Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yakıt Basınç Regülatör Performansı ( 2006 C Max Tdci )

H.Hasan Karakaya

Soru

Merhaba arkadaşlar herkese iyi ve sağlıklı günler dilerim. Yaklaşık  2 hafta önce Eskişehir Opet'ten yakıt almak istedim bana yeni yakıt boşaltıldığını 10 dakika sonra verilebileceğini söylediler, bende koçtaşa girip yarım saat kadar oyalandım çıkışta herkes gibi dizel yakıtımı aldım. iki gün sonra aracımda motor sistem arızası ışığı belirdi. Gaza biraz basınca söndü. Daha önceki motor sistem arızalarında kadran içindeki motor simgesi yanıyordu bunda sadece ekranın sağında kırmızı ışık yandı ve ekranda motor sistem arızası yazısı vardı. Ertesi gün motorcuma gittim durumu anlattım. Bilgisayardan arıza kontrolü yaptığımızda ekranda " Yakıt basınç Regülatörü Performansı " arıza kaydı vardı. Ustam arıza kodunu sildi, konunun yakıttaki kirlilik veya su karışımından olabileceğini söyledi. İlave yakıt almadan depodaki bitsin istedim aradan 2,3 gün geçti aynı arızayı verdi. bi ara devir 3000 in üzerine çıkmadı. Stop edip tekrar çalıştırdığımda motor devri normale döndü, ustamla yeniden kontrol ettik aynı arıza kodu geldi. Ustam yeni yakıt al mazot karışsın düzelir dedi yakıt katkısı atıp atamayacağımı sordum atabilirsin faydası olur dedi. Dün akşam yeni yakıt ve yakıt katkısı depoya girdi bakalım ne olacak merakla izliyorum. Benzer durumlar başına gelen arkadaşlar durumu değerlendirir belki diye paylaşmak istedim, tekrarlarsa, Regülatör temizliği yapılabilrmi, değişmekmi gerekir       

P_20171214_143916[1].jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 0 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

Bu soru henüz cevaplanmamış

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.