Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

VW Jetta 1.2 TSİ Trendline Hakkında.

Dr.Mert

Önerilen Mesajlar

İyi geceler Dostlar.

Bugün öğleden sonra 16.00 civarında aracı teslim aldım.İlk deneyimlerimi sıcağı sıcağına paylaşmak istedim.

Aracın dış hatları konusunda yorum yapmıyorum zira bu kişiye göre değişebilir.

Sürücü koltuğuna oturduğumda uygun pozisyonu bulmakta hiç zorlanmadım.Koltuk döşemesi kumaş-kadife karışımı,yan destekler yetersiz olsa da yorgun olmama rağmen bir saatlik sürüş sonunda ekstra bir yorgunluk hissetmedim.Kokpitin görünümü şöyle;

vw-jetta-trendline-2011_i03.jpg

Bir önceki nesle göre iç dizaynı daha çok beğendim,tabi bu kişisel görüşüm.

ön göğüsün üst kısımları son derece yumuşak bir plastikle kaplı,dokunulduğunda hoş bir duygu uyandırıyor.Ancak alt taraflarda,ön-arka kapıların tüm satıhlarında durum tam tersi ! Oldukça sert bir plastik ve insanın dokunası gelmiyor.Kısacası üstü "gündüz" altı "gece" gibi.

En baz donanımda bile standart sunulan deri direksiyon ve vites topuzu güzel düşünülmüş.Orta kalitede deri kullanılmış.Tüm düğmeler olması gerektiği yerde,"bu düğmenin burada ne işi var !" diyeceğiniz türden bir sorun söz konusu değil.Kapı içi cepler yeterli büyüklükte,torpido gözü 1,5 Lt'lik su şişesini alacak büyüklükte.Klima performansı bir önceki nesle göre çok iyi ! Kısa sürede istenilen iısıya ulaştırıyor kabini.Gündüz farları iyi düşünülmüş.Radyo-Mp3 çaların kullanımı çok pratik ancak direksiyondan kumanda edilemiyor olmasını yadırgadım !Göstergeler hem klasik hem modern çizgilere sahip;

jetta-gosterge-resimleri.jpg

Yol bilgisayarı ihtiyaç duyulan temel yol ve araç bilgileri sunuyor.Aydınlatmada beyaz renk kullanılmış ve bence isabet olmuş,gözü pek yormuyor.Orta konsol ve kapılardaki düğmelerde kırmızı renk tonunda aydınlatma kullanılmış.Ayrıca orta konsol üstünde bulunan iç aydınlatma ışıklarının her iki yanına ikişer adet kırmızı renkte led yerleştirilmiş.Elinizi orta konsola doğru götürdüğünüzde üzerine düşen loş-kırmızı renk tonu küçükte olsa farklılık yaratıyor.

Gelelim beni en çok etkileyen kısım olan motor ve sürüş dinamiklerine ;

Bu konularda yeni jetta,selefine göre çağ atlamış !

Aracın süspansiyon sistemi konfor ve yol tutuş arasında tam bir denge halinde.çukurları çok iyi absorbe ediyor,"konforlu" ve "sessiz" bir yolculuk sunuyor.Yol tutuşu hiçte fena değil ! Ardarda girdiğim 3-4 keskin virajda izini korumayı başardı,tedirgin etmedi.Yol sesi,lastik sesi ve rüzgar sesi konularında Focus III ile başa baş bir durum söz konusu.Bir önceki neslini kullananlar bu konularda ne kadar yetersiz olduğuna hak vereceklerdir.Gelelim aracın kalbine:

volkswagen-tsi-china-1-458x343.jpg

1.550 - 4.100 dd aralığında sürekli 175 Nm/Torq sunan bu motor, boş ağırlığı 1.303 Kg olan Jetta'yı çOK RAHAT bir şekilde taşımayı başarıyor.üstelik bu işi 5,7 Lt/100 Km'lik bir yakıt tüketimiyle yapıyor(Fabrika verisi).Bu kanıya nasıl mı vardım ?

Antakya-İskenderun arasındaki yolun yaklaşık 20 km 'lik bir kısmı dağlık alan.Düz-uzun yokuşların,kısa-keskin virajların bulunduğu çift şerit bir yol.Araçta tektim,bagaj yok.

uzun süren yokuşlar boyunca 6.Viteste 100 Km/h 'lik bir hızla seyrederken gaza dokunduğumda 1-2 saniye sonra araç hızlanmaya başlıyor !

Virajlarda 4'ncü vitese geçer geçmez araç 5'nci vitesi istiyor,ardından da 6'yı...

Tüm yokuş boyunca kesinlikle 4'ncü vitesin altına inmedim,üstelik gaza abanmadan !

Araç,1'nci vitesten itibaren düzenli ve yeterli şekilde hızlanıyor.Zaten 100 metreyi 10,3 saniye de alabilmesi bunun en büyük kanıtı.

Arkadaşlar artık şuna eminim ki Ford'un 1.0 Ecoboost motoru çok iş yapacak !

ön-Yan-Perde hava yastıkları var ancak ESP standart değil,eksi puan !

Gerçi bu durum FIII için de farklı değil.

özetle sevgili dostlar, 43.000 TL'lik fiyatıyla VW Jetta 1.2 TSİ Trendline, alınası bir araç !

Selefi ile mukayese bile edilemez !

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi akşamlar arkadaşlar.

Bugün 43 Bin Lira ödeyerek VW Jetta 1,2 TSİ Trendline araç aldım yengem için.

Yarın öğleden sonra Antakya'ya gidip bayiiden teslim alacağım.Bir kaç gün ben kullanacağım sahibi gelene kadar.

Yorumları eklerim gari.

Bakalım Mexico City üretimi olan eski kasa kadar kötümü..

hayırlı olsun.. geçerken bir de Belen Tava yiyin, kutlama yapmış olursunuz :D

Güle güle kullansınlar...

İzlenimlerini merakla bekliyoruz.

Ayrıca motor performansı 1.0 EB için de bazı ipuçları taşyor olacak.

hayırlı olsun...aman dikkatli kullanın. :D:)

Güle güle kullansınlar, hayırlı olsun ..

Ama keşke CL alsaydınız TL de ESP bile yok.

Fiyat farkı da 2-3 bin TL bişey..

Jettanın bu kasası Meksika üretimi. Ben daha test etmedim ama herkes HL da bile kalitenin geri olduğunu söylüyorlar. Golften bariz geri diyorlar.

Bir de 1.2 tsi pek tutulmuyor gibi.

Ben bir ara niyetlendim ama bu sözler üzerine, golf VII 1.2 tsi beklemeye karar verdim.

Hayırlı olsun. :)

Aynısının Highline olanını bir abimiz aldı. Annesi kullanacakmış. Beğendiğini motorun o kasayı taşıdığını ama 4 kişi yokuşta biraz sıkıntı yarattığını söylüyordu. (2.0 TDI Passat kullanıcısı ). Eksik olarak bir de Bagaj kapağı direklerinin bagaj alanını çalması ve doğan şahinden çıkma görüntüsü ile kapı içi plastikten şikayetçiydi. Yakıt konusunda 1000 km'yi yeni bitirdiler. 9 litre ortalamaları var. Yol tutuş olarak eski kasaya göre çok daha iyi olduğunu söylüyordu. :)

Teşekkürler arkadaşlar,araçta en çok motorun performansını merak ediyorum.Alır almaz Belen Geçidine doğru kaymak gibi yolda,bol virajlı yokuş çıkacağım.

Bakalım 1550-4100 dd boyunca 175 Nm/Tork, 1.300 Kg boş ağırlığı olan bu kasayı rahat taşıyabiliyor mu ?!

güle güle kullanın doktorum....iyi ve makul bir seçim...

iyi fiyat mahmut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şaşkınım, :D

Hayırlı olsun, araba alacağını falan bilmiyorduk. GÜle gÜle kullan.

Keyifli Jettalanmalar :D

Şaşkınım, :)

Hayırlı olsun, araba alacağını falan bilmiyorduk. GÜle gÜle kullan.

Keyifli Jettalanmalar :)

Araç bana ait değil Ümit Bey,Yengemin.

Kısa bir sÜre ben kullanacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama görmemiştim, böyle bir konu açılmayınca, ayrıca bu yorumlar genel sohbet bölümü yorumları mı acaba ? :D

Yengeniz de güle güle kullansın, Allah kaza bela, haketmedikçe ceza vermesin.

ÜmitVaysaloğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2. resim temsili herhalde.. Çünkü resimde ESP ışığı var ama jetta trend de ışık yok.

Bir de trendde ilk resimdeki klimadan mı var ?

Bir de direksiyon kumandası olmamasını yadırgadım demişsiniz. Trend lerde yok maalesef.

O aÇıdan trend ile comfort arasındaki fiyat farkını cidden hakediyor..Trend yeter ki bir jettam olsun diyene göre dizayn edilmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler sevgili meslektaşım, belli ki seni olumlu yönde etkilemiş.

Şimdi hayati soru Jetta 1.2 TSI Trendline Focus Trend 1.6 benzinliden (VW'de ESPyok), Comfortline ise Style benzinliden ucuz liste fiyatı olarak.

Hangisini tercih ederdin?

Soru elbette umuma açıktır ve Otosan'ın da dikkatli izlemesi menfaati icabıdır. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler sevgili meslektaşım, belli ki seni olumlu yönde etkilemiş.

Şimdi hayati soru Jetta 1.2 TSI Trendline Focus Trend 1.6 benzinliden (VW'de ESPyok), Comfortline ise Style benzinliden ucuz liste fiyatı olarak.

Hangisini tercih ederdin?

Soru elbette umuma açıktır ve Otosan'ın da dikkatli izlemesi menfaati icabıdır. ;)

Bu şartlarda kesinlikle Jetta'yı tercih ederdim Cem Abi.

Zira 1.2 TSİ 105 Hp motor gözardı edilemez ! Her manada 1.6 atmosferik benzinliden üstün.

Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki şu anki Jetta Trendline donanımda bile göze çok hoş gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.