Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.6 Ti-Vct 2017 Ford Focus ' Ne Marka Lpg Önerirsiniz

Burak Kozanoğlu

Önerilen Mesajlar

Yaklaşık bir ay önce ford focus 2017 1.6 ti-vct titanium benzinli bir araç aldık. Lpg montajı yaptırmayı düşünüyoruz fakat bazı yorumlarda subapların eriyebileceği dile getirilmiş. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı  olur musunuz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Aracınız hayırlı olsun. BRC veya Landirenzo gayet idealdir. Güzel, hatasız bir montaj sonrası makul bir kullanımla kolay kolay subap erimez.

İyi takan yerleri araştırabilirsiniz. Adana, Ankara, Elazığ, Çorum, Sakarya gibi yerlerde bu işin piri bayiler var. Ben olsam üşenmez Elazığ veya Ankara'ya giderdim. 2017 model araç sonuçta, binlerce lira saymışsınızdır. Hayırlı olsun.

Bedirhan Doğan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben olsam Vialle marka LiquidSi modelini taktırırım.Sıvı sistem sübap yanma tehlikesi yok.Benzin gibi sıvı yanmakta.Bence en iyisi.Benzinli araç alsam direkt taktırım
Maliyet olarak normal sistemin 3 katı. Uzun vadeli kullanılmayacaksa ekonomi denen kavram ortadan kalkar. Şahsen lpg sistemine 7-8 bin tl. vermem..subab sıkıntısı 60-70 binden önce çıkmaz,hatta dahada uzun sürebilir..çelik ile değişim maliyeti gaz tasarrufunun altında..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de aynı durumdayım. Geçen ay aldım trend x modelini. Ankaradayım. anladığım kadarıyla burda iyi yerler var diyorsunuz. Bayi ismi verebilir misiniz?

Bu arada garanti bozmayan lpgyi de bekliyorum. Bi ihtimal onu da yaptırabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Serkan erden yazdı:
2 saat önce, Osman Türkol yazdı:
Ben olsam Vialle marka LiquidSi modelini taktırırım.Sıvı sistem sübap yanma tehlikesi yok.Benzin gibi sıvı yanmakta.Bence en iyisi.Benzinli araç alsam direkt taktırım

Maliyet olarak normal sistemin 3 katı. Uzun vadeli kullanılmayacaksa ekonomi denen kavram ortadan kalkar. Şahsen lpg sistemine 7-8 bin tl. vermem..subab sıkıntısı 60-70 binden önce çıkmaz,hatta dahada uzun sürebilir..çelik ile değişim maliyeti gaz tasarrufunun altında..

Serkan benim dediğim sistemin fiyatı 7-8 bin tl değil yaklaşık 4000 tl gibi Atmosferik motorlar için olan modelidir.Siz bir Vialle satıcısına sorsanız fiyatını belki fikriniz değişir kendi lpg sisteminizi değiştirirsiniz.Fiyat sormadan ön yargılı olmasak.Ben olsam BRC için 3200 vermek yerine bu sistemi taktırırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Serkan benim dediğim sistemin fiyatı 7-8 bin tl değil yaklaşık 4000 tl gibi Atmosferik motorlar için olan modelidir.Siz bir Vialle satıcısına sorsanız fiyatını belki fikriniz değişir kendi lpg sisteminizi değiştirirsiniz.Fiyat sormadan ön yargılı olmasak.Ben olsam BRC için 3200 vermek yerine bu sistemi taktırırdım.
Ben hyundai ve kia nin gdi motorları için takılan sistem zannettim,kusura bakmayın. Eğer dediginiz gibiyse maliyetini 40-45 bin km. sonra amorti eder. Servis ağı ve parça fiyatları olumlu ise neden olmasın..bende aracımdaki sistemden memnunum,lakin uzun vadede vialli iyi gibi..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motor garantisi vermeleri için servisin anlaştiği yerde montaj yaptirmak gerekiyor diye biliyorum. Araci adana ford gizerlerden aldik. Nereyle anlaşma yaptiklarini da bilmiyorum ama en iyi neresiyse oraya taktirmayi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Burak Kozanoğlu yazdı:

Motor garantisi vermeleri için servisin anlaştiği yerde montaj yaptirmak gerekiyor diye biliyorum. Araci adana ford gizerlerden aldik. Nereyle anlaşma yaptiklarini da bilmiyorum ama en iyi neresiyse oraya taktirmayi düşünüyorum.

Osmaniye Adana uzak değil, servisi arayıp anlaşmalı yeri öğrenmek kolay ve bir de küçük harf kullanırsan iyi olur Burak ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

size sadece şunu söylemek isterim benim aracımda brc my11 takılı sübap erime problemi olan motorlar için üretilmiş. VSR denilen ayarı var. Sistem otomatik olarak yanma odasına belli zaman aralıklarında ve devirde benzin püskürtüyor bu sayede sübap erime probleminin önüne geçilmiş oluyor. Maliyet olarak geçen sene 2200 tl ye taktırmıştım. Çok memnunum. Performans olarak gaz aldığım yere göre değişiyor. Tabi ki benzinde olduğu gibi performans yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.