Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ilk Marş Sonrası Kalkışta Tekleme

Alp Kaya

Soru

selam arkadaşlar.aracı yeni aldım.2012 c max lpgli araç 107 binde.sizlere sorum şu aracı sabah çalıştırdığımda veya motor soğukken çalıştırdıktan sonra hareket ettirdiğimde  3-4 defa tekleme yapıyor.sonra bir daha yapmıyor.yoldada tekleme yok.ilk marştan sonra araca bulunduğu yerde gaz verdiğimdede yok.araç yürüdüğünde yapıyor.biraz gidip stop ediyorum tekrar yapmıyor.araçta yarım depo civari benzin bulunduruyorum.nedeni ne olabilir.şimdiden teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
selam arkadaşlar.aracı yeni aldım.2012 c max lpgli araç 107 binde.sizlere sorum şu aracı sabah çalıştırdığımda veya motor soğukken çalıştırdıktan sonra hareket ettirdiğimde  3-4 defa tekleme yapıyor.sonra bir daha yapmıyor.yoldada tekleme yok.ilk marştan sonra araca bulunduğu yerde gaz verdiğimdede yok.araç yürüdüğünde yapıyor.biraz gidip stop ediyorum tekrar yapmıyor.araçta yarım depo civari benzin bulunduruyorum.nedeni ne olabilir.şimdiden teşekkürler
Merhaba benim de 2013 focus lpgli aracım aynı sorunu yapıyor benzinde tekleme oluyor aracım şuan 51000 km de ve sadece soğuk havalarda oluyor. Benim bulduğum çözüm yüksek devirlerde vitesi değiştirmek ve sorun ortadan kalkıyor. Siz de isterseniz deneyebilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

selam cevap için teşekkürler. benim araçtaki tekleme ilk marştan sonraki  kalkışta ilk 100 metrede oluyor.sonrasında vites değişimlerinde falan tekleme yok.benzindede kullansam kalkıştan sonra 100 metre gittimmi tekleme yok.sonrasında sorunsuz.aracımda benzin filtresi varmı bilmiyorum eğer varsa değiştirtmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

Sorununuz büyük ihtimalle LPG regülatörü (sanayi jargonunda "beyin" olarak tabir edilir) içindeki diyaframın yırtılmış olmasından kaynaklanıyor. Diyaframın bir tarafına bir hortum vasıtasıyla hava emiş manifoltunun basıncı iletilir. Diğer tarafında da buharlaşmış LPG gazı bulunur. Regülatör görevini bu hortumdan gelen basınca göre yapar. Aracınızı stop edip bir kaç saat beklediğinizde LPG buharı bu hortumdan emiş manifoltuna kadar ulaştığı için ilk çalıştırmada tekleme sorunu yaşarsınız. Regülatörü değiştirmenizde fayda var. En ucuz regülatörü alıp taktırabilirsiniz. Marka önemli değil, hepsi birbirine uyuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cevap için teşekkürler bedirhan doğan.yalnız kafama takılan şu. araç benzinde çalışıyor.dolayısıyla benzinde tekleme yapıyor.rölantide sıkıntı yok hareket edince tekliyor.yinede filtre değişiminden sonra dediğinizi düşüneceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

slm arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama teklemenin sebebi belli oldu.benzin filtresini değiştirmeden lpg de de  teklemeye başladı.belki başka arkadaşlara faydası olur.aracım dün akşam otobanda lpg de teklemeye başladı.öncesinde hiç bir sorun yoktu.çekişten düştü.arıza lambası yanıp sönmeye başladı.eve geldim.sabah aracım zor çalıştı.çalışırken devir saatinde dalgalanma vardı.ayrıca tekliyordu.eksozdan bayagı duman çıktı.tekleye tekleye önce lpg bayisine gittim.lpg sinyalini iptal ettiler.arıza kaydına baktılar 4 silindirde tekleme gibi bişey yazıyordu.benzinde zor çalıştırdık benzinde araç hala tekliyordu.arıza lambası yanıp sönüyordu.sibop arızası olabilir deyip motor teste gönderdiler.bujileri söküldü. usta aracın silindirine cihaz bağladı.ben marşa bastım motor testte 4 silindir ölçümünde sıfıra yakın değer  çıktı.kompresyon testi. 3 nolu silindir 5,5 civarı çıktı.usta aracın 4 nolu sibobunun arızalı olduğunu (onların değimiyle yandığını) söyledi.sonuç üst kapak açılacak.bakılacak siboplar değişecek.diğer parçalara bakılacak.silindirde bişey yoksa 1500 2000 tl tutar dedi.cumartesi olduğu için iş pazartesiye kaldı.araç 108 binde.yapılan işleri daha sonra yazacağım.parça almaya gittiğimde.fotoğraf çekebilirsem siteye atarım..daha fazla zarar görmesin diye aracı sanayide bıraktım.usta listeyi çıkarınca erol otomotivdende fiyat alacağım..aracı alalı 1,5 ay oldu.expertizde 4 silindirde tekleme çıkmıştı.hatalı akım yazıyordu.expertiz yapan firma lpgli araçlarda böyle arıza kodları verebiliyor demişti.ona güvendik sonuç bu..orjinal parça kullanacağım.bakalım nasip diyelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba arkadaşlar. bende konuyu eşeyim biraz. 19 binde aldım aracımı. 20 binde lpg taktırdım. daha önce focus 1 kullanıyordum. lpg taktırdıktan sonra aracın lpg de teklediğini fark ettim. araç 1500 devir ile 2100 devir arasında çok belli bir şekilde anlık teklemeler yapıyor .bu devirlerin üzerinde fazla hissettirmiyor fakat benzine göre cok performans düşüklüğü var . lpg firmasına defalarca gittim. buji değiş dediler onuda yaptım. olmadı piston basınçlarını ölçtürdüm hepsi 5.6 cıktı. defalarca ayar yaptırdım değişmedi. bazen p300 p301 hatası veriyor. yukarıda yazılanları okudum. arac soğuk iken aynı teklemeyi ufakta olsa yaptığını hissettim. 

simdi ise ne yapacağımı bilemiyorum. focusta böyle bir problemle karşılaşmadım . focus ile 150 bin yaptım 2 defa buji değiştim . 30 bin bakımı için servis ile görüştüm araç lpg li olduğundan buji değişimini yapmadıklarını söylediler. 

aracın bobin kablo ve bujisini değişip denemelere devam etmek mantıklı mı. aracımı seviyorum satmak işime gelmiyor. bu tekleme sorunu da canımı sıkmıyor değil. bu motor tipinde olupta focus kullanan arkadaşlardan ve c max kullananlardan yardım bekliyorum. 

bu arada araç 2013 model  trend paket

şimdiden herkese teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.