Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Volkswagen Jetta Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

22 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

TR ye gelse nakit parayı basıp 5 ay sıra bekleyecek insanlar kaldımı bilmiyorumki ?

bu bir şehir efsanesi... cüzi bir kapora verirsin, siparişi geçer beklersin, sadece bu. Araba geldiğinde de bakarsın, eğer fiyat uçmuşsa vazgeçersin (ki daha kaporasını alamayan görmedim), fiyat hala uygunsa takarsın plakayı gezersin... Kuga alanlar farklı mı yaptı 2017 içinde ? Araba yoksa sıraya girersin bu kadar net...

Jetta için o sıraya girilir mi konusu ayrı bir olay. Emin ol Focus için giriliyorsa Jetta için en az iki kere girilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Jetta için o sıraya girilir mi konusu ayrı bir olay. Emin ol Focus için giriliyorsa Jetta için en az iki kere girilir.

Girerler mi, girilir mi? İkincisi ise gerçekten Jetta tecrüben yok belli ki veya beklentiler çok farklı :) İkisi için de sıraya falan girilmez. Sipariş geçersin varsa araban gelir :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Girerler mi, girilir mi? İkincisi ise gerçekten Jetta tecrüben yok belli ki veya beklentiler çok farklı :) 

Kimin neye kime girdiği beni ilgilendirmiyor... Herkesin kendi tercihi ve beklentileri ile alakalı. 

Jetta için ahkam mı kesiyorum peki ben? Tabi ki var, en yakın arkadaşlarımdan birisinde Jetta var, sürekli biniyorum ve kullanıyorum (hem bir önceki kasa hemde son kasa). Focus mu Jetta mı desen Focus derim (Dizel otomatik için sadece). Jetta kesinlikle Golf'ün sedan versiyonu değil bunu da çok iyi biliyorum. Ama Focusun bir gömlek altında konumlandırabilecek bir otomobil de değil. 

Şunu da dürüstçe yazayım, ben Jetta ya binmeden önce gerçekten çok anlamsız bulurdum bu arabayı. Bence c sınıfındaki tüm sedanlar gereksiz zaten ama bu kişisel düşüncem ve tercihim. Ancak Jettaya binip kullanınca fikrim değişti, hem motor performansı hemde konforu focustan bence daha iyi. Sanki süpersport kullanıyormuş gibi arkadaşlar yine söylerler "focus şöyle yol tutuyor, focusun direksiyonu böyle hisli" falan diye... Buda tercih meselesidir yine bir şey diyemem... Benim takıldığım nokta, sen focus için yada focusun biraz makyajlısı kuga için bu sıraya giriyorsan jetta için de girebilirsin, bunda yadırganacak ne yan var orayı çözemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Kimin neye kime girdiği beni ilgilendirmiyor... Herkesin kendi tercihi ve beklentileri ile alakalı. 

Jetta için ahkam mı kesiyorum peki ben? Tabi ki var, en yakın arkadaşlarımdan birisinde Jetta var, sürekli biniyorum ve kullanıyorum (hem bir önceki kasa hemde son kasa). Focus mu Jetta mı desen Focus derim (Dizel otomatik için sadece). Jetta kesinlikle Golf'ün sedan versiyonu değil bunu da çok iyi biliyorum. Ama Focusun bir gömlek altında konumlandırabilecek bir otomobil de değil. 

Şunu da dürüstçe yazayım, ben Jetta ya binmeden önce gerçekten çok anlamsız bulurdum bu arabayı. Bence c sınıfındaki tüm sedanlar gereksiz zaten ama bu kişisel düşüncem ve tercihim. Ancak Jettaya binip kullanınca fikrim değişti, hem motor performansı hemde konforu focustan bence daha iyi. Sanki süpersport kullanıyormuş gibi arkadaşlar yine söylerler "focus şöyle yol tutuyor, focusun direksiyonu böyle hisli" falan diye... Buda tercih meselesidir yine bir şey diyemem... Benim takıldığım nokta, sen focus için yada focusun biraz makyajlısı kuga için bu sıraya giriyorsan jetta için de girebilirsin, bunda yadırganacak ne yan var orayı çözemedim.

Ben niye sıraya giriyorsun demedim ikisi için de girilmez dedim, sen iki kat girilir olayı için arabayı değerlendirdim arada iki kat falan varsa -ki var dedin- zaten muhabbeti kapatıyorum şu an :D Ayrıca konfor konusunda da katılmıyorum. İkincisi ben bir araba için sıraya girmedim zaten arabam da yok boş konuşuyorum :) Bana bakma sen :D Ben bir arabayı tercih ettim diye en iyi araba o dur/en çok buna sıraya girmeli demem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ben bir arabayı tercih ettim diye en iyi araba o dur/en çok buna sıraya girmeli demem.

hay ağzına sağlık, bunu diyorum ben de işte yahu... Jetta'nın konforu daha iyi derken sadece asfalt üstü konfor değil aslında demek istediğim, iç mekan daha ferah, ön göğüs daha içeride olduğu için insan otururken rahat ediyor. Ek olarak bana golfün 18 jant ve sert süspaniyonundan sonra 17'lik jetta daha konforlu da geliyor, bu da ekstrası... 

Neyse tşk, syg :) (5 paragraf ağdalı mail'lar atıp altına kısaltma olarak bunları koyarlar ya, çok gülüyorum böyle yapanlara :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Büyümüş, Passat'a yaklaşmış, klasik VW çizgisinde.

İçine oturanlar sert plastiğin oldukça fazla kullanıldığına ve fakat geniş ve rahat olduğuna değiniyorlar.

Görünüşe göre VW'nin bu modeli Avrupa'ya taşımaya niyeti yok. Murat'uın da yazdığı gibi Octavia ile rekabet, o da çok küçük bir pazar payı ile,  gereksiz. ABD, Meksika ve Çin hedef pazarlar. 

Biz 1,6 Passat ile devam ederiz.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sıraya girip bekleme efsanesi vosvosçuların arabaya ekstra değer kattığına inandıkları bir söylem sadece. Bugün bir opsiyon bile eklediğinizde neredeyse tüm markalarda aracın üretilmesini ve ülkeye gelmesini bekliyorsunuz. Ben Focus'u alırken navigasyon ve sunroof istedim. Turkiye'de bu donanımda bir araç hiçbir bayide mevcut değildi ve siparişten sonra 2,5 ay sürdü teslim almamız. Volkswagen'in tek farkı siparişten sonra hiçbir aşamada fiyat sabitlemiyor olması. Bu şekilde insanları zora sokunca da daha fazla yaranıyor tuhaf bir şekilde.

Bana göre Jetta bu grubun en sert arabası. Yalıtım olarak da Focus'un oldukça gerisinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Tamer Perperek yazdı:

@Yakup Çağatay okadar cok konu baslik var ki hangi birine yetisecegime sasirmisim :)

Ne mutlu bize :) 

--23 dakika sonra eklendi--

Bu arada mevcut Octavia ile Yeni Jetta'nın aks aralıkları birebir aynı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.