Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Gitmediğim Sokakta Yazılan Ceza

Semih O.

Önerilen Mesajlar

Çok şükür bugün de, kulağımızın arkası kalmadı, bugün de delirdik...

Akşam eve geldiğimde arabayı park ettim komşuyla karşılaştık, tebligat vardı sana dedi. Hoşbeş ettik biraz oyalandık derken tebligatı unutup yukarı çıktım. Neyse derken, yarım saat önce “bişey vardı neydi” diyerek pijama terlik posta kutusuna indim. Neyi unuttuğumu anladım. “Tebligat”... Muhtarlık yolu gözüktü.

Tabi insan aklına önce trafik cezası geliyor. Hızdan gelebilir filan diye de ihtimal yaratıyorum kendi kendime zira Eskişehir’de 50 hız sınırlı, 3 şeritli yollarımız kurt kapanı gibi. Her yerde bi pusu.

Çok uzattım. E devlete bakayım dedim nolmuş. Haydaaaa. Park cezası... Nerde? Belki hayatımda gitmediğim bir sokakta. Ulan unutmuşsundır filan? Yok imkanı.

Tarih 24.11.2017. Düşünüyorum “ne vardı?”

Ulen öğretmenler günü işte. Bi ufak tatlı alıp eve gittin.

Ceza mahalli ile alakası var mı? 

E yoook.

Kendimden şüphe ettim google mapse girdim. Malum telefonlar sürekli konum takipte. Girdim zaman çizelgesine, baktım. Hakkaten gitmemişim. Ceza saatine bakayım dedim... Kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. Öğleden sonra 4, bildiğimiz 16. Lan günlerden cuma, ben o saatte işteyim. Hadi ben gitmedim araba gitti desem? İmkanı yok benden habersiz yapmaz öyle şey...

Şimdi gel de delirme. Yemediğim cezayı ödesem mi, ödemesem mi? Mahkeme koşturup benzinden, zamandan, akıl sağlığımdan mı olsam? Küfür etsem, ana avrat sövsem?

• Beğen 2
  • Haha 3
  • Şaşırmış 6
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun..

Tabii ki kanıtlarsın. Öğretmenler günü o saatte aracım işyeri otoparkındaydı dersin iki arkadaşı  şahit gösterirsin. Kamera varsa gösteririsin ...  Aracın orada parkedildiğini ispatlasın trafik dersin. Fotoğraf çekmedilerse hakim iptal eder ; etmesine eder de kim uğraşacak.

Bir de tarih yanlış olmasın . O noktaya hiç parkettin mi. Benim başıma geldi. Kasım 2008 trafiğe çıkışlı arabama şubat 2008 tarihli emniyet şeridi cezası gelmişti. İtiraz ettim yanlış yazmışlar şubat 2009 muş.Paşa paşa ödedim :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmiş olsun abi. uğraşacak zamanın varsa uğraş yoksa baştan online yollar olmak üzere dene.

online yollardan olmuyorsa git-gel evraklar ile uğraşmaktansa unutur giderdim, unutabilirsem

5 dakika önce, H. Cenk yazdı:

şubat 2009 muş.Paşa paşa ödedim :( 

zaman geçsede unutulmuyor böyle şeyler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim ağabey'e Ankarada park cezası yazmışlardı, kendisi İstanbulda. Arabayla hiç Ankaraya gitmemiş. O da uğraştı durdu. Bu tür konularda sistem devletin yanında.

Park cezası ne kadar acaba, ben de tebligat bekliyorum bu aralar ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmiş olsun semih vaktin varsa olayın üstüne bir git bakalım derim bir kaç defa şirket aracındada aynı olay oldu meğersem istanbulda da aynı isimli bir firma varmış araçtan uyandım ben emniyete bir yazı yazdık düzelttiler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bana hatalı plaka dan ceza kestiler..maliyeye telefon ettim, tebligat yapılmış bana yapılmadı kime yapılmış makbuz üzerindeki imzaya bakacağım gelip dedim. tc mi aldı ikindi gittim ve  iptal..

ceza makbuzu neredeyse kaynağına gidip detayı öğrenin derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Murat Kav. yazdı:

Park cezası ne kadar acaba, ben de tebligat bekliyorum bu aralar ..

İhlalin niteliğine göre değişiyor galiba abi. Bana 61 1/c-taşıt yolu üzerinde geçişi engelleyecek şekilde park etmekten yazmışlar. 95 tl.

1 saat önce, H. Cenk yazdı:

Bir de tarih yanlış olmasın

E devlette yazan bu abi bilemiyorum. Ama o sokağa gittiysem bile, ki sanmıyorum, 5-10 senelik filan olması lazım. 

Herkese teşekkürler. Şu tutanağı bi alayım da. Plaka benzerliğini ya da yanlış yazımı düşünmeye başladım.

--12 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Aracın orada olmadığını nasıl ispat edeceksin?

Üniversitenin kameraları var abi.

Esas mesele bununla uğraşmak gerçekten. Ver kurtula geliyor iş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.