Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Tdci 115 Manuel ve 1.5 Tdci Otomatik Performans Farkları?

Samet VURAL

Soru

Arkadaşlar merak ettiğim bi konu var..Malum MCA Focus 1.6 TDCI 115 hp manuel araç ile 1.5 TDCI 120 hp Otomatik araçların 0-100 kmh hızlanma değerler 10.9sn...Acaba bu iki araç yan yana kalkış yaptığında durum ne oluyor.Üst hızlarda ara hızlarda durum ne oluyor deneyen oldu mu?Aklıma geldiği için sordum sadece..Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Ortak Alan - Sosyal > Konu Dışı Paylaşımlar kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Samet VURAL yazdı:

Arkadaşlar merak ettiğim bi konu var..Malum MCA Focus 1.6 TDCI 115 hp manuel araç ile 1.5 TDCI 120 hp Otomatik araçların 0-100 kmh hızlanma değerler 10.9sn...Acaba bu iki araç yan yana kalkış yaptığında durum ne oluyor.Üst hızlarda ara hızlarda durum ne oluyor deneyen oldu mu?Aklıma geldiği için sordum sadece..Teşekkürler

PS versionunu bulamadim ama ikisininde manuel karsilastirmasini buldum.

http://www.zeperfs.com/en/duel3902-6000.htm

80-180 olarak baksak bile arada 11sn den fazla fark oluyor. PS de bu dahada artacaktir. Simdi burada cok acaip aman aman sayfa sayfa muhabbetler doner ama sayilar yanilmaz: Tdci olarak 1.5PS 1.6Manuelin net bir sekilde gecer, arada mola verip yoluna geri devam eder.

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

80-180 olarak baksak bile arada 11sn den fazla fark oluyor. PS de bu dahada artacaktir. Simdi burada cok acaip aman aman sayfa sayfa muhabbetler doner ama sayilar yanilmaz: Tdci olarak 1.5PS 1.6Manuelin net bir sekilde icinden gecer, arada mola verip yoluna geri devam eder.

Kuyuya taşı atan var.

Ben de çıkarmaya çalışacak kırkın ilki olayın.

Sayılara bakacaksak o zaman en alttaki 1.6 lehine olan tur zamanını da görmeden geçmemek lazım.

Ben çok bariz bir açtım kaçtım koptum tokatladım farkı olacağını düşünmüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 minutes ago, Cem Boneval said:

Ben çok bariz bir açtım kaçtım koptum tokatladım farkı olacağını düşünmüyorum.

Pistte mi kosacak drag mi yapacak :)

Net daha con farki var :) Sen direk trolledin. Bakalim baska neler ne muhabbetler cikacak diye geriden izlemeye devam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Özetle;

115 lik 1.6 tdci seri güzel gider. (focus için)

1.5 tdci pws de onu geçer durur.

Hem euro6 olması, hem oto şanzıman olması, hemde ps ve tork olarak daha güçlü olması nedeniyle 1.5 tdci almanı öneririm.

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 dakika önce, Samet VURAL yazdı:

Tabloda manuel 1.5 tdci'den bahsedilmiş..Otomatiğin handikapı mı olur acaba yoksa avantajı mı olur?(1.5 TDCI için Manuel=270Nm Otomatik=300Nm tork)

Bu sorunun cevabı yukarda yazılmış der, tembellik yaparım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.5 tdci iyi ivmelenmesi nin sebebleri kullanılan turbo 1.6 tdci ile aynı gözüksede içi çelik pervaneli yaklaşık 1mm daha büyük 145-150 hp lik bir turbo enjektör 60 mg işiyor bosch e daha nolsun :) otomatik şanzımanlada birleşince doğal olarak 1.6 tdci olan fakat 1mlm daha küçük pervane ile silindire daha az hava üfleyen ve 52 mg enjektör miktarı ile çalışan 1.6 tdci geride kalmaya mahkum kalıyor ama öyle aman aman bir fark kesinlikle kopma kaybolma söz konusu olmaz diyorum .

1.6 tdci mca içinde bişeyler yazayım f 3 e göre kesinlikle bir tık daha iyi gidiyor bu araçta enjektör revizyonu var siemens continental 3080(52 mg) ile biten enjektör 8680(55mg) ile değiştirilmiş turbo aynı fakat ben 3 aracıda 1.6 tdci f3 115 lik 1.6 tdci mca 1.5 tdci powershift  aracıda kullanmış biri olarak araç bakım km  durumları aynı veya yakın  olması kaydıyla stockyazılımla  3 araçta birbirinden kopmaz kesinlikle iyi şoförler varken uçtum kaçtım farklar olmaz...

f 3le 230 km çok zorlayarak enjektör bakımından sonra 

mca 1.6 tdci 235km bakımsız hali ile 

1.5 tdci 239-240 gördüm bu araç 160km kadar çok güzel ivmeleniyor...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.