Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kuga Style 2017 Geri Görüş Kamera Sistemi

Osman Türkol

Önerilen Mesajlar

Sonunda ilk uygulamamı yaptım arkadaşlar. Ford, bildiğiniz gibi 2017 model Kuga style paketlere geri görüş park kamerası koymak zor gelmiş olsa gerek ben yapayım dedim ve yaptım. Parçaları toplamak biraz zaman aldı. Bu parçalar Monitör 5 inç ($20), kamera plakalık aydınlatma ışığına özel ($15), wi-fi lli görüntü aktarma ($15), Tek butonlu uzaktan kumanda sistemi ($10), Mönitör standı (200 TL), Kaplaması (70 TL) ve Elektrik işçiliği (150 TL) gibi bir meblağa mal oldu.

İlk önce geri vitese taktığımda öndeki monitöre enerji gelmesi için tek butonlu kumandanın pil yatağını iptal edip kablo ile 12 volt bağlantısı yaptım Daha sonra butonun ayaklarına köprü attım ve enerji geldiğinde öndeki möitörün bağlı olduğu alıcı kutusuna sinyal göndererek enerji gelsin diye o işi yaptım. Ardından monitör için Modelci Şuayip Karaman'a arkadaşım olur ağaçtan stand yaptırdım kendisine emeklerinden dolayı teşekkür ederim ve sonra standı döşemecide kaplattım. Daha sonra wi-fi görüntü kablosunu standın arkasına sıcak silikonla yapıştırdım.

Sıra elektrikçiye gidip sistemi bağlatmaya geldi. Bana göre Bursa'nın en iyi ve becerikli Oto elektrikçisi olan Recep Ceylana gidip sitemi bağlamaya başladık tabi bende çıraklık yaptım. Bu arada Recep e de çok teşekkür ederim. Daha öncede Focus'a bağlamıştık. Sökülmesi gereken yerleri gayet dikkatli bir biçimde söktü ve taktı. Monitörü de yerine akrilik bant ile yapıştırdık. Ve sistem çalıştı. Artık Ford düşünsün.

IMG_0156.JPG

IMG_0155.JPG

IMG_0154.JPG

IMG_0153.JPG

IMG_0150.JPG

IMG_0149.JPG

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, okan ali yazdı:

Hayirli olsun osman abi eline sağlik..

Kamera güzel olmuş fordun orjinal ekranli park sensörüde kamerali sistemi hiç aratmiyordu,stabil çalişiyordu :)

Arkamı garantiye alayım dedim. Focustan alışkanlık vardı

--1 dakika sonra eklendi--
10 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Osman, eline sağlık...

Sync3 yapmalı ilerleyen zamanda haberin olsun.

Uzun bir süre böyle gideriz sonrasına bakarız artık

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Tuncay A. yazdı:

Hayirli olsun,keske orj.4.2" k

Ekrana yapsaydınız, maaliyetide az olurdu.

Bir kaç konu var yaptım dediğiniz. Anlatın bencede herkes faydalansın. Başta bende öğrenmiş olurum.

Teoman S. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Mustafa Uysal yazdı:

Osman abi hayırlı olsun, keyifli kullan inşallah...

55 dakika önce, Semih O. yazdı:

Güle güle kullan abi.

Teşekkürler arkadaşlar kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum işte daha düzgün bir video eklerim sonra

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Bir kaç konu var yaptım dediğiniz. Anlatın bencede herkes faydalansın. Başta bende öğrenmiş olurum.

Kamera konusunda @Serkan Karakoca anlatimina gore yapılıyor. Bende o anlatımı servise gosterip yaptirdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Emrah Ha. yazdı:

Bagaj kapağı iç döşemesini nasıl söktünüz? bende kayıt kamerası takmak için sökmeye çalışmıştım sökemedim.

Hiç yapmadığınız bir iş ise çok dikkatli olun yoksa klipsleri kırılabiliyor bir çok klips var tutan tutma yerinde iki vida sonrası hep klips 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.