Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Şaşırtan Fiesta Bakım Ücreti

Önerilen Mesajlar

11 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Hahahaha,

Ekstra mazot filtresini ve fren hidrolik sıvısını komple değiştirdim, diğer kısım rutin 15K bakımı.

Biraz daha gıcık verirsen bir intihara sebep olacaksın. Ha gayret:muha:

--5 dakika sonra eklendi--
9 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

5 litre mi yağ alıyor peki bu motor? yani hem fahiş fiyat hemde fazla mı yazılmış, benim dikkatimi o çekti.

1.5 Focus'a 3,8 litre yağ koymuşlardı. :)

"Yağ fiyatı yeni yılla birlikte zamlandı." dediler.

Serkan Z. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yetkili servisleri pahalı diyerek eleştiriyoruz. Gerçekten çok uçuk fiyatlar çıkarıyorlar. Ancak işletme giderleri göz önüne alınırsa o rakamları almak zorundalar. Yaşadığım şehirde herhangi bir markanın ne bayisi ne de yetkili servisi var. En azından hizmet ayağınıza geliyor. :) Biraz pahalı olsa da. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşletme giderleri fiyatları bu seviyeye taşımak için geçerli bir bahane değil. Kaldı ki burası Otokoç. Özel bir serviste en fazla 300 liraya yapılır bu işlem. Onların da işletme giderleri var. Bundan dolayı garantisi biten araç sahibi bir daha yetkili servisin sokağından geçmiyor. Onlar da bu süreyi oldukça efektif kullanıyorlar kendi lehlerine.

19 dakika önce, Mehmet Kenan Kabalar yazdı:

Yetkili servisleri pahalı diyerek eleştiriyoruz. Gerçekten çok uçuk fiyatlar çıkarıyorlar. Ancak işletme giderleri göz önüne alınırsa o rakamları almak zorundalar. Yaşadığım şehirde herhangi bir markanın ne bayisi ne de yetkili servisi var. En azından hizmet ayağınıza geliyor. :) Biraz pahalı olsa da. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

İşletme giderleri fiyatları bu seviyeye taşımak için geçerli bir bahane değil. Kaldı ki burası Otokoç. Özel bir serviste en fazla 300 liraya yapılır bu işlem. Onların da işletme giderleri var. Bundan dolayı garantisi biten araç sahibi bir daha yetkili servisin sokağından geçmiyor. Onlar da bu süreyi oldukça efektif kullanıyorlar kendi lehlerine.

Abicim otokoç'ta ne işin var yahu :( Mersinde özel yok muydu?

--3 dakika sonra eklendi--
51 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

piyasada bilinen dizelin bakımı pahalıdır algısı var, en azından eskiden otosan/servisler bunu çok güzel kullanıyordu. Mesela F3 15k km dizel benzinli bakımı bire bir aynı. aynı yağ aynı filtreler vs aynı işçilik ama dizel %20 daha pahalı. niye çünkü adı dizel, çünkü insanlar kabullenmiş, çünkü itiraz yok...

Eee tamam işte olay bu zaten pahalı mı pahalı :D Ortada avunacak bir şey yok yani (yukarıya göre)

Kalem olarak yakıt filtresi var ayrıca piyasa dizel pahalı derken bahsi geçen şeyler sadece bakım mı? Değildir herhalde, totalde turbo benzin olmayan (Eskiden beri gelen şehir efsanesi ya) motora göre her türlü pahalı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Abicim otokoç'ta ne işin var yahu :( Mersinde özel yok muydu?

Ya malum Tarsus'tayız. Otokoç Tarsus'ta burnumuzun dibinde. Bir de Mersin'den Ergin Aş. den fiyat aldım öncesinde. Onlar 680 dediler ve indirimle 630 civarına düşer dediler. Satış müdürü arkadaşı da zırt pırt arayıp "Servise müdahale et iskonto yapsınlar." demeyelim dedik. Bu yolu denesek belki 500'e yapılırdı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Ya malum Tarsus'tayız. Otokoç Tarsus'ta burnumuzun dibinde. Bir de Mersin'den Ergin Aş. den fiyat aldım öncesinde. Onlar 680 dediler ve indirimle 630 civarına düşer dediler. Satış müdürü arkadaşı da zırt pırt arayıp "Servise müdahale et iskonto yapsınlar." demeyelim dedik. Bu yolu denesek belki 500'e yapılırdı.

Yaparlar yaparlar, abi zorla yahu araba almaya gelince onlar seni zorlamıyor mu, beyfendiciğim vergisini ödeyeceüüükk parayı ver :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Yahu yeter kurcalamayın benzindi :Ddizeldi ?

@Serkan Z. telefonunun şarjı mı bitti ?

Bir ay telefon şarjı dahil her kalemde tasarruf. :D Senin bakıma ödediğinle benim ödediğim arasındaki fark kapanana kadar böyle. :muha:

Şimdi bunun üstüne de 1 ay yetmez en az 6 ay tasarruf lazım de ki intihar mektubunu imzalayıp sorumlusu Gürkan'dır diye not düşeyim.

--5 dakika sonra eklendi--
2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yaparlar yaparlar, abi zorla yahu araba almaya gelince onlar seni zorlamıyor mu, beyfendiciğim vergisini ödeyeceüüükk parayı ver :D 

Sonuna kadar haklısın. Bu arada Ozan yazınca aklıma takıldı. Fiesta'nın yağ kapasitesi 4,1 yazıyor bakım kılavuzunda. Bize 5 litre kaktırmışlarsa 1 litreye yakın fazla mı koydular acep? Motor şasi numarasını girince yağ tabancasına otomatik olarak aracın kapasitesi kadar yağ yüklüyor sistem diye biliyorum ama:hmm:

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Sonuna kadar haklısın. Bu arada Ozan yazınca aklıma takıldı. Fiesta'nın yağ kapasitesi 4,1 yazıyor bakım kılavuzunda. Bize 5 litre kaktırmışlarsa 1 litreye yakın fazla mı koydular acep? Motor şasi numarasını girince yağ tabancasına otomatik olarak aracın kapasitesi kadar yağ yüklüyor sistem diye biliyorum ama:hmm:

Ustalar onu bile bile hatalı koymaz bence, öyle faturalandırılmıştır. Böyle böyle deyip 50 lira iade alıver :P 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Eee tamam işte olay bu zaten pahalı mı pahalı :D Ortada avunacak bir şey yok yani (yukarıya göre)

Kalem olarak yakıt filtresi var ayrıca piyasa dizel pahalı derken bahsi geçen şeyler sadece bakım mı? Değildir herhalde, totalde turbo benzin olmayan (Eskiden beri gelen şehir efsanesi ya) motora göre her türlü pahalı. 

yetkili servis resmen dolandırıyor diyorum bunu mu diyorsun? 

benim dediğim genel durum değil, focus özelinde 15k bakımları bire bir aynı olmasına rağmen dizel pahalı.

sonrasında da dizelde yakıt filtresi varsa benzinlinin bujisi var. uzun vadede enjektörü vs vs işin içine girince ne olur kısmına yorum yapmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

yetkili servis resmen dolandırıyor diyorum bunu mu diyorsun? 

benim dediğim genel durum değil, focus özelinde 15k bakımları bire bir aynı olmasına rağmen dizel pahalı.

sonrasında da dizelde yakıt filtresi varsa benzinlinin bujisi var. uzun vadede enjektörü vs vs işin içine girince ne olur kısmına yorum yapmıyorum. 

Ozi şu an kazık yiyen varsa benzinli yiyor Ford cephesinde :D

Screen Shot 2018-01-11 at 22.16.37.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ozi şu an kazık yiyen varsa benzinli yiyor Ford cephesinde :D

Screen Shot 2018-01-11 at 22.16.37.png

benim dediğim 2013 zaten sonrasında takip etmedim. her türlü bi yerlerden öpüyorlar, olay sadece pahalı olması da değil yani :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.