Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Kelebek Cam Kağuçuğu

Mehmet Demir

Soru

Hortum, su kabı derken dün 3.yaşıma girdim. 

Dün sabah 3 derece iken yıkamacıya götürdüm. Orada mı oldu sert kağuçuğa tazyikli su gelince yoksa kapı nın ayarsız olup sürekli oraya basmasından mı bilemedim kauçuk fitil çatlamış, yırtılır artık. su zannetmem çünkü adamlar o suyu sürekli hareketli kullanıyorlar, yukarı aşağı vb.. en çok benim arkamdaki kapıda var çünkü; ya kapılardaki ayar farkı var yada arka koltuğu çok sık market alışverişi için açıp-kaparım, daha çok olmuş. diyebilirsiniz ki kapıyı çok sert çarpmışsındır, benim kapım hariç diğer 3 kapı fitili değişti benim ki hala orjinal. yani çarpmam kapıyı. o kauçuğa basan plastik parça orayı öperken haliyle biraz itiyor iyi oturması için ama gevreyen kauçuk çatlamış. zaten görülüyor tam kelebek camın bittiği yer.. kapıdaki plastik parça az daha geride olmalı yada kalınlığı azaltılmalı.

yazık zamanında 48.000 e aldığımız araba bu halde, 49 a paketli jetta, 42 bine elantra alsaydım, atıyorum 35 e linea alsaydım bunlar olur muydu merak içersindeyim..

Kelebek cam fitlinin arka kapıya temas yeri. Buyrun buradan yakın.

DSC_0621.thumb.JPG.9bb2ddb6df0723dd3e0553ae7a14e2ed.JPG

DSC_0622.thumb.JPG.14d6a3e46be8d59e873e34f2a2e12d3a.JPG

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Mehmet hocam, su tazyiğine benzemiyor, daha çok güneş kavrulması sonrası çatlak gibi...

Sanırım orası kelebek camla birlikte değişen bir parça. Galiba forumdan bir arkadaşın başına benzer bir olay gelmişti ama kim olduğunu hatırlayamadım.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

daha çok güneş kavrulması sonrası çatlak gibi.

Bana da öyle geldi Hocam. Belli aralıklarla (örneğin 3 ayda bir) tüm fitillere, tavan çıtalarına, ön camın altındaki plastik parçaya silikon sprey sıkmak bir nebze de olsa koruma sağlıyor. Bu tip durumları geciktirir düşüncesindeyim. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Her kış öncesi fitilleri spreylerim ama oraya uyguladığımı hatırlamıyorum. Yazık. Kelebek camla değişirse uzun süre el sürmem. Garanti yeni bitti illaki uzun zaman önce olmuştur. Farketseydim hesaplı yaptırırdım. Tasarım hatasıda var. Cam çatlayan yere çok yakın, esneme kabiliyeti erken bitmiş o yüzden. 

Kronik aks keçesine bile 95 tl aldılar. Normalde 380 tl. 

Tşkler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun hocam, aynı durum hatta daha kötüsü bizim araçta da var. Önce böyle başladı şuan tamamen kopuk halde yapıştırma v.s fayda etmiyor zaten değişim şart. Garanti bittiği içinde sormaya bile korkuyorum servise uçuk bir fiyat çıkartacaklar nasılsa diye.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Ramazan D. yazdı:

Hocam cam çıtalarınada yakından su püskürtme. Çıtalarda ve üst tavan rayında deformasyon oluyor.

5 yaşında sattığım şu anda 10 yaşında olan arkadaşamınbindiği accent era da bile yok bu. 

Artık ford un bunu bilinçli yaptığını düşünüyorum. Pejolar için derlerdi fransız yahudisi diye ford pejoyu geçmiş

İhalede en ucuz teklifi verene ürettiriyor herhalde, şartname falan yok. 4000 tl lik Bahçe mobilyaların da bile uv koruması var

• Beğen 2
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

dün çatlakların arasını siyah slikonla doldurdum ve farkettim ki trim hatası var.

alttan çatlayan cam da en alt köşede kaporta ile plastik arasına tırnağım giriyor, yani öne çıkık alttan, orası alttan çatlak

diğer kelebek camın üstü kapı ile kıyasladığınızda ileride duruyor yani dışarı çıkık o da üstten aşağı doğru çatlak..

bknz 8 ocak tarihli mesajım.

zamanla kauçuk sertleşince kapı vurma ve su püskürtme gibi nedenlerle çatlıyor ama işin özü kapı o kauçuğu milim öpse bunlar olmaz.

götürün servise, kelebek camlar kapınızla aynı hizada değilse geri çektirin. sanırım vidalar biraz sıkılarak düzelecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

geçmişolsun abi yeni kasa 2014 aralık cıkıslı benim aracımda da olmustu garantiden deiştiler 

buda kronik bi hata gibi bana kalırsa

ayrıca aracımı kendim yıkarım kullandıgım kimyasallar dünya markası yani hiçbir sekilde zararı olmayan ve kapalı garajım var buna ragmen olduysa bi düşünmek lazım...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.