kadar türevleri satılıyor. 64GB için fiyat 65 euro görünüyor.

https://eu.mouser.com/productdetail/sandisk/sdin8ce4-64g-xa?qs=sGAEpiMZZMtrOYfT0mhKebi33qovFrEbhfyZMWNJ6QmJ5Z9tGrlk7g%3D%3D

bellek.jpg

Ram olayi tam netlestimi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Tuncay A. yazdı:

Ram olayi tam netlestimi?

En net bilgi bu kadar.

MY16, NON_NAVI, 2GB / 8GB 
MY16, NAVI, 2GB / 32GB 
MY16, NAVI, 2GB / 64GB 
MY16, NON_NAVI, 1GB / 16GB 
MY17, NON_NAVI, 1GB / 8GB 
MY17, NAVI, 2GB / 32GB 
MY17, NAVI, 2GB / 64GB 
MY17, NON_NAVI, 1GB / 16GB 
MY18.5, NON_NAVI, 1GB / 16GB 
MY18 .5, NAVI, 2GB / 32GB 
MY18.5, NAVI, 2GB / 64GB 
MY18.5, NON_NAVI, 1GB / 16GB, DRVC 
MY18.5, NAVI, 2GB / 32GB, DRVC 
MY18.5, NAVI, 2GB / 64GB, DRVC

--1 dakika sonra eklendi--
8 saat önce, Semih O. yazdı:

Depolama alanı işte. Yani Sd kartın ya da flash belleğin devreye entegre edilmiş hali bir nevi. Teorik olarak bir farkları yok.

Sanırım normal bellekler gibi sök tak değil bu, hatta epey zor bir işe benziyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Murat Kav. yazdı:

En net bilgi bu kadar.

MY16, NON_NAVI, 2GB / 8GB 
MY16, NAVI, 2GB / 32GB 
MY16, NAVI, 2GB / 64GB 
MY16, NON_NAVI, 1GB / 16GB 
MY17, NON_NAVI, 1GB / 8GB 
MY17, NAVI, 2GB / 32GB 
MY17, NAVI, 2GB / 64GB 
MY17, NON_NAVI, 1GB / 16GB 
MY18.5, NON_NAVI, 1GB / 16GB 
MY18 .5, NAVI, 2GB / 32GB 
MY18.5, NAVI, 2GB / 64GB 
MY18.5, NON_NAVI, 1GB / 16GB, DRVC 
MY18.5, NAVI, 2GB / 32GB, DRVC 
MY18.5, NAVI, 2GB / 64GB, DRVC

--1 dakika sonra eklendi--

Sanırım normal bellekler gibi sök tak değil bu, hatta epey zor bir işe benziyor.

iphone bellekleri gibi, bellek ve ram değiştirilip, yazılım yüklenince olacağını düşünüyorum. Ram için tam modelini bulmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sabah 17276'dan 17307'ye yükselttim. Yukarda bahsettiğim sorunlarda ambiyans sorunu olmadı ama sesli kontrol sorunu oldu ben de. Bir süre sonra gelişmiş mod kapanıyor. Normal mod çok beklettiği için ben de gelişmiş modu tercih ediyorum.

Ufak bir operasyonla applikasyon dosyasını 17276'ya geri yükledim (zaten sadece aplikasyon dosyası değişik). Geriye doğru yükleme yapar mı emin değildim ama öğrenmiş olduk. Geriye doğru yükleme de mümkünmüş :) 

[SYNCGen3.0_3.0.17276_PRODUCT]

Item1 = Apps package (3.0.17276)
Open1 = SyncMyRide\JR3T-14G381-AJ.tar.gz

Options = Delay,AutoInstall

IMG_6960-400.jpg

IMG_6961-40.jpg

IMG_6963-640.jpg

IMG_6964-40.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Bu sabah 17276'dan 17307'ye yükselttim. Yukarda bahsettiğim sorunlarda ambiyans sorunu olmadı ama sesli kontrol sorunu oldu ben de. Bir süre sonra gelişmiş mod kapanıyor. Normal mod çok beklettiği için ben de gelişmiş modu tercih ediyorum.

Ufak bir operasyonla applikasyon dosyasını 17276'ya geri yükledim (zaten sadece aplikasyon dosyası değişik). Geriye doğru yükleme yapar mı emin değildim ama öğrenmiş olduk. Geriye doğru yükleme de mümkünmüş :) 

IMG_6960-400.jpg

IMG_6961-40.jpg

IMG_6963-640.jpg

IMG_6964-40.jpg

Bende de gelişmiş mod'da kalmama başladı. ''ufak operasyon nasıldır'' :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Navigasyon sürümü ile ilgili bir kaç not;

Şu anda en son Avrupa harita EU 4.15 ya da F6.1 olarak geçiyor. Türkiye için ise geçerli sürüm G6.1. Harita en son 2016 yılı içinde (eylül civarı) güncellenmiş. Türkiye biraz daha eski olabilir.

Version 3.2 ile birlikte yeni haritalar çıkmış. Avrupa için F7, Türkiye için G7 haritaları. Her ikisi içinde veritabanı tarihi 27.08.2017 olarak geçiyor. Ford, version 3.0 için, şimdilik F6.1 ile devam edileceğini açıklamış. Ancak her an yeni güncelleme bekleniyor. (F7 ve G7 haritaları şeklinde)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Tuncay A. yazdı:

Bende de gelişmiş mod'da kalmama başladı. ''ufak operasyon nasıldır'' :D

"autoinstall.lst" dosyası alttaki gibi olacak. SyncMyRide klasöründe de "JR3T-14G381-AJ.tar.gz" dosyası olması yeterli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Navi orjinal olmayınca heyecanlı oluyor. Bu süreçte şunları öğrendik. Fördun TR haritalarını güncellemek için, aktif ESN lisansı gerekli (vin + apim ile lisans dosyası alınması gerekiyor forddan). Ama avrupa haritaları yakın geçmişte ücretsiz güncellemeye geçmiş. 

Bir sorun, eğer Tr spec bir arabaya, EU harita yüklemeye kalkarsanız, navigasyon çalışmıyor çünkü förd kitlemiş. Eğer araç navisi orjinal değil ise geri dönüş de hiç kolay değil :) 

Yüzde yüz bu bilgiden emin değilim ama; haritalar serviste güncellenmiyor. Sadece USB ile güncellenebiliyor. Dosya boyutu çok fazla çünkü (TR harita için 5-6GB, EU harita için 18-20GB sözkonusu). Ancak bu konuda servis yardımcı olamadı. Nasıl olacağını bilmiyorlardı, ben de zorlayamadım (fabrikasyon navi yok Şimdi Mart civarı ford'un online satış yapması bekleniyor, hali hazırda bir site var ama henüz çalışmıyor: https://why-update-ford.azurewebsites.net/ . O zaman harita güncelleme satın alınabilecek deniliyor (ya da ücretsiz güncelleme hakkı olanlar, ücretsiz olarak güncelleme alabilecekler, yeni araç için Avrupada 5 yıl deniyor).

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabirim konusuna kesinlikle katılıyorum. Android Auto ile kullanıma göre kesinlikle daha hoş. Android Auto devreye girdiği zaman Sync'in ses komutları devre dışı kalıyor, tüm ekranı kaplıyor vs. vs. Kısacası kullanımı zorlaştırıyor. Ama diğer yandan da bakıldığı zaman, bir sürü ücretsiz navigasyon yazılımı olduğu halde bu araba şirketleri neden hala navigasyon için deli paralar istemeye devam ediyorlar anlayamıyorum. Hadi cihaz için istersin de harita güncelleme için neden?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.