Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2007 Tdci Fiesta Akü Boşalması

Serkan

Soru

Merhabalar,

son birkaç marşta bir zorlanarak çalışma durumu vardı 2007 model fiesta aracın.bugün öğlen gibi en son çalışan araç bu akşam birdaha marş almadı.açıkçası dün gidip aküyü değiştirmeyi düşünüyordum ama zamanım ve fırsatım kalmadığından akü değişimini haftaya cumartesine bırakmıştım.şu anda araç marş almıyor,aktarma kablom var fakat haftaiçi çalıştığımdan annemin aracı garajda cumartesine kadar beklese bir zararı olurmu?cumartesi aktarmakablosu ile kendi aracımdan aktarma yapıp aracı çalıştırıp sanayiye götürüp aküyü yenileyecğim.kaç amperlik akü önerirsiniz bu araca,genelde fabrikasyon değerlerindeki aküler öneriliyor ama yine de sormak istedim.

saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
44 minutes ago, Serkan said:

cumartesine kadar beklese bir zararı olurmu

Bir problem olmaz.

44 minutes ago, Serkan said:

.kaç amperlik akü önerirsiniz

Orjinali kaç amper ise o kadar. Boyutlarına dikkat etmek lazım, kapağı veya kilidi yada muhafazasına uymayabilir.

--0 minutes later eklendi--

"Abi nolacak ya" tadında size elindeki aküyü itiklemeye çalışan satıcılardanda uzak durun, yukarıdaki söylediklerime dikkat edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Orjinali kaç amper ise o kadar. Boyutlarına dikkat etmek lazım, kapağı veya kilidi yada muhafazasına uymayabilir.

Aynen boyutlara dikkat etmek lazım.Bazı araçların akü boyutları farklı olabiliyor.Mesela focus 3 ün aküsü standart akülerden farklı ölçü olarak.

Mehmet Çallı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

verdiğiniz cevaplar için teşekür ederim.

bende de focus 2 var ve benim aracımda da akü alçak bir akü modeline sahip.

bu durumda aküyü haftasonu değiştirmek üzere akücüye gideceğim.Bir tanıdık parçacı abimiz bugün babama denk gelmiş,bir ihtimal marş motoruda sıkıntılı olabilir demiş ama ben aküdendir diye tahmin ediyorum.

cumartesi anlayacağız artık durumu..

saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.