Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Panel veya Teypten Gelen Cızırtı Sesi

suat coşkun

Soru

Arkadaşlar,

Aracım da kontağı açar açmaz bir ses oluyor.Teyp kapalı iken cızırtı sesi geliyor.Sesi nasıl tarif etsem;kolon sesi veya aux bağlantı sesi gibi boğuk bir ses.Nerden geldiğini bir türlü çözemedim.Çok şükür araç 2012 olmasına rağmen harerket halindeyken trim sesi nerdeyse yok gibi.Bu ses neyin nesidir anlayamadım?

suat coşkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
2 saat önce, suat coşkun yazdı:

Arkadaşlar,

Aracım da kontağı açar açmaz bir ses oluyor.Teyp kapalı iken cızırtı sesi geliyor.Sesi nasıl tarif etsem;kolon sesi veya aux bağlantı sesi gibi boğuk bir ses.Nerden geldiğini bir türlü çözemedim.Çok şükür araç 2012 olmasına rağmen harerket halindeyken trim sesi nerdeyse yok gibi.Bu ses neyin nesidir anlayamadım?

Normal o ses Suat.

Mazot otomatiği, kalorifer merkez dağıtım vs...

İlk kontağı açtığında ortam sessiz ise cızırtı gibi duyarsın... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benzeri bir durum benim araçta da var. Ama sizin kasa da aynısımıdır bilemem. Ortam sıcaklığını algılayan parmak kadar bir parça, üzerinde de küçük bir fanı var. O ses yapıyor. Direk yakınımızda olduğundan iyice duyulur oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Halit AYDIN yazdı:

bu mu hocam? 

Aynen kendisi..fakat benim ki belli bir süre olmuyor yada ben belli süre beklemedim,sürekli ses geliyor..sonuç olarak sıkıntı olacak bişi değilmiş..tşkler bilgilendirme için..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hocam iç sirkülasyon motorundan kaynaklı..klimayla ilgili..serçe parmağınından ufak bir parça..tozlanıyor ya da bozuluyor..genelde toz alınıyor ama yine yapıyor sonra..ben kafayı takmıştım..Kasap ustalar(üstelik servis) göğüsten vs dediler..komple sökülecek dediler..forumdan Servet abimizi dinledim ben..bana yerini, şemasını attı..30 saniyede söktü usta ve garantiden değişti(garanti varsa)..yoksa 298 tl idi geçen yıl..benim konu burada: 

@Servet Ö. üstada yeniden teşekkürler..o anlatmasa inat eden usta göğüs sökülecek araç yatacak diyordu:)

motor bu:

IMG-20170418-WA0000.jpeg.c3afe48c52c95ac41d1695e835dd3a90.jpeg

--1 dakika sonra eklendi--

yeri yurdu, nasıl çıkaracakları şeması da bu:

ford-focus-2012-interior.jpg.a8d13a8c98fe09289555641842e29c0e.jpg

IMG-20170412-WA0001.jpg.505c7d139ed9c93b0e8a13d554a34efe.jpg

IMG-20170412-WA0000.jpg.c86ccbeeaa808b2e490190488cef2b9e.jpg

IMG-20170412-WA0002.jpg.84cc31e3d098e1b5a4e26c605f9c76b7.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim ilk olarak Volvo bir araçta dikkatimi çekmişti bu ses hatta onda kontağı kapatınca da belirli bir süre geliyordu. iyice sessiz bir ortamda kulağımı sağa sola iyice dayayarak sesin kaynağına ulaşıp iklimlendirme sisteminden geldiğini anlayınca içim rahatlamıştı. Focusu alınca ilk başta duymadım sesi sonra yine sessiz bir ortamda duyunca oralı bile olmadım :) kendi çabamızla temizlemek sorusuna benim fikrim şudur; temizlense bile eskisi gibi olmaz kısa bir süre sonra yeniden başlar, eğer temizlemek düşünülüyorsa uzun vadeli düşünüp oraya nereden hava geliyorsa kaynağını da temizlemek lazım. polen filtresini çoğu kişi önemsemiyor ama daha sonra kalorifer fan motoruna oluyor olan vesselam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.