Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Linea 1.3 Dizel mi Yoksa Pejo 301 1.6 Dizel mi?

Serkan erden

Önerilen Mesajlar

• Yakup Ç. A., başlığı Linea 1.3 Dizel mi Yoksa Pejo 301 1.6 Dizel mi? olarak değiştirdi

Konuyu gördüğümde direk Peugeot 301 yazıp çıkarım dedim de, çok farklı yorumlar var ve geneli linea yönünde galiba.

Ancak 1.3 linea pop modelini sıklıkla kullanıyorum ve Kastamonu Antalya-Kastamonu yapma fırsatım olmuştu. Uzun yolda inanılmaz kötü bir araba, motor performansı yeterli esasında ancak, 120 civarında hızlarda kamyon, otobüs, tır vs gibi büyük taşıtları geçerken resmen şerit değiştiriyor ve acayip ürkütüyor. Sürüş dinamiği, direksiyon hassasiyeti falan hak getire zaten. Büyük konuşmak istemem ama, doğana binerim, lineaya binmem diyesim geliyor. 

Ama 301 öyle mi? :D:D:D

Sanki oğluna kız beğendiren anne gibi oldu galiba :D:D

Şaka bi tarafa, 301 1,2 benzinli motora sahip arabası olan bir arkadaşım var. 301 i de epeği kullandım, Antalya kadar olmasa da, Kastamonu'nun sahil ilçelerine seyahat etmişliğim var. Tabi ki motor olarak kıyaslama yapmak istemiyorum. 1,2 motorun yokuş ve ara hızlanma gibi bir performansı yok. Vasat falan demek istemiyorum. Yok öyle bir performans. :D

Ancak sürüş keyfi açısından lineaya on basar, direksiyon açısından on basar, tasarım olarak on basar, her halükarda linedan çok çok üstün bir araba bana göre...

Ancak dayanıklılık konusu farklı bir konu. Linea'nın ön takımı 301 den iyi midir, kötümüdür bilmem. Ancak eniştem emlakçı ve şirkette 301 1,6 hdi kullanıyorlar. Sürekli şantiyeler, çamurlar, toprak yollar, dağ, bayır, çukur geziyorlar. Ön takımla ilgili bir şikayetine henüz rastlamadım. Ayrıca 1,2 motorlu 301 in sahibi de şoförlük olarak çok kötüdür. Ondan da şikayet duymadım. Her ikisi de rutin bakımlarını yaptırıp biniyorlar arabalarına.

Ben şu an o sınıfta bir araba alacak olsam istisnasız ya c-elysee ya da 301 alırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
19.12.2017 - 18:34 tarihinde, Serkan erden yazdı:

Merhaba arkadaşlar, arkadaşıma 2012-2013 dizel araç bakıyoruz. Bahsettiğim iki modelde 35-38 bin bandında.karar veremiyoruz,hangisini tercih etmeli acaba?

Merhaba sekan bey bana sorarsanız 2buçuk kasa focus alın derim

neden derseniz 

hem daha az sorun çıkarması hem yol tutuşuyla focus her iki aracıda cebinden çıkarır 

pegeout 301 i çok düşündüm ama focus da karar kıldım 

tamam araç yeni yada km düşük ama brodwaydan farkı yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.