Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 115hp Tdci Vites/Debriyaj

Kağan Ö.

Soru

öncelikle herkese merhabalar.

1 haftalık 2013 dizel style plus kullanıcısıyım. aracım 103.000 kmde. birkaç sorum var müsadenizle :) aracı aldığım gün ford a mail atmıştım geçmişe yönelik bakım kayıtlarıyla ilgili. en son 2015 yılında 50bin bakımına girmiş. trigeri 9 yıl yada 135bin km imiş. ancak yazılım güncellemesi varmı yokmu serviste bakmaları gerekli dediler. sorularıma gelirsek:

1- güncellemeye baktırmak ve varsa yaptırmak ücrete tabimi ?,

2- triger değiştirmem gereklimi ? yıl ve km daha dolmamış. ve serviste ne kadar tutar?

3- şu kronik debriyaj sesi sabahları soğukken geliyor bir zararı varmıdır?

4- 1. vitesten 2ye yada 2den 3e atarken böyle bir anda kavrıyor gibi bi silkeliyor sanki ancak diğer viteslerde yok. anlatamamış olabilirim ama vites değişimi hissediliyor diğer vitesler kesintisiz gibi ama 1 den 2ye 2den 3e kesintisizlik yok öyle diyim. sanki lok diye kavrama yapıyor. herkeste böylemi değilse sebebi ne olabilir? 

şimdiden teşekkürler. 

not: konuyu yanlış yere açmşım geç fark ettim silemedim yetkililer taşırsa sevinirim .

Kağan Ö. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
  • 0
38 dakika önce, Kağan Ö. yazdı:

1. vitesten 2ye yada 2den 3e atarken böyle bir anda kavrıyor gibi bi silkeliyor sanki ancak diğer viteslerde yok

2.5 focusumda da vardı. Forumda bir yerlerde okumuştum. Debriyaj balatasının üzerinde döngü hareketini absorbe eden yaylar var. Galiba focuslarda bu balata yayları yuvasında gevşek duruyor yada yaylar esnekliğini kaybetmiş. Debriyajdan da kaldırınca bu sebeple sert bir ses geliyor. Debriyaj Balata yayları değişmesi gerekebilir. Yada debriyaj balatası.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Kağan Ö. yazdı:

güncellemeye baktırmak ve varsa yaptırmak ücrete tabimi ?,

Sanıyorum ücret almıyorlar. Aldılarsa da bilmiyorum. Çünkü Trigier bakımı sırasında yaptırmıştım. 

triger değiştirmem gereklimi ?

Size gelen maile göre henüz gerekmediği anlaşılıyor. Ben sıfır km aldığım aracımın trigierini 6. yılında 120 bin km de değiştirdim. 

serviste ne kadar tutar?

Trigier + devirdaim (su) pompası + 120 bin km ağır bakımı 1720 TL tutmuştu. 

Sadece trigier için 800-850 TL gibi bir fiyat vermişlerdi.

Devirdaim pompası için 430 TL gibi bir fiyat aklımda kalmış

120 Bin km ağır bakımı için de 500-550 tl gibi bir fiyat verdiklerini hatırlıyorum.

Debriyajla ilgili hiç bir bilgim yok malesef. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1. Çalışmayla ilgili bir sorun yoksa güncelleme peşinde koşmaya da gerek yok. Ücretlendirme konusu servisten servise değişiyor, müşteriyi kazanmak ve tutmak için ücretsiz yapan da var, garanti sonrası ücret talep eden de.

2. Triger için zaten resmi bilgi verilmiş, 135.000 km ya  da 9 yıl. Bu Ford globalin önerilerinin de altında, yani daha erkene almaya gerek yok. Fiyatı en iyi servis verir. Farklı yerlerden fiyat alabilirsiniz. Geçmişte yaptıranların verecekleri fiyat güncel olmayacaktır. 

3 ve 4 için ben olsam servise uğrar ve fikirlerini alırdım. Balata değişimi gerekebilir, uzaktan yönlendirmek olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.