Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Gitmediğim Sokakta Yazılan Ceza

Semih O.

Önerilen Mesajlar

28 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

Ekonomi gerçekten batık orada bulunmayan arabaya bile ceza kesmeye başladılar vaybe bunuda gördük sonunda çok para lazım çok.

Valla ben hala bir yanlış olduğunu düşünmek istiyorum. Bu kadarına da pes.

Şu tutanağı bir görebilsem. Haftasonu olduğu için alamadım, pazartesiye kaldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

plaka benzerliği olmuştur bence ama muhtemelen sırf plaka almışlardır sonrasını önemsememiştir. yani X renk Y marka Z model diye not alınmadıysa plakayı girince ne çıktığına bakmadan yazıp geçilmiştir diye düşünüyorum. Muayane olmasa ödeme bekle af çıkar derdim ama 2 sene olunca riskli, %25ten faydalanıp öde geç derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

plaka benzerliği olmuştur bence ama muhtemelen sırf plaka almışlardır sonrasını önemsememiştir. yani X renk Y marka Z model diye not alınmadıysa plakayı girince ne çıktığına bakmadan yazıp geçilmiştir diye düşünüyorum. Muayane olmasa ödeme bekle af çıkar derdim ama 2 sene olunca riskli, %25ten faydalanıp öde geç derim.

Ben de hatalı yazıldığını ya da rakam benzerliği olduğunu düşünüyorum. Ocak'ta ilk muayene var dediğin gibi, mecbur yatıracağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cezayı fahri müfettiş kesmiş. Tutanakta doğrudan bir araç bilgisi yok. Cezayı sisteme giren memurun plaka girişiyle doğrudan benim aracımı işlemiş oluyor. Trafik şube sehven yapılan durumlarda fotoğrafa göre yardımcı olduklarını söyledi ancak fahri müfettişin kestiği ceza trafik mahkemesine gidecek.

İş yerimin güvenlik birimine ilgili saatte aracın giriş çıkış saatlerini kontrol etmelerini rica ettim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Semih O. yazdı:

Cezayı fahri müfettiş kesmiş. Tutanakta doğrudan bir araç bilgisi yok. Cezayı sisteme giren memurun plaka girişiyle doğrudan benim aracımı işlemiş oluyor. Trafik şube sehven yapılan durumlarda fotoğrafa göre yardımcı olduklarını söyledi ancak fahri müfettişin kestiği ceza trafik mahkemesine gidecek.

İş yerimin güvenlik birimine ilgili saatte aracın giriş çıkış saatlerini kontrol etmelerini rica ettim...

istisnaları tenzih ederek, bu adamlar insanı deli eder. Suistimal edilmese güzel sistem ama uyuz olduklarına yazıyorlar genelde. Böyle bir şey olmuş olabilir mi? Tabi öyle olsa park değil başka bir şey yazardı muhtemelen. Cezayı yazan kim olursa olsun fotoğrafsız ceza yazılamaması lazım. Hangi devirdeyiz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

istisnaları tenzih ederek, bu adamlar insanı deli eder. Suistimal edilmese güzel sistem ama uyuz olduklarına yazıyorlar genelde. Böyle bir şey olmuş olabilir mi? Tabi öyle olsa park değil başka bir şey yazardı muhtemelen. Cezayı yazan kim olursa olsun fotoğrafsız ceza yazılamaması lazım. Hangi devirdeyiz.

Vallahi ne diyeyim bilmiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

Hangi devirdeyiz.

Bu yanlış soru olmuş, malum Oha(L) Türkiye'sindeyiz...

Ama gerçekten fahri müfettişe sınırsız yetki vermek bence de yanlış. Bana hız cezası yazmışlardı, bir avukat arkadaşa vekalet iptal ettirdim. 

Kanıt bulunmalı.

Video kaydı mı olur, fotoğraf mı olur, neyse ne, kanıt olmalı.

Ama tabii boşa konuşuyoruz, herkes ali kıran baş kesen (bu arada doğrusu "dal kıran baş keser" olacak ama kimse o halini bilmiyor)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Semih O. yazdı:

Ah o fahri var ya.

Benim park cezası da oydu hatırlarsan.

Bence aç davayı, sonuçta yarim saatini alacak bir iş.

Evraklarını hazırla git başvurunu yap, cezayı indirimli öde bu arada, sonra iadeni alırsın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun.. Güzel ülkemde böyle küçük))) hatalar oluyor. Ben bu aracımdan önce eşimin işi icabı connect kullanıyordum. Yaklaşık 2 yıl önce Çatalca da piknikten dönerken beni kantara davet etmişler ve bende bayrak kaldıran memura hadi len oradan demiş ve kantara girmemişim.Tabii fotolu tebligat geldi ve 1300 tl ceza.Neyse gittik cezayı ödedik itiraz etmek için.İtirazımızı yaptık.Ses yok, içimiz acıdı, beddualar filan derken..6 ay önce bir haber, itiraz kabul edilmiş, gelin paranızı alın demezler mi..gittik karayollarına.Baktım 1300 tl iade makbuzu.Ee dedim bunun 1 yıllık faizi ne olacak.Demesinler mi devlet faiz vermez.Dedim ben bunu geç ödeseydim ne olacaktı?Ne dediler?Borcun 2500 tl civarı olurdu.Neyse orda da bir beddua.Sonuç olarak paramızı aldık ama ilk ödediğimiz haliyle.Güzel ülkemde buna da şükür..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

54 dakika önce, suat coşkun yazdı:

Geçmiş olsun.. Güzel ülkemde böyle küçük))) hatalar oluyor. Ben bu aracımdan önce eşimin işi icabı connect kullanıyordum. Yaklaşık 2 yıl önce Çatalca da piknikten dönerken beni kantara davet etmişler ve bende bayrak kaldıran memura hadi len oradan demiş ve kantara girmemişim.Tabii fotolu tebligat geldi ve 1300 tl ceza.Neyse gittik cezayı ödedik itiraz etmek için.İtirazımızı yaptık.Ses yok, içimiz acıdı, beddualar filan derken..6 ay önce bir haber, itiraz kabul edilmiş, gelin paranızı alın demezler mi..gittik karayollarına.Baktım 1300 tl iade makbuzu.Ee dedim bunun 1 yıllık faizi ne olacak.Demesinler mi devlet faiz vermez.Dedim ben bunu geç ödeseydim ne olacaktı?Ne dediler?Borcun 2500 tl civarı olurdu.Neyse orda da bir beddua.Sonuç olarak paramızı aldık ama ilk ödediğimiz haliyle.Güzel ülkemde buna da şükür..

Doğru bu. Malum kişilere çatır çatır faiz ödedi ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.