Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Powershift R Viteste Frene Basınca Gelen Ses

BurakHAN

Soru

Arkadaşlar aracımı daha yeni almış bulunmaktayım. Çok memnun kaldım ilk defa Focus'a biniyorum. Aracımı park ederken frene hafif basınca sürtünme sesi geliyor ve baya şiddetli bir ses. Sadece geri vitesteyken yapıyor. Işıklarda falan düz giderken duruyorum bu ses yok. Sizce nedeni ne olabilir ? Powershift ile alakalı olmasa bari ? Balatalardan mıdır ? Aracım 120.000 de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Eğer balata bitmemişse;

Frenlerin düzenli ve uygun kullanılmadığı araçlarda karşılaşılan bir durumdur. ( sedece geri gelirken) 

Bu ses sizi rahatsız etmiyosa ses harici bir yan etkisi olmayacaktır. Sesi duymak istemiyorsanız fren balatalarınızı değiştirmeniz gerekecektir. FoMoCo balata harici kullanmayın tavsiyemdir??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

fren kaliperinin  fren  balatasının oturduğu yerde parçalar arasında çok mm lik bir boşluk var ileri giderken sorun yok ama geri gelirken fren balatası oynuyor. Kaliperin üst kısmına  yaslanıyor buda sürtme sesi ile karışık tak diye ufak bir ses yaptırıyor ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
fren kaliperinin  fren  balatasının oturduğu yerde parçalar arasında çok mm lik bir boşluk var ileri giderken sorun yok ama geri gelirken fren balatası oynuyor. Kaliperin üst kısmına  yaslanıyor buda sürtme sesi ile karışık tak diye ufak bir ses yaptırıyor ...

Bende fren balataları değiştirmeden önce vardı tak sesi değişim sonrası gitmişti, belli bir müddet sonra tekrar başladı, geçen ay kışlıkları taktırdım haliyle sök tak yapıldı ses yine gitti 1 ay sonra yine başladı ?‍♂️
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 saat önce, Erhan Erten yazdı:

Bende fren balataları değiştirmeden önce vardı tak sesi değişim sonrası gitmişti, belli bir müddet sonra tekrar başladı, geçen ay kışlıkları taktırdım haliyle sök tak yapıldı ses yine gitti 1 ay sonra yine başladı ?‍♂️

balata iyice dediğim yere oturunca gelmeye başlıyor zaten frene basarken çukura düşerseniz özellikle balatanın kaliperde kalan kısmı çok hafif eziliyor oda oynamasına iyice yol açıyor ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.