Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Şaşırtan Fiesta Bakım Ücreti

Önerilen Mesajlar

Geçen ay 1.5 Focus'un ilk bakımına polen dahil 397 lira ödemiştik. Bugün aynı serviste Fiesta 1.6 powershift aracın ilk bakımına polensiz 552 lira ödedik. Akıl alır gibi değil. Üstelik farklı servislerden de benzer fiyatlar çıktı. 

20180111_183337.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

Dizelin bakımı pahalıdır diye söylenir hep daha doğrusu benzinli kullananlar kendini avutuyor gibi geliyor bana bakalım buna ne diyecekler??

Onu diyenler haksız değil kalemler belli yani toplama çıkarma gerisi, umarım lüzumsuz polemikler olmaz :) Münferit bir durum buradaki yani yağ ve filtre dizelde de var, servise sormak lazım 1 ayda ne değiştiğini. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Onu diyenler haksız değil kalemler belli yani toplama çıkarma gerisi, umarım lüzumsuz polemikler olmaz :) 

Polemik çıkmaz inşallah ama çıkar diye düşüncen varsa sil gitsin Yakup?

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Komple konuyu da silebiliriz. Problem çıkarmak istemem.:P :aman:

Zaten canım hâlâ yanıyor. Şoku atlatabilmiş değilim henüz. Biraz olsun acımı hafifletir diye yazmıştım. :D

Serkan Z. tarafından düzenlendi
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Komple konuyu da silebiliriz. Problem çıkarmak istemem.:P :aman:

Zaten canım hâlâ yanıyor. Şoku atlatabilmiş değilim henüz. Biraz olsun acımı hafifletir diye yazmıştım. :D

Serkan, geçmiş olsun diyelim... Güzel günlerde Fiestanın keyfi sürülsün.

Ama ısrar etme lütfen, kasımda 75K bakımda 1.6 Tdci için ödediğim miktarı söylemem ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ama ısrar etme lütfen, kasımda 75K bakımda 1.6 Tdci için ödediğim miktarı söylemem ?

Sağolasın Gürkan. Benim aklımdan 1500 geçiyor baskı balata yoksa bile. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

17 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Sağolasın Gürkan. Benim aklımdan 1500 geçiyor baskı balata yoksa bile. :)

Ekstra yoksa, 15k ile 75k bakımı aynı zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Üst km bakımları pek bilmiyorum. Direk doğru orantı yaptım. :D Sanırım ters orantı yapmalıydım. Şimdi de "250-300'e mi yaptırdı acaba?" diye tırnakları kemirmeye başladım. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Üst km bakımları pek bilmiyorum. Direk doğru orantı yaptım. :D Sanırım ters orantı yapmalıydım. Şimdi de "250-300'e mi yaptırdı acaba?" diye tırnakları kemirmeye başladım. :D

Hahahaha,

Ekstra mazot filtresini ve fren hidrolik sıvısını komple değiştirdim, diğer kısım rutin 15K bakımı.

19 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 litre mi yağ alıyor peki bu motor? yani hem fahiş fiyat hemde fazla mı yazılmış, benim dikkatimi o çekti.

--3 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Dizelin bakımı pahalıdır diye söylenir hep daha doğrusu benzinli kullananlar kendini avutuyor gibi geliyor bana bakalım buna ne diyecekler??

Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Onu diyenler haksız değil kalemler belli yani toplama çıkarma gerisi, umarım lüzumsuz polemikler olmaz :) Münferit bir durum buradaki yani yağ ve filtre dizelde de var, servise sormak lazım 1 ayda ne değiştiğini. 

piyasada bilinen dizelin bakımı pahalıdır algısı var, en azından eskiden otosan/servisler bunu çok güzel kullanıyordu. Mesela F3 15k km dizel benzinli bakımı bire bir aynı. aynı yağ aynı filtreler vs aynı işçilik ama dizel %20 daha pahalı. niye çünkü adı dizel, çünkü insanlar kabullenmiş, çünkü itiraz yok...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.