Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Tdci 109 Ps Kod P0380 Kizdirma Buji Devresi Arizasi

Ender Şen

Soru

Arkadaslar araba da bi sorun yoktu kontagi kapattim 2 gun yagmurda kaldi baya siddetli yagmur izmirde arabaya inip cakistirdigimda motor arizasi isigini yakti kirmizi bilgisayara bagladim kod p0380 kızdırma buji devresi arizasi diyor  siliyorum gene cikiyor bi fikri olan basina gelen varmidir acaba 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bizde de oldu aynısı. Ama bizde motor korumaya aldı kendini 80km hızı geçmiyordu. İleri safhası buymuş. Değiştirttik. Oldukça riskli bir iş. Bujinin ucu kırılıp içeri düşerse motorun içini açmak gerekiyomuş 1500tl fiyat dedi. Ama kırılmazsa 200tl dedi usta. Bizde mecbur riske girdik Allahtan kırılmadan çıkarttı usta. 4 bujide ölmüş. Nasıl oldu anlamadık ama bi anda oldu. Bujiler değişince sorun kalmadı.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tesekkurler ariza sondu kendi kendine anlamadimama heran cikabilir tabi  bakalim yarin vericekmi  kizdirma bujisi devresi arizasi diyor buji demiyor ama bakicaz artik   hangisi arizali nasil buluyorlar  genede degistiriyimmi acaba 4 unude  kabloda filan bi sorun olmasa bari baya basit kivrik bi kablo var 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
53 dakika önce, Ender Şen yazdı:

Tesekkurler ariza sondu kendi kendine anlamadimama heran cikabilir tabi  bakalim yarin vericekmi  kizdirma bujisi devresi arizasi diyor buji demiyor ama bakicaz artik   hangisi arizali nasil buluyorlar  genede degistiriyimmi acaba 4 unude  kabloda filan bi sorun olmasa bari baya basit kivrik bi kablo var 

rölesine baktırın. bizde röle nedeniyle hata vermişti. Usta rölenin bacaklarını temizledim tekrar sorun çıkartırsa citroen rölesi tak demişti.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.6 dizellerdeki kızdırma bujileri maalesef hassas. Sıcak iklimlerde hiç çalışmamasına rağmen  bozulabiliyor.

Diğer marka araçlarsa kızdırma bujisi arızasında sadece motor arıza lambasını yakarken, 1.6 tdci motorlarında araç kendini korumaya alıyor, gaz yemiyor, işkence çektiriyor insana.

Dış ortam sıcaklığı 20 derece iken kızdırma bujisi bozulunca motoru korumaya alan yazılımı kim tasarlamışsa  sevgilerimi sunarım ! :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaslar tesekkur ederim herkeze vakit ayirip yaptiginiz faydali  yorumlariniz icin                            kizdirma bujisi 1 tanesi en sagdaki kolay yerdeki :) arizaliymis motorun arkasina koymuslar malesef  zor yerde                                                      izmir ustaeller 350 parca 150 iscilik 500 tl dediler 4 u degisirse orjinal kullaniyorlar                                    mustafa usta iscilik 100 120 arasi ugrastirmasina bagli parca sana ait icerde kirilirsada ekstra 700 tl dedi        ,bende arastirdim    beru marka (orjinali ford yazmayani) izmir muminler otomotiv 15 tl  bizim ford parcacimiz 20 tl uretim  Alman dedi ama guvenemedim,                            ford otokoc 110 tl tanesi dedi iscilik haric                                                     bende bosch marka  aldim otolaba taktirdim 45 tl parca 50 tl iscilik total  95 tl hemen sokuldu araba 95000 de ilk kez sokuldu motor sicak soguk bakilmadi kabloyu cikardi cevirdi cikardi takti iyi gunler dediler 15 dk cok korkmustum diger 3 u arizali digilse elleme dediler bende kanaat getirdim  ellemedim ariza isigi sondu devam deneyimlerim bunlar tesekkurler herkeze

--7 dakika sonra eklendi--

Volvo v40 lardada ayni sorun varmis motoru korumaya aliyor nette rolantidede devreye giriyor diye bisey okudum ama sacma geldi niye girsin zaten sicak bilen varmidir acaba kizdirma bujisi araba calisirken calisirmi sadece kalkisicin yardimci olur diye biliyorum arkadasta peugeot 206 var 1.4 dizel onunda arizali ama usta start aliyosa devam demis oyle kullaniyor isik bile yakmiyor 

--9 dakika sonra eklendi--

Ve motor isindiktan sonra 90 derecedeyken arizayi siliyorum arabadan tekrar veriyor calismiyosa arizayi beyin nasil anliyor acaba calisiyormu bi sekilde anliyamadim  neden bukadar  motor kisitlamaya filan gidilmis dediginiz gibi

Ender Şen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İyi forumlar geçenlerde motor sistem arızası verdi araç,usta 4 buji yi değiştirdi ekrandaki yazı kalktı. Birde egr sorunu görünüyor ilk wurt yakıt katkısıni deneyin dedi aldık onu daha kullanmadim 3 bin devir altına düşmeden 30 dakika kadar uzun yol yaparsan temizlenme ihtimali var dedi sizce o ihtimal nedir ? (141binde arac)olmazsa komple dpf temizliği için sistemi söküp makinede temizlicez dedi yada sistemi komple iptal ederiz diyor usta nasıl bi yol izlemeliyim sizce?

Screenshot_2018-03-24-23-27-19.png

Screenshot_2018-03-24-23-11-31.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.