Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Detaylı Iç Temizlik Önerisi

Önerilen Mesajlar

Herkese merhaba,

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam ya da aynı içerik başka konuda varsa baştan özür dilerim.

Forumu inceledim ama tam anlamıyla kafamdaki soru işaretleri gitmiş değil. Yeni bir araç aldım, almadan önce sizlerin de değerli fikirlerini almıştım zaten. Aracı çocuklu bir aileden aldım ve sahibi de çok titiz biri değilmiş anladığım kadarıyla. Koltuklar ve tavan lekelerle dolu. Hatta küçük kardeşimiz arka cama tükenmez kalemle sanatsal bir çalışma dahi yapmış :) Neyseki onu ıslak mendille halletik.

İstanbul Maltepe'de oturuyorum ve burada Auto Club'ın genel merkezinden detaylı iç temizlik için (koltuklar,tavan,torpido) 300 TL fiyat aldım ve ek olarak koltuk koruma da yapacaklar. Bunun dışında Sonax'tan 460 TL fiyat aldım ancak onlar koruma için ayrı ücret talep ediyorlar. Açıkçası Auto Club bende fiyat ve mekan olarak daha iyi bir izlenim uyandırdı. 

Kafama takılan esas problem şu; daha önce Accent Era şirket aracımıza bu temizliği Hyundai servisinde yaptırmıştık ve sonrasında koltuğa bir su bile dökülse leke yapmaya başladı. Görüştüğüm yerlerde koltuk korumayla bunun önüne geçilebileceği söylendi ama yine de sizlerin tecrübelerinden de faydalanmak istiyorum. Bir de tavanın sarkması gibi bir ihtimal var mı onu da merak ediyorum. Yaptıranlar varsa bana yardımcı olabilir mi? 

Diğer önerileri okudum, kosla, loc, asprin vs. ama daha önce bir sıkıntı yaşadığım için işi daha tecrübeli ve en azından elinden daha fazla araba geçmiş birine yaptırmak mantıklı geliyor şu an. Açıkçası kendime de güvenmiyorum diyebilirim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni aracınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. 

Aracımın tavanını bizzat kendim temizlemiştim ve ilk defa yapmıştım. Kesinlikle sarkma yapmadı ve tertemiz oldu. Kirli ve temiz halini gören arkadaşlarım gözlerine inanamadı diyebilirim :) Boş bir sprey şişesine bir miktar loc ve ılık su koyup tavana bölgesel olarak uygulama yaptım. 30 cm lik alana 3 4 kez sıkıp nemli bir bezle güzelce sildim ve tüm tavanı bu şekilde yarım saatte temizlemiştim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

İnstagram dan tokyogarage ile iletisime gecin, salih usta var orada. Siddetle tavsiye ederim

bizim burdaymış mert. bende koltukları vs bi temizletmek istiyorum bende bakayım bi ara :)

sen ne yaptırdın bu adama ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, okan ali yazdı:

bizim burdaymış mert. bende koltukları vs bi temizletmek istiyorum bende bakayım bi ara :)

sen ne yaptırdın bu adama ? 

Yaptirmadim vakit olmadigi icin ama calismalarini biliyorum, yaptigi islerin kalitesine gore fiyatida cok iyi ?? Bahara dogru planlarim var arabayi komple birakicam eline, tertemiz etsin... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Erdem B. yazdı:

Kafama takılan esas problem şu; daha önce Accent Era şirket aracımıza bu temizliği Hyundai servisinde yaptırmıştık ve sonrasında koltuğa bir su bile dökülse leke yapmaya başladı.

Bu işde püf nokta koltuk koruma vs. değildir.

Koltukları temizlemek için sıkılan kimyasal iyice çekilemezse sonradan bir damla bile gelse leke yapar.

Bu durumda neyapmalıyız?

Cevap: Herkes her işi yapamaz. Bu nedenle ziebart ile görüşün ne istiyosanız onu yaptırın. Biraz tuzludur fiyatları ama “boşa para verdim” düşüncesine kapılmazsınız.

Hatta boya koruma vs. Komple paket satınalırsanız belkide daha uyguna gelir.

En yakın zibart şubelerinden fiyat alın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Erdem B. yazdı:

Diğer önerileri okudum, kosla, loc, asprin vs. ama daha önce bir sıkıntı yaşadığım için işi daha tecrübeli ve en azından elinden daha fazla araba geçmiş birine yaptırmak mantıklı geliyor şu an. Açıkçası kendime de güvenmiyorum diyebilirim :)

erdem, detailing işinde önemli iki tane husus var.. birincisi kullanılan malzeme, ikincisi ise uygulamayı yapan usta eller. Bunun dışında gidip markanın isim hakkına para vermene gerek yok. Detailing konusu derya deniz... Gerçekten sonu yok bu işin. Bu sebeple fabrikaya bağlamış alelade uygulama yapabilecek bir yer yerine, daha butik çalışan bir arabayı bitirmeden diğerine geçmeyen direkt bu işin ustasını bulursan çok daha memnun kalacağını düşünüyorum. detailworkstr de iyidir ama pahalı olabilir, tokyogarage'ı boş geçme derim, mutlaka görüş.

başka da bir şey yazmıycam, ne halin varsa gör artık :):):) 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnstagram dan tokyogarage ile iletisime gecin, salih usta var orada. Siddetle tavsiye ederim

Şiddet yok Rocky. [emoji41]
--0 dakika sonra eklendi--

Şiddet yok Rocky. [emoji41]
  • Haha 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

04.01.2018 - 11:36 tarihinde, Cankut Bulut yazdı:

Yeni aracınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. 

Aracımın tavanını bizzat kendim temizlemiştim ve ilk defa yapmıştım. Kesinlikle sarkma yapmadı ve tertemiz oldu. Kirli ve temiz halini gören arkadaşlarım gözlerine inanamadı diyebilirim :) Boş bir sprey şişesine bir miktar loc ve ılık su koyup tavana bölgesel olarak uygulama yaptım. 30 cm lik alana 3 4 kez sıkıp nemli bir bezle güzelce sildim ve tüm tavanı bu şekilde yarım saatte temizlemiştim.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim :) Bu uygulamayı yapsam da şu an benim için kurutmak imkansız gibi, malum kış ayı soğuk hava.

04.01.2018 - 13:37 tarihinde, Zafer Akbs yazdı:

Bu işde püf nokta koltuk koruma vs. değildir.

Koltukları temizlemek için sıkılan kimyasal iyice çekilemezse sonradan bir damla bile gelse leke yapar.

Bu durumda neyapmalıyız?

Cevap: Herkes her işi yapamaz. Bu nedenle ziebart ile görüşün ne istiyosanız onu yaptırın. Biraz tuzludur fiyatları ama “boşa para verdim” düşüncesine kapılmazsınız.

Hatta boya koruma vs. Komple paket satınalırsanız belkide daha uyguna gelir.

En yakın zibart şubelerinden fiyat alın. 

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama dediğiniz gibi Ziebart biraz tuzlu gibi, gerçi tekrar görüşüp fiyat almakta fayda var.

04.01.2018 - 14:20 tarihinde, Mert Yürüyen yazdı:

erdem, detailing işinde önemli iki tane husus var.. birincisi kullanılan malzeme, ikincisi ise uygulamayı yapan usta eller. Bunun dışında gidip markanın isim hakkına para vermene gerek yok. Detailing konusu derya deniz... Gerçekten sonu yok bu işin. Bu sebeple fabrikaya bağlamış alelade uygulama yapabilecek bir yer yerine, daha butik çalışan bir arabayı bitirmeden diğerine geçmeyen direkt bu işin ustasını bulursan çok daha memnun kalacağını düşünüyorum. detailworkstr de iyidir ama pahalı olabilir, tokyogarage'ı boş geçme derim, mutlaka görüş.

başka da bir şey yazmıycam, ne halin varsa gör artık :):):) 

Samimi yorumunuz için teşekkür ederim :) Tavsiye ettiğiniz gibi tokyogarage'ı araştıracağım ama olur ya bir sorun olduğunda tekrar gitmem halinde ilgilenir mi ilgilenmez mi diye düşündüğüm için biraz daha büyük markalara baktım. Arayıp bir fiyatta ordan almak lazım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Yeni konu açmadan buradan devam edeyim. Beni çok rahatsız eden bir şey var. Kapı iç kumaşlardaki lekelenmeler. Bunlar temizenebilir mi ? Yoksa bunların değişmesinden başka çare yok mu? Temizlenebilirse kendim nasıl yaparım yani neyle?  Resimde görünüyor mü emin değilim ama şuralar

IMAG0950.thumb.jpg.fdc60e22ab27c43d0bc6f8d8547667f0.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Yeni konu açmadan buradan devam edeyim. Beni çok rahatsız eden bir şey var. Kapı iç kumaşlardaki lekelenmeler. Bunlar temizenebilir mi ? Yoksa bunların değişmesinden başka çare yok mu? Temizlenebilirse kendim nasıl yaparım yani neyle?  Resimde görünüyor mü emin değilim ama şuralar

çözermi bilmiyorum ama

https://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-koruma/autoglym-doseme-temizleyici-500ml-interior-shampoo-P98770924?gclid=CjwKCAiA4OvhBRAjEiwAU2FoJdFQZTsA_juvqMoplPRZx3IRJQJTXrvVyYpfd-A5SAE17eeg7rn11hoC9dUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

sıktıktan sonra bir fırça ile köpürtüp siliniyor.

çeşitli markaların asprinn diye temizleyicisi var o da denenebilir.

birde glint var bitkisel özlü o denenebilir.

not: link googleda ilk dikkatimi çeken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Erzurum da üretilip satılan ismini yanlış hatırlamıyorsam gogorsil diye bir ürün var. Ben kullanmadım ama kullananlar acayip memnun. Dıştan içe hatta motora kadar heryeri süper temizlediğini söylediler. 

Bana hem döşemeyi hem de plastik aksamı temizlemesi saçma geldi açıkçası. Ama kullanmadım yorum yapamam, deforme ediyor da olabilir gibi bir unsur da var kenarda..

Bende aracı 6 ay önce aldım, valet pro carpet cleaner ile temizledim koltukları herhangi bir sorun olmadı. Ve gayet teniz oldu.. 

Tokyo Garageyi öneririm bu arada gerçekten güzel işçiliği var. 

Bir de detailing işinde kurumsaldan çok butik yerler daha mantıklı geliyor bana daha özenli davranıldığını düşünüyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 saat önce, H. Cenk yazdı:

IMAG0950.thumb.jpg.fdc60e22ab27c43d0bc6f8d8547667f0.jpg

Öyle arabaları temizliyorlar ki Cenk abi inanamazsın! Hiç uğraşma, bazı şeyleri işi bilenine bırakmak lazım. Tavan, koltuk, taban, kapı vs. temizlet sıfır km arabadan temiz olsun ? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.