Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C-Max 1.6 Tdci 35 Gün -1000 Km- İlk İzlenimlerim

suat coşkun

Soru

Merhaba Arkadaşlar,

Aracı alalı 35 gün ve tam 1000 km oldu.Araçtan tam anlamıyla çok memnunum.Özellikle performansı beni çok memnun etti ve şaşırttı.Gerçekten araç bana göre -tabii hız ve performans göreceli- çok performanslı.

Araçla ilgili tek endişem partikül filtresi idi.Sebebi ise aracın kısa mesafelerde kullanılıyor olması.Ben işime toplu taşıma ile gidiyorum.Aracı eşim gün içinde market,kurs gibi çok yakın mesafeler için kullanıyor.Geçen hafta bunun için yaklaşık 30 dk devirli kullanarak partikül filtresini çalıştırdığımı düşünüyorum çünkü alt taraftan yanma kokusunu aldım.Keşke Audi veya diğer araçlarda olduğu gibi ekranda bunun için uyarı ışığı olsaydı.Araçta bana ters gelen çok erken vites değiştirme uyarısı vermesi.Tabii bildikleri bir şey vardır.Ama 1600 devirde vites değişimi bana saçma geliyor.Bu sebeple vites değişimlerimi 2500-3000 aralığında yapıyorum.Eşime de bu şekilde yapmasını söyledim.Şu an için yakıt tüketimim 7.5 lt gösteriyor.Şehir dışı yapma imkanım olmadı.Ayrıca rolanti de yakıt tüketimim 0.6 ile 0.9 arası değişiyor.Zaman zaman 0.3 lere de düşüyor.Ayrıca yaprakların hepsi şu an dolu.Herhalde araçtan tam puan aldık..

Belki bu konu çok tartışılmış olabilir.Partikül filtesi ve egr valfi iptali yaptıran oldu mu?Bu konuyla ilgili fikirleriniz nedir?Ben orjinalin bozulmasından yana değilim.Dikkatli ve kurallara uygun kullanılırsa sıkıntı olacağını sanmıyorum.Ayrıca enjektörler için katkı maddesine ihtiyaç var mıdır?Özellikle Würth için iyi işler yaptığı söyleniyor.Bu arada yakıtı BP den alıyorum.Fakat shell ile devam edeceğim.Shell Nitro için iyi yorumlar var.

Chip konusuna geleceğim.Geçenlerde bu işte meşhur bir firmayı aradım.Aracı 145 bg ve 320 tork vereceklerini,egr ve dbf yi iptal ederek bu işlemi yapacaklarını söylediler.1250 tl fiyat verdiler.Böyle maceralara giren oldu mu acaba?Focus la ilgili yapanlar var ama cmax te yapan oldu mu?

Bazen araç ilk kalkışta ses yapıyor.Bununla ilgili sitede bir video var.Sanırım pek dert edilecek bir problem değilmiş.

Kısacası 2.el , 3.sahibi ve 110.000 km de aracımla sıkıntısız 1 ay geçirdim.İnşallah böyle de devam eder..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben yaklaşık 12 km lik yolda 3.viteste 3600 devirde yaptım,işe yaradı.Tabii geçen hafta hava İstanbul da sıcaktı.Araç dış sıcaklığı gece geç saatler olmasına rağmen 14 derece gösteriyordu.Acemilik belki ama kokuyu aldım,yani yanık kokusu geldi.Herhalde çalışmıştır.Ayrıca araçta bu çalışırken neden bir ibare çıkmıyor çok şaşırtıcı.Tabii sizin tecrübeleriniz önemli.Temizleme yaparken koku haricinde araç başka hangi işaretleri veriyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam inanın araba kullanmayı bilmeyen ve öğrenmek isteyen biri bu yazdıklarımızı okusa vesveseye düşer,araç kullanmaktan vazgeçer.İnsanın içinden şöyle demesi geliyor.Gözünü seveyim kuş serisinin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.