Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Ailemin bizzat yaşadığı durumdur. Haberim olduğu gibi durumu anladım ama iş işten geçmişti. Aman bizde olmaz demeyin ben de diyordum ama yaşandı işte :) (Ekran görüntüleri, fotolar aşağıda). Bu olay sonrası, BİZZAT tekrar sipariş geçtim tüm süreci birebir yaşadığım için anlatmaktayım.

Özet: Size telefonda güven vererek, ürün satıyorlar; paranızı yollarken açıklama kısmına ürün hakkında yazı yazmanızı istemiyorlar.

Adamlar nasıl işlem yapıyor?

- Piyasa fiyatından çok da aşağıda olmayan fiyat çekiyorlar ki şüphe uyandırmasın (%10-%15-%20 gibi)

- Aaaa ne kadar güzel, ucuzmuş diyorsunuz haliyle.

- Sipariş formunu dolduruyorsunuz, sözde sözleşmeyi onaylıyorsunuz. (Aşağıda ekran görüntüleri mevcut)

- Sözleşmede ne ürün, ne isim, ne şirket ne de banka bilgileri yer almaktadır.

- Ayrıca bu alışveriş sitelerinde üyelik sistemi yok -basit Wordpress siteleri- yani sipariş geçmişiniz yok, sipariş numarası, sözleşme gibi şeyler de maile yollanmıyor. Özetle ürün aldığınıza dair bir kanıt yok elinizde. (eğer pc'nizde sürekli video kaydı yoksa vs.)

- Sipariş sonrası telefon ile aranırsınız veya yukardakileri yapmadan siz arayıp sipariş vermek istersiniz. 

- Eğer onlar ararsa; "ABC bey/hanım sipariş geçmişsiniz bilgi ve banka bilgisi için ulaştım." diyorlar.

- Hızlı hızlı açıklamalar yapıyorlar, ürünün "Türkiye garantili olduğu adınıza faturalandırılmış olduğu" söyleniyor. "Ödemeyi internetten veya bankamatiklerden yapabilirsin" der ve açıklama kısmında "tc kimlik no ve isim" yazılmasını iletiyorlar.

- Alıcı sorar "Açıklama kısmına ürünün adını yazmam gerekmez mi?" diye veya sormadan tamam der bu şekilde yollar ücretini.

- Eğer sorarsanız ki ben sordum (sözde siparişimde). Satıcı: "Hayır", "Sistemiminiz faturayı otomatik kesiyor, eğer yazarsanız faturada saçma şeyler yazmış olur garantide sorun yaşarsın ama istersen yaz" der.

- Alıcı bundan çekinir ve sadece tc kimlik/isim yazar ve parayı yollar veya dediğim gibi bunu sorgulamaz direkt dediğini yapar (bizim yaşadığımız gibi)

- Satın aldığınız! ürün hemen listeden kaldırılıyor (telefon görüşmesinden sonra), eğer başarılı olunursa geri gelmiyor, satın alım gerçekleşmezse ürün geri geliyor.

- Şimdi her şey bitti, doğru ürünün teslimatı kaldı sadece.

- Satıcı Aras kargo (vb.) ile BİR ürün yolluyor. (Aşağıda sitedeki telefonuyla birlikte yollanmış, etiket mevcut)

- Bu ürün ya aldığınız malın çok çok daha düşük değerinde olur (bizim ve şikayetlerdeki gibi) veya bozuk olur (bkz: eski şikayetler), özetle istediğiniz ürün değildir.

- Tek ulaşım aracınız olan telefondan ararsınız "Bana istediğim ürün gelmedi veya bozuk"

- Satıcı, kusura bakmayın yanlışlık olmuş der ve geri yollamanızı ister. (Bkz: Eski şikayetler ve ben)

- Alıcı, ürünü yollar. (Ben yollamadım tabii ki henüz)

- Artık alıcının elinde ne ürün vardır ne de para. Para iade edilmez, telefonlarımıza bakılmaz. Bakılsa dahi ukala tavırlarla cevap verilir suratınıza telefon kapatılır. 

Geçmiş olsun.

Bu adamların en az 20 tane sitesi var ve bunlar sürekli değişiyor, keza banka ismi de öyle. Bu şekilde onlarca (belki binlerce) kişi mağdur vaziyette.

Buyrun diğer şikayetler ve internet siteleri

https://www.sikayetvar.com/dogus-akademi-yayincilik

https://www.sikayetvar.com/cimricom-haksiz-kazanc-yapan-siteleri-listeliyor

https://www.sikayetvar.com/cimricom-uzerinden-yasanan-magduriyet-para-iadem-yapilmadi

https://www.sikayetvar.com/macbooknotebookcom (Şu an kapattıkları eski mekandan şikayetler)

Bu telefonlara ait tüm sitelerden kesinlikle alışveriş yapmamanızı öneriyorum. Elimden geldiği kadar bu insanları takip edip sürekli buradan yayınlayacağım.

0216 671 98 99

0530 498 56 56

www.Kampanya444.com

www.sifirurunler.com

www.sifirtelefonlar.com

www.garantiliurunler.com

Doğuş (Akademi) Yayıncılık Ltd.Şti.  

Google'a çıksın diye yazıyorum bunları.

Sürekli değiştiği için site isimleri şikayet çıkmıyor haliyle, aramızda böyle sitelerden alışveriş yapanlar yoktur diye umuyorum. 

Gelen SMS (Banka bilgisi)

IMG_6476.PNG

Gelen Ürün (Sıfırı ~1380 lira, outlet ~1100 lira)

Sifirurunler.com Mağduriyeti2.jpeg

İstenen ürün bu: Asus m32cd-k-tr026t i5 7400 Nvdıa gtx1050 win 10) ve liste fiyatı 2868 tl idi pazarlıkla 2750 tl yaptı. (Dediğim gibi listeden kaldırıyorlar sattıktan sonra)

İşte Google'dan ön bellek hali (dediğim gibi siliyor hemen satış sonrası) neyseki buradan silinmiyor hemen.

Sifirurunler.com Mağduriyeti5.png

» Ürün etiketleri » asus m32cd k tr026t Sıfır Ürünler  Notebook  Cep Telefonu  Projeksiyon  Macbook  Mixer  Yazıcı  www sifirurunler com.png

Normalde Piyasa fiyatı (Yani %10 daha ucuza vermiş oluyordu ürünü)

Screen Shot 2017-12-28 at 22.30.51.png

Dekont

Sifirurunler.com Mağduriyeti4.jpeg

Barkod ve Kargo

Sifirurunler.com Mağduriyeti3.jpeg

Sifirurunler.com Mağduriyeti1.png

Sipariş Ekranı

» Ödeme Sıfır Ürünler  Notebook  Cep Telefonu  Projeksiyon  Macbook  Mixer  Yazıcı  www sifirurunler com.png

Sözde sözleşme (Dediğim gibi size yollanmıyor, sadece yazılmış olsun diye yazılmış siteye, size gelse dahi içeriği boş olacaktır, çünkü telefonda söylenen şu "Satış Sözleşmemiz sitemizde ekli zaten")

Dikkat ederseniz önemli yerler boş veya .... ile doldurulmuş, yani bir anlam teşkil etmiyor.

» Satış Sözleşmesi Sıfır Ürünler  Notebook  Cep Telefonu  Projeksiyon  Macbook  Mixer  Yazıcı  www sifirurunler com (1).png

Bu telefon numaralarının yazılı olduğu diğer sitelerden birkaçı (Alt tarafı tıkla açılsın liste)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Şaşırmış 2
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Sifirurunler.com - Sifirtelefon.com - Doğuş Akademik Yayıncılık Ltd.Şti. - Dolandırıcılık Yapmaktadır olarak değiştirdi
1 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Geçmiş olsun.Bilindik siteler dışında internet alışverişine çok dikkat etmek lazım.

Olmaz demeyin, etrafınıza paylaşın derim :) Onları hep söylüyoruz zaten ama çeşitli sebepleri olabiliyor yapmanın veya bilindikleri bilmemek gibi :) 

--1 dakika sonra eklendi--

Ek olarak DH forumda paylaşılmış yeni bir soru var ama nedense konu gösterime kapatılmış. İşte bu şekilde arama yapanlara yardımcı olmak amacım :) 

https://forum.donanimhaber.com/sifirurunler-com-sitesi-guvenilir-mi--130476540

Screen Shot 2017-12-26 at 18.22.23.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Sifirurunler.com - Sifirtelefon.com - Doğuş Akademi Yayıncılık Ltd.Şti. - Dolandırıcılık Yapmaktadır olarak değiştirdi

Evet malesef artık dolandırıcılar her yerde ve her sektörden vurgun peşindeler.Herhalde kendi veya bir yakının başına böyle birşey gelmeyen yoktur.Ya dolandırılmıştır yada kıl payı kurtulmuştur.Benimde çok oldu internette böyle sahte firma veya telefon numaralarını arattığım.DH neden böyle bir konuyu kaldırır bende merakettim doğrusu.Herkes duyarlı olup başından geçenleri etrafındakilere yaymalı ki başkasının başınada gelmesin.Duyarlılığınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Sifirurunler.com - Sifirtelefon.com - Doğuş Akademi Yayıncılık Ltd.Şti. - Dolandırıcılık Yapmaktadır olarak değiştirdi
1 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Bu adres yakın bana (4.2 km)..

Adres: Ankara cad.No.289 Pendik - İstanbul

Bir iş merkezi sanırım :D veya alakasız yerler. Diğer adresler de arsa :D Ziraat bankasından adres vs alınabilse.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bir iş merkezi sanırım :D veya alakasız yerler. Diğer adresler de arsa :D Ziraat bankasından adres vs alınabilse.

Ersoy hastanesinin karşısı. Ama sanki onun karşısı iş merkeziydi. Orada vardır 100 tane ofis.

Polis istese 2 saatte yakalar hepsini..

Murat Kav. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

@Yakup Çağatay parayi alabilecegini biliyorsun di mi? Bankayla iletisime gecin, supheli islem formu doldurup ekine bu dokumanlari koyun. 3-5 ayi bulabilir ama para odenir diye umuruyorum.

Bilmiyorum :( Öyle ise deneyelim 3-5 ay bekleyebiliriz bence ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bilmiyorum :( Öyle ise deneyelim 3-5 ay bekleyebiliriz bence ?

Hem fax hem mail isteyecektir banka. Benimde basima cok ufak miktarlisi geldi ama kendi bankam oldugu icin cabucak aldim. Esimin basina bugunlerde mosmoda diye bir yerden benzeri geldi. Baskalarindan da bilgi aldik bu yontemle 3 ay icinde 2-3 bin liralik paralarini geri almislar... acilen bankayla gorus ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Sifirurunler.com - Sifirurun.net - Dijital444.com - Kampanya444.com - Hickacmaz.com - Projeksiyonal.com - Cepkampanya.com Doğuş Akademi Yayıncılık Ltd.Şti. Hakkında olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.