Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Balataların Çok Hızlı Tükenmiş Olması Normal mi?

Uğur Kat

Soru

2016 ağustosta aldığım şu an 21000 kmdeki focusu İstanbul trafiğinde kullanımı sonucu balatalarindan uğultu şeklinde ses gelmesini ozellikle yokuslarda bu sesin yoğunlaşmasından arkadaşla birlikte balatanin tükendiği kanısına kavuştuk. İnternetten orijinal Bosch marka balatalar satın aldım. Arka ön indirimlerle 170 TL ye mal oldu yakınlardaki oto tamir atölyesinde 100 TL'ye değiştirmeyi düşünüyorum. Ama Ford servisi aradığım da bana işçilik dahil 4 teker için 650 TL fiyat çıkardılar. Bu fiyat farkı neden meydana geliyor servisciler soygun yeri mi ondan öte sorun şu bu balatalar 20.000 km de neden bitti tamam İstanbul trafiği.ama olması normal mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Km’den çok nasıl kullanıldığı önemli. Bence erken bitmiş, eğer bitmişse. Bakım bölümünde servis ücret örnekleri mevcut.

Benım araçta 41 binde lastikçi '' yarının altına inmiş abi'' dedi.. bu iş dişarda yapılırsa garantiyi sorun eder mi. Yada parçayı alıp servise yaptırsak sorun eder mi ? Yada biraz daha gider mi :) teşekkürler arkadaşlara başarılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, okan ali yazdı:

Benım araçta 41 binde lastikçi '' yarının altına inmiş abi'' dedi.. bu iş dişarda yapılırsa garantiyi sorun eder mi. Yada parçayı alıp servise yaptırsak sorun eder mi ? Yada biraz daha gider mi :) teşekkürler arkadaşlara başarılar

Sarf malzeme garantisi vs zaten yok sadece montajına dikkat edin doğru yapılsın dolaylı parçalara zarar gelmesin kafi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
36 dakika önce, Uğur Kat yazdı:

2016 ağustosta aldığım şu an 21000 kmdeki focusu İstanbul trafiğinde kullanımı sonucu balatalarindan uğultu şeklinde ses gelmesini ozellikle yokuslarda bu sesin yoğunlaşmasından arkadaşla birlikte balatanin tükendiği kanısına kavuştuk. İnternetten orijinal Bosch marka balatalar satın aldım. Arka ön indirimlerle 170 TL ye mal oldu yakınlardaki oto tamir atölyesinde 100 TL'ye değiştirmeyi düşünüyorum. Ama Ford servisi aradığım da bana işçilik dahil 4 teker için 650 TL fiyat çıkardılar. Bu fiyat farkı neden meydana geliyor servisciler soygun yeri mi ondan öte sorun şu bu balatalar 20.000 km de neden bitti tamam İstanbul trafiği.ama olması normal mi?

Balata bittiyse, Sanırım freni çok kullanıyorsunuz veya parça kaynaklı ?

FoMoCo balata kullanın. Balataları takmadan önce disklerede baktırın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Muhtemelen aracı sert kullanıyorsunuz. Ani hızlanma-ani frenleme yada setlere iyice yaklaşıp sert frenleme gibi. Balatalarda önemli Bosch almışsınız serttir, yavaş biter. Bende de Bosch var, 2 seneyi geçti 115 binde taktık şuan 163 binde araç ve sıkıntı yok. 20 bin normal değil bence. Servisler biraz pahalı gelebilir oda tercihinize kalmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Uğur Kat yazdı:

balatanin tükendiği kanısına kavuştuk.

Önce kanıyı kanıtlayın, sonra yorum yapalım. 

Ön ve arka balatalar birlikte 170 TL aşırı ucuz bir rakam.

Doğru balata olduğundan emin olun.

Arkalar daha uzun gider, kontrol etmeden değiştirmeyin. 

Balata değişimi garantiyi bozmaz, ancak doğru parçaların doğru işçilikle yapılması gerekir. 

Yetkili servisler işletme masrafları ve garanti süreçleri nedeniyle daha pahalı.

Bence de aşırı yüksek.

Tercih sizin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

25 binde balatalarım bitti. Bundan önceki araçlarımda önler 2 arkalar 1 kez değişiyordu. Yani arkalar daha az aşınıyordu önlee göre. Eşim inişli yollarda boşa atıp frenle iniyor. Muhtemelen çift kullanımdan kaynaklıdır ki 4 balata da bitmişti. önler bosh arkalar twr marka balata ile değişti. önler 600 km olmasına ragmen ara sıra ses yapıyor. Bosh sert oldugu söyleniyordu ki galiba evet. bana 4 lastik değişim balata değişim ve balatalar dahil 280 tl'ye geldi. :)

Ben Focuslara bir türlü ısınamadım. Hoşuma gitmedi malesef. Aracı satışa çıkarttım. Çukurlardan geçerken yaptıgı ses,kaporta aksamının aralarının cok acık ve ayarsız olması, içinin çok dar olması vs derken 2,5 yıldır bindiğim aracımdan iyice soğudum. Hayırlısı bakalım.

Bu arada uzun süre olmuş yazmayalı. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 12/23/2017 at 11:36 AM, Uğur Kat said:

20bin km de on ve arka balaralari bitirmisligim var benimde. Ama pek normal bir kullanim sayilmaz benimkisi. Kullanim bu konudaki birinci etken.

Balatalar bitmeye yakin ugultu yapiyor markasina gore. Fakat yine de epey gidiyor. Once ne kadar kaldigindan emin olup oyle degistirin.

170TL ye ancak onleri alirsiniz, ne marka aliyorsunuz bilmiyorum fakat resmen disardan alinanin dahi yari parasi. Enteresan, dikkat etmek sart.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Servet Ö. yazdı:

20bin km de on ve arka balaralari bitirmisligim var benimde. Ama pek normal bir kullanim sayilmaz benimkisi. Kullanim bu konudaki birinci etken.
Balatalar bitmeye yakin ugultu yapiyor markasina gore. Fakat yine de epey gidiyor. Once ne kadar kaldigindan emin olup oyle degistirin.
170TL ye ancak onleri alirsiniz, ne marka aliyorsunuz bilmiyorum fakat resmen disardan alinanin dahi yari parasi. Enteresan, dikkat etmek sart.

Orijinal Bosch marka baltalar hologram ini kutusunu ben açtım herhangi bir sıkıntı görünmüyor açıkçası. 200 TL idi n11den indirimle 170 e geldi. İspanya üretimi mallar geliyor herşeyiyle orijinal muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.