Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Gitmediğim Sokakta Yazılan Ceza

Semih O.

Önerilen Mesajlar

Ceza iptal oldu ancak mahkeme karar veremedi. :zha:

Türlü saçmalıklar var, onları da müsait bir zamanda anlatırım. Bugün iade talebi için vergi dairesine gittim. Matbu bir dilekçeleri var onu doldurdum, hesap numarası vs. verdim. Bu süreci takip etmenin bir yolu var mı dedim? Hesaba yatınca anlarsınız dediler :P

95 TL'yi indirimli olarak, 71.25 olarak ödemiştim. Ceza tutanağını almak için muhtarlık, ne olduğunu öğrenmek için trafik şube, itiraz etmek için adliye, adliyeden gelen tebligatı almak için muhtarlık ve nihai olarak da vergi dairesine gittim. Daha saymadığım bir sürü ıvır zıvır. Harcadığım yakıt bir tarafa, zaman kaybı, sinir bozukluğu...

Yani işlemediğim bir kabahati telafi etmek için bütün bu saçmalıklar.

Teşekkürler.

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
  • Haha 1
  • Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Semih O. yazdı:

95 TL'yi indirimli olarak, 71.25 olarak ödemiştim. Ceza tutanağını almak için muhtarlık, ne olduğunu öğrenmek için trafik şube, itiraz etmek için adliye, adliyeden gelen tebligatı almak için muhtarlık ve nihai olarak da vergi dairesine gittim. Daha saymadığım bir sürü ıvır zıvır. Harcadığım yakıt bir tarafa, zaman kaybı, sinir bozukluğu...

Adalet peşinde koşmak da bir yere kadar, bence en mantıklısı paranın üzerine bir bardak su içmek olurmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Adalet peşinde koşmak da bir yere kadar, bence en mantıklısı paranın üzerine bir bardak su içmek olurmuş.

Sinir bozucu evet ama yine de böyle düşünmüyorum Cem abi. Alışmak böyle ufak tefek şeylerle başlıyor. Ne olursa olsun elden geldiğince mücadele etmekte fayda var.

Bu arada işin saçma tarafını söyleyeyim. Mahkeme karar veremedi demiştim, “karar verememe” metnini de bir fırsat bulursam eklerim. Kabaca şöyle diyor, falancanın itirazı incelendi, trafik şubeden konuyla ilgili cevap vermesi istendi, x tarihinde gelen cevaba göre cezanın zaten trafik şube tarafından iptal edildiği öğrenildi. Böylece mahkemeye karar verecek bir konu kalmadı...

Ben buradan şunu anlıyorum, mahkeme cevabı yazınca trafik şube dönüp bakmış kafasına göre iptal etmiş.

Madem bunu yapabiliyordu mahkemeye ne gerek vardı? Pekala ben gittiğimde de bakıp yapabilirlerdi bunu.

Bu durumun yol açtığı başka bir konu da şu, ortada bir karar olmadığı için, suçlayabilecek birisi yok ortada. Oysa mahkeme cezayı haksız bulsaydı, ben buna karşı da bir hak arayışı içinde olabilirdim. Bunun da önünü kapatmışlar böylece.

Tartışılması gereken bir diğer konu da fahri müfettişlik uygulaması. Bu adamların neye göre ceza kestikleri belli değil, herhangi bir denetim mekanizması da yok anladığım kadarıyla. Şimdi mesela bana ceza uygulayan vatandaşın bu işi yapmaya devam etmesi benim açımdan şüpheli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir benzeri farklı bir olay yaklaşık 1 yıl önce benimde başıma geldi. Ailemle aynı binada oturuyorum birgün annem ev telefonunu bir avukatın aradığını telefonda seni bekliyor hacizden bahsediyor diye kapıma geldi. Ne hacizi dolandırıcıdır diye düşünerek çıktım baktım telefona 2013 yılından zeytinburnunda bir tekstil atölyesinin elektrik borcunu(2500 tl) ödemediğim için haciz işlemlerini başlatacaklarını söyledi. İyide benim ne öyle bir atölyem var nede alakam Zeytinburnu na gezmeye bile gitmedim deyince. Hala dolandırıcı olduğunu düşündüğüm kadın ozaman bir yanlışlık olabilir gidin kuruma itiraz edin sonuç çıkana kadar işlemleri bekletelim not alın buda dosya numaranız deyince bende işin rengi değişti. Yakınımdaki bedaşa ordan Cevizlibağ merkeze itirazdı derken 1 günüm gitti .Keşifti incelemeydi 1 buçuk 2 ay geçti kurumdan cevap yok tabi bu arada avukatlık bürosundan durmadan icra ,haciz işlemleri ha başladı ha başlıyor aramaları, mesajlar derken. Son aramasında gezdiğim yerler yetmezmiş gibi birde beni bilmem kaçıncı icra dairesine yönlendirip oraya gidin bir itirazda oraya diye cümlesini bitirmeden girdim araya, hiçbir yere gitmiyorum iddia sahibi sizsiniz elinizde benim adıma kayıtlı fatura yada herhangi bir belge varsa buyrun gerekeni yapın. Aksi halde beni mesajlarla taciz edip aile huzurumu bile bozduğunuz için ben sizi dava edicem deyip kapattım. 1 hafta sonra tekrar arayıp isim benzerliği olduğunu söyleyip özür dilediler. Hemen kuruma gidip borcun bana ait olmadığına dair yazı aldım ne benzerliği bambaşka bir isim çıktı. Bundan alamadık şunu deneyelim belki alırız diye düşündüler.

Erol Süzer tarafından düzenlendi
  • Şaşırmış 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

7 Kasımda bana da bir ceza kesilmiş. 61 1/A , pendik sahil meydan akşam 17:15. Baktım duraklama yapılmaz yere parketme cezası. Pendik sahil meydana araba bırakırsan zaten çekiyorlar. Oraya bırakmam ki hiç. 108 mi 109 TL mi ne ? 

İndirimli ödedim 81 TL. 

Hiç bir kanıtım yok ama arabanın oraya parkedildiğini onların kanıtlaması gerekmiyor mu? 

Adliyeye gittim ilgili bölüme. Matbu dilekçe var zaten. "8,5 yıldır Pendikte çalışıyorum . Oraya araba parkedilmemesi gerektiğini çok iyi biliyorum çünkü çekiyorlar . Hiç parketmedim. Suçun isnat edildiği saatte aracım Pendikte duraklama veya park yapmanın yasak olmadığı Fulya sokakta nizami park halinde idi. Çok iyi hatırlıyorum çünkü eşimin sınavı nedeniyle oğlumu benim aldığım gündü bu nedenle cezanın iptali ve ödediğim cezanın iadesine karar verilmesi "diye dilekçe verdim. 

Cevap bekliyorum. Bakalım ne olacak ? 

UYAPa girdim ama başvurum görünmüyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sistemimizin işleyişi şöyle: potansiyel olarak suçluyuz. masum olduğumuzu ispatlamaya çalışıyoruz. HGS cezası gelmişti. itiraz ettim sonucunda şunu öğrendim. ceza 4. sınıf bir araca kesilmiş görünüyor. epey zaman geçmişti ama iptal ettiler. itiraz etmeyip ödesek suçlu olduğumuzu kabul etmiş olacağız. tabi itiraz ettiğimiz için işaretleniyor muyuz acaba? bu kişiden her şey beklenir gibisinden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

48 dakika önce, H. Cenk yazdı:

UYAPa girdim ama başvurum görünmüyor. 

Görünmüyor abi. Geçen sene Carrefour otoparkında park cezası yazmış Fahri müfettiş, engelli park yeri işgali diye. Ön camda 20x20 cm park kartını görmemiş!!!

İtiraz ettim, fotoğraf vb ekledim dilekçeme, 1 yıl sonra sonuç olumsuz; öde parayı.

Çünkü aracı ötv indirimli almamışım. Komik memleket vesselam...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Semih O. yazdı:

Bu arada benim de iptal olan, fakat ödemiş olduğum cezanın geri ödenmesi ile ilgili bir gelişme yok. Şaşırdık mı ?

Zaten üstüne su içmemişmiydik Semih ?

Bekir B. tarafından düzenlendi
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
Bir saat önce, Yıldırım Polat yazdı:

Hadi buyrun bakalım. Söylenecek çok şey var ama buraya yazabileceğim şeyler değil. Yasal olarak elimden ne geliyorsa yapacağım. 

_20190417_124657.JPG

para lazım para , yıllar önce söylediler kaynak milletimiz diye daha ne.önce öde sonra itiraz et mantığı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.