Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk3 Yıkama Sonrası Su Alıyor

Arif G.

Soru

selam arkadaşlar bende yeni focus aldım ama bi sıkıntım var yardımlarınızı beklıyorum 1 hafta once 2014 focus 3 tıtanyum x paket arac aldım ama aracı yıkamaya verdıkten sonra farkettım kı on yolcu ve sağ arka yolcu bolumunde paspasların altı resmen su gollenmiş bu su nerden gelir yada başina boyle bir olay gelen oldu mu yardımcı olursanız sevinirim

Arif G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Mk3- Genel Bilgiler > Focus III > Ford Garajı > Tüketici Talep kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar  Bu araçların  bagaj kısmında havalandırma penceresi var sagda ve solda iki adettir.

(Bagajın içindeki yanlarda bulunan kaplamaları sökerseniz görürsünüz)

buralardan su alma ihtimalleri çok yüksek  konturol ettirin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Erol Hacısalihoğlu yazdı:

Merhabalar  Bu araçların  bagaj kısmında havalandırma penceresi var sagda ve solda iki adettir.

(Bagajın içindeki yanlarda bulunan kaplamaları sökerseniz görürsünüz)

buralardan su alma ihtimalleri çok yüksek  konturol ettirin

Onlar aşağıya eğimli kolay kolay girme ihtimali yok özellikle yoğun olarak girmesi zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Onlar aşağıya eğimli kolay kolay girme ihtimali yok özellikle yoğun olarak girmesi zor.

Ben bu sorunu yaşadım ve sorunu çözmüş biri olarak yazıyorum,

Havalandırma ızgarasının kenarından sızma yaparak içeri giriyordu (bendekide parçada sorunlu olabilir bilemiyorum)

Bizzat bagaj kaplamalarını sökerek yoğun yağmur altında gözlemledim

Hafif baş aşagı egimli yerde su bagajdan ilerleyerek söför kısmına kadar ulasmıştı .kurutmak için üçgün uğraştım

Izgaraları söktüm silikonlayıp tekrar taktım şu anda hiçbir sorunum yok

Bu sorunu yaşayan  arkadaşlara tavsiyem zemin döşemesini ve altındaki singeri mutlaka kurutsunlar yoksa zamanla çok kötü kokar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Erol Hacısalihoğlu yazdı:

Havalandırma ızgarasının kenarından sızma yaparak içeri giriyordu (bendekide parçada sorunlu olabilir bilemiyorum)

Hafif baş aşagı egimli yerde su bagajdan ilerleyerek söför kısmına kadar ulasmıştı .kurutmak için üçgün uğraştım

Bu sorunu yaşayan  arkadaşlara tavsiyem zemin döşemesini ve altındaki singeri mutlaka kurutsunlar yoksa zamanla çok kötü kokar

Açıklama için teşekkürler, şimdi mantıklı tabi :) Diğer türlü her açığı kontrol ettirmek gibi oluyor. Benim de farklı tecrübem var onu anlatsam bu sefer onunla uğraşacak insan bu sebeple tespit etmeyi beceren birine gidip su tutup bakmalı. Bizim servis deneyerek buldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aracın stepne çukurunda biriken su vardı.

Arabanın sağ arkada tarafında havalandırma deliği varmış, ordan şüphelenmişlerdi. Oradan bir yeri tamir ettiler. 

arabanın yan tarafında boydan boya bir ray varmış, arabanın eğimine göre su oradan öne veya arkaya gidiyor dediler.

döşemeler komple söküldü kurutuldu. Yıkatınca su almadı, bakalım yağmur sonrası ne olacak göreceğiz.

tamir için 150tl + kurutma içinde 100tl verdim.. Servis bu işlemler için 800tl istemişti

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sanruf tahliye kanalına baktılar herhangi bir sıkıntı yok

--49 dakika sonra eklendi--
25.12.2017 - 18:29 tarihinde, Tolgahan Kaya yazdı:

Benzer problemden bugün servise verdim, bagajın oradan şüpheleniyorlar. 

Siz ne yaptınız ?

maalesef halen bir çözüm bulamadılar kiliste

--55 dakika sonra eklendi--
27.12.2017 - 23:12 tarihinde, Erol Hacısalihoğlu yazdı:

hocam benim ki sadece ön yolcu kısmı ıslanıyor arkadan su alma ihtimal

i sıfır yani

Arif G. tarafından düzenlendi
Sadece BÜYÜK harf kullanmayınız. Bkz: Kurallar
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
26.12.2017 - 21:36 tarihinde, Ahmet Gül yazdı:

Stepne çukuruna biriken su var mı?

Arkadaşlar aracım 2014 ford focus 3 stayle paket. 

Araçta su alma problemi var. Focus su almıyo diyen birini gördüm o gelip bakabilir. 

Herneyse arac arka ve ön haliları su içinde. Ayrıca Ahmet Gül beyin dediği gibi stepnem su doluydu. 

Aynı sorunu yaşayan varmı. Ahmet bey sizin öneriniz nedir. 

Ben kaportacı arkadasımı aradım. Stoplardan girmiştir. Yada cam fitillerinden dedi. 

Bugün kendim söktüm komple aracı. Yarın dışardan su tutup deniycem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
34 dakika önce, Muhittin Kadıoğlu yazdı:

Arkadaşlar aracım 2014 ford focus 3 stayle paket. 

Araçta su alma problemi var. Focus su almıyo diyen birini gördüm o gelip bakabilir. 

Herneyse arac arka ve ön haliları su içinde. Ayrıca Ahmet Gül beyin dediği gibi stepnem su doluydu. 

Aynı sorunu yaşayan varmı. Ahmet bey sizin öneriniz nedir. 

Ben kaportacı arkadasımı aradım. Stoplardan girmiştir. Yada cam fitillerinden dedi. 

Bugün kendim söktüm komple aracı. Yarın dışardan su tutup deniycem.

benim başıma geldi..geçen ay bir kaç kaportacı gezdim, bagaj sağ ve sol dip kısımlar su içindeydi..stepne de doluyordu..kaportacılar ezbere cevap verince güvenemedim pek..Atılgan Ford(sancaktepe) götürdüm..tahmin ettiğim gibi arka tampon içinde yer alan sağ ve sol havalandırmadan alıyormuş..fitiller vs. eskimiş sanırım..araç 1 gün kaldı ve sorun çözüldü..şimdilik bir sıkıntı yok..stoplardan vs olabiliyor ama denedik tahliye normaldi.

**Resim sayfadan bir kullanıcıya ait.Sağda kırmızılı havalandırma görünüyor..Arkadaş kendisi çözmüş..Linkini bırakıyorum: 

Screenshot_20190223-230206_Photos.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.