Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Lastik Basınç Sensörü Algılanamadı

Ali Gök

Soru

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Teknik ve Faydalı Bilgiler > Otomobiller Hakkında > Elektronik Sistemleri kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Ali Gök yazdı:

teşekkür ederim 

Geçen ay kışlıkları takarken 4 janta da sensör taktık, ikisini ben taktım ikisini de lastikçi arkadaş taktı ?

İşi bilen lastikçi kolaylıkla takar. Benim aracımda 17’ yazlıklarda zaten sensör olduğu için 16’ kışlıklara takınca otomatik tanıdı...

Yani tanıtılması gibi bir durum yok...  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende lastikçide kışlık taktırdım sensörün birini kırmış 1 ay sonra arıza verdi gidip kırmışsın desem itiraz edecek kabul etmeyecek servisten yenisini aldık mecburen. 3 kuruş kar edelim derken 5 kuruş zarara girdik. Tanıtma konusunda sanki bir yerde okumuştum lastik değişince tanıtmak gerekiyo diye o yüzden söyledim sen daha iyi bilirsin tabi Gürkan abi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Ercan Çelik yazdı:

Tanıtma konusunda sanki bir yerde okumuştum lastik değişince tanıtmak gerekiyo diye

Sensör olmayan bir araca sensör takıp elm ile deflection detection system olan sekmeyi tpsm ile değiştirdiğimizde ilk çalışmada lastik basınç sensör hatası verdi, tanıtmak gerek deyip servisin yolunu tuttuk ancak bir kaç km sürüş sonrası otomatik olarak algıladı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle iyi günler arkadaşlar. Konu daha önce burada açıldığı için bende bir sorunumdan bahsetmek istedim. Otoyolda 110 ve üzeri süratler de 80-90 km gittikten sonra lastik basınç sensörü algılanamadı hatası almaktayım. Biraz durup sonra hareket edince uyarı sona ermekte. Aşırı sıcaklara bağlamama rağmen bunun nedeni ne olabilir sizlere danışmak istedim. Kısa mesafe sürüşlerde ve şehir içi sürüşlerde herhangi bir sorun yok. Servise gitmeye gerek var mıdır.   

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
32 dakika önce, Mustafa.Akyol yazdı:

Öncelikle iyi günler arkadaşlar. Konu daha önce burada açıldığı için bende bir sorunumdan bahsetmek istedim. Otoyolda 110 ve üzeri süratler de 80-90 km gittikten sonra lastik basınç sensörü algılanamadı hatası almaktayım. Biraz durup sonra hareket edince uyarı sona ermekte. Aşırı sıcaklara bağlamama rağmen bunun nedeni ne olabilir sizlere danışmak istedim. Kısa mesafe sürüşlerde ve şehir içi sürüşlerde herhangi bir sorun yok. Servise gitmeye gerek var mıdır.   

Sert bir çukura girdiniz mi yakın zamanda?

Jantlardan birinde yamukluk olmuş olabilir mi?

Bu gibi durumlarda yapabiliyor, kontrol etmekte fayda var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29 dakika önce, Mustafa.Akyol yazdı:

sert bir çukura girdiğimi hatırlamıyorum ama jantlarda yamukluk olsa her koşulda ve zaman da hatayı sürekli verir diye diye düşünüyorum, yanlışta yorumluyor olabilirim

Şehiriçi kullanımda yüksek süratlere çıkmadığınız için hata vermiyor olabilir, yüksek süratte dönüş çapı dengesizliği daha bariz ortaya çıkıyor. Daha önce başıma geldi ordan biliyorum, sağ arka jantta çok az bir yamukluk nedeniyle şehiriçi uyarı vermeyen sistem otoyol kullanımında 100 km/h üzerinde 25 km sürüş sonrası hata veriyordu.

Sizin sorununuz budur  diyemem ama ihtimal dahilinde olabilir...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.