Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2016 Egea / 2014 Focus / 2013 Jetta

Mehmet Buğra

Önerilen Mesajlar

İyi akşamlar , bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Araçlar hakkında çok bilgim yok ve focus hastası bir insanım ancak ekonomik durumlar beni tereddüt içerisinde bıraktı. Yaklaşık 53-55 bin bir bütçem var , olabildiğince az sorun çıkartan ve az yakan bir araç istiyorum. Tercihim dizel - manuel - sedan... Bütçeme göre biraz araştırma yaptığımda 3 araç seçtim: 

2016 Egea 1.3 dizel - 95 hp - Easy

2014 focus 1.6 dizel - 95 hp TrendX

2013 jetta 1.6 dizel - 105 hp trendline

Bütçeme en uygun 2016 egea ama onun için çok kötü yorumlar gördüm okudum hatta bir kullanıcının '' arabamı itip kenara yanaştırdık ittirdiğimiz yerlerde göçük oluşmuş '' yorumu beni çok çok soguttu.. bunun haricinde test sürüşü yaptım , süspansıyonlarını beğendim geniş bir araç...

2014 focus ki göstergesi , görüntüsü yeter ama bu sitede okuduğum kadarıyla bir çok arkadaş baskı balata , titreme , metal sesi vs... sorunları yaşıyor ve servisler yüksek mevlalar istiyor. hatta sorunum bulunamıyor gibi yorumlarda gördüm. Aracı aldıktan sonra sık sık arızalar benim bütün ödeme planlarımı alt üst eder bu yüzden açıkcası güvenemiyorum...

2013 jetta ise eski model ,  pek kötü yorum okumadım ancak sık sık arıza çıkartmaz ama parçası pahalıdır şeklinde yorumlar okudum.

tecrübesi olan arkadaşlardan rica ediyorum bana bir yol gösterin , doğru karar vermeme yardımcı olun , arap saçına dönmüş bir haldeyim hiçbir şekilde karar veremiyorum...kararsızlığın dibini yaşıyorum... şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

56 dakika önce, Mehmet Buğra yazdı:

2014 focus ki göstergesi , görüntüsü yeter ama bu sitede okuduğum kadarıyla bir çok arkadaş baskı balata , titreme , metal sesi vs...

Bunları focusmu yapıyormuş ? :)

Paranızın yettiği en temiz donanımlı focus'u alın. Sonrasında aracınızın keyfini sürün. 

Şimdiden hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Seçenekleriniz içerisinde; konfor yol tutuş arıyorsanız focus, aramıyorsanız bagaj ve iç mekan ve yıl faktorü ile egea derim. 1.3 multijet motor sorunsuz. Jetta bir türlü sevmedim kötü araba değil belki ama parasının arabası kesinlikle değil

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk kez böyle bir karşılaştırmada oyumu focustan yana kullanacağım sanırım :) Jetta soğuk ruhsuz. Egea iyi bir araba ama tam değil. Focus ise araba değil bir otomobil. :D Egea ile bağlılık ancak mantık evliliği ile olur. Ama focusa bağlanabilir yolda onunla bir bütün olabilirsiniz . :D Evet abarttım ama yinede 3ü arasında kesinlikle focus. Zorlayıp style alın derim yalnız.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Egeayı listeye yazmamin tek sebebi " 1 yaşında multijet motor " olması fikrimce otekilere gore daha az sorun cıkartır. Bunun haricinde hic bir artisı yok focus ve jettadan... tabiki egea ne focusla ne jettayla ayni listeye girecek bir araba değil ama focus icin şanzuman sorunları kronik falan seklinde yazilar okudum eger oyle bir sey denk gelirse bana bütün ödeme planim falan alt üst olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

kronik demek için yetmez

Bak kendin yazdın. Ben daha ne diyim ?

Mekanik & Elektronik olan herşey arıza yapabilir. Bu demek değilki üretimden çıkan her ürün aynı arızayı tekrarlayacak.

Genel olarak focus = sıfır sıkıntı ;) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Mehmet Buğra yazdı:

focus icin şanzuman sorunları kronik falan seklinde yazilar okudum

ne okuduğunuza dikkat edin derim, 1.5 tdci powershiftte sıkıntı yok, 1.6 tdci manuellerde sıkıntı yaşayan oldu ama kronik değil, düşük kmlerde bir kereye mahsus olan bir şeydi bazı kullanıcılar için. sıkıntılı sayılabilecek 1.6 benzinli powershift. birde mk2 dizeller yani cvt.

--0 dakika sonra eklendi--
6 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Bak kendin yazdın. Ben daha ne diyim ?

Mekanik & Elektronik olan herşey arıza yapabilir. Bu demek değilki üretimden çıkan her ürün aynı arızayı tekrarlayacak.

Genel olarak focus = sıfır sıkıntı ;) 

denilebilecek tek şey he la he kaldı :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Mehmet Buğra yazdı:

Focus olursa 1.6 tdi 95 hp

Manuel 1.6 tdci de açikcasi çok eski araçlar hariç ben pek kronik denecek sorun duymadim..

Temiz düşük km aldin mi Allahin izniyle sorunsuz binersiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Mehmet Buğra yazdı:

Focus olursa 1.6 tdi 95 hp olur. Focus icin yine bu sitedi bir çok kullanicinin şanzuman ile ilgili sorun yaşadıgını okudum. Bu arada Bilgileriniz ve yardimlariniz icin tesekkur ederim 

Şanzımandan kastın 1.6 atmosferik + powershift kombinasyonu ise doğrudur.

Manuel şanzıman sıkıntı çıkartmaz, alabiliyorsan 1.5 tdci powershift bu kombinasyonda saat gibi çalışır sıkıntısızdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.